Як переконати батьків зробити, що завгодно

Батьківські обмеження іноді сильно розчаровують. Навіть якщо ви розумієте зміст заборон, все одно залишається відчуття, що ви заслуговуєте більше свободи і довіри з боку батьків. І ви відчуваєте, що ваш вік припускає більше поваги і привілеїв, ніж ви маєте зараз. Прийшов час переконати в цьому батьків.
Метод 1 з 3: Підготовка до переговорів

 1. 1

  Вивчіть питання. Переконайтеся, що добре розумієте, про що будете просити батьків і зможете відповісти на їхні запитання. Наприклад, якщо ви хочете попросити батьків купити вам нарешті мобільний телефон, дізнайтеся, скільки він буде коштувати і яка вартість різних тарифних планів. Якщо ви будете викладати суть питання послідовно і організовано, батькам буде легше прийняти вашу ідею, тому що ви будете виглядати зрілим і розважливим. Також ви можете запропонувати взяти частину витрат на себе.
  • Якщо ви хочете, щоб вони дозволили вам завести собаку, дізнайтеся, як дорого обходитиметься її зміст, і скільки буде коштувати придбати цуценя. Особливо вивчіть позитивні сторони питання, собака, наприклад, може згуртувати родину.

 2. 2

  Підготуйте заслуговують довіри джерела інформації. Батькам буде "легше дихати", якщо вони будуть знати необхідну інформацію. Люди бояться невідомого, і чим більше батьки знайомі з питанням, тим менше у них буде страхів і сумнівів. І тоді, можливо, вони погодяться.
  • Наприклад, якщо хочете переночувати у когось, надайте їм домашній номер, назвіть імена господарів будинку і адресу. Непогано б, щоб батьки знали людини, у якої ви хочете переночувати.
  • Якщо ви хочете зробити пірсинг чи татуювання, приготуйте номер закладу та кілька надійних сайтів, присвячених цьому питанню. Складніше буде, якщо батьки ніколи не бачили тату-салон.

 3. 3

  Складіть список ключових аргументів. Досить просто загрузнути в словесну перепалку і втратити ланцюг міркувань, упустивши ключові моменти, про які ви хотіли сказати в першу чергу. Напишіть 3-4 основних пункти, які повинні переконати ваших батьків. Поверніться до них під час обговорення і переконайтеся, що ці моменти повністю обумовлені, перш ніж приходити до менш переконливим аргументам види: "ХОЧУ І ВСЕ"!
  • Якщо ви хочете завести домашнього вихованця, залізні аргументи легко знайти. Домашній вихованець скріплює сім`ю, продовжує життя, завдяки прогулянкам і іграм, покращує здоров`я-й - вчить відповідальності. Кого це не переконає?

 4. 4

  Приготуйтеся до питань на кшталт:"Ти забрався в кімнаті"? Батьки часто намагаються змінити тему розмови. Приготуйтеся до цього заздалегідь, прибравши кімнату, помивши ванну, вітальню і так далі, зробіть домашні завдання, з`їжте щоденну порцію овочів, загалом, виконайте всі свої обов`язки. Так ви не дозволите піти від відповіді, і дасте зрозуміти, що можете вести себе відповідально.
  • Краще відповідально виконувати свої обов`язки протягом декількох днів або тижнів, перш ніж питати. Здивуйте батьків чистої кімнатою, вперше за багато років. Складні питання потребують тривалої підготовки.

Метод 2 з 3: Переконання батьків

 1. 1

  Виберіть відповідний час для початку розмови. Починайте розмову, коли батьки виглядають щасливо і розслаблено. Не варто питати, коли батьки виглядають втомленими або напруженими, так ви досягнете тільки роздратування. Найкращим і безпечним часом для запитань вважається вечерю.
  • Однак якщо ви хочете завести мову про домашню тварину, ви можете вказати на те, що люди, що тримають собак або інших вихованців, набагато менше схильні до стресу і відчувають більше радості від життя.
  • Якщо ви не виконали свої домашні обов`язки, також не варто запитувати. Це буде ще одним простим (і справедливим) приводом для заперечень, так що спочатку розберіться з домашніми клопотами.

 2. 2

  Підтримуйте спокійний тон під час розмови. Якщо ви будете нити або злитися, найімовірніше, батьки вирішать, що ви недостатньо зрілі, щоб отримати те, про що ви просите у них. Батьки просто припинять розмова негайно, поки ви не заспокоїтеся. Невміння зберігати спокій - зайвий доказ того, що ви не готові. Тому уникайте ниття і гніву!
  • Навіть якщо справа кінчилася тим, що ви не отримали свого, незмінно доросле поведінка задасть тон майбутнім обговоренням, в яких ви можете все таки домогтися бажаного. Батьки можуть подумати, що ви дійсно дорослішаєте. Тому, повернувшись до питання пізніше, ви зможете отримати більше розуміння.

 3. 3

  Дайте батькам зрозуміти, що це вигідно всім. Зазвичай рішення будь-якого питання заподіює незручності, вимагає грошових та / або тимчасових витрат. Підкресліть, що вирішення питання буде вигідно всім.
  • Наприклад, мобільний телефон дозволяє батькам знати де ви. Що буде, якщо ви не зможете відповісти за старим телефону?
  • Якщо ви хочете повернутися додому пізніше, ніж зазвичай, підкресліть, що так батьки зможуть відпочити. Але переконайтеся, що зможете дістатися додому, щоб батькам не довелося забирати вас на машині.

 4. 4

  Дайте їм час подумати. Не змушуйте їх дати вам відповідь негайно. Запропонуйте їм повернутися до розмови через пару годин або днів, і обговорити всі питання і занепокоєння, які у них виникнуть. Дайте їм зрозуміти, що ви хочете обговорювати це як зрілий, відповідальний доросла людина, і що готові працювати над всіма можливими проблемами. Здивуйте їх своєю бездоганною аргументацією.
  • Краще обумовити час для нового розмови заздалегідь. Інакше батьки можуть сказати, що вони ще не обговорювали це питання, і вам доведеться болісно шукати новий привід, щоб завести цю розмову. Домовтеся, наприклад, повернутися до розмови в наступний понеділок, на вечері - так буде конкретніше.

 5. 5

  Виробіть компроміс. Попрацюйте над угодою, яка задовольнить і вас, і батьків. Запропонуйте сплачувати частину рахунків за телефон або візьміть на себе додаткові турботи по будинку взамін. Переконайтеся, що вони також отримають щось для себе. Зрештою, питання може вирішитися хоча б частково.
  • Якщо ви хочете собаку, обговоріть, хто буде стежити за нею, годувати її, вигулювати і так далі. І хто купить собаку і сплатить ветеринарні послуги. Відповідальність не закінчується з покупкою собаки (або телефону), і це те, про що найбільше батьки турбуються.
  • Обговоріть відповідальність за невиконання зобов`язань. Наприклад, якщо ви забудете вигуляти собаку, підкресліть, що ви готові до зменшення кишенькових грошей і забороні вечірніх прогулянок з друзями. Так ви покажете, що готові до відповідальності і готові жертвувати собою.

Метод 3 з 3: Робота з відмовою 1. 1

  Запитайте їх чому. Ви завжди можете просто запитати їх, чому вони не дозволяють вам робити те, чого ви хочете. Іноді у відповідь ви можете почути справедливе зауваження, а іноді - безглуздя. Якщо ви запитаєте як доросла людина, батьки з радістю приведуть свої аргументи. Якщо їх турбують якісь питання чи проблеми, спробуйте розвіяти їх. Так ви можете змінити їх точку зору.
  • Якщо ви дізнаєтеся, чому вони відмовили вам, ви зможете знайти спосіб усунути несприятливий фактор або сказати про нього в такому ключі, щоб батьки погодилися. Наприклад, якщо вони вважають, що ви не можете мати мобільний телефон, тому що недостатньо дорослий, покажіть їм, наскільки зрілими ви можете бути. Знаючи точну причину відмови, ви зможете усунути проблему.

 2. 2

  Поліпшите свою поведінку. Батьки візьмуть до уваги те, як змінюється ваша поведінка. Почніть отримувати гарні оцінки (якщо ще не отримуєте), виконуйте домашню роботу до того, як батьки попросять, і тримайтеся подалі від неприємностей. Покажіть, що ви досить відповідальні, щоб отримати, що хочете.
  • Як вже зазначалося раніше, потрібен деякий "підготовче" час. Декількох днів гарної поведінки може бути недостатньо, а от тижнів? Кілька тижнів спокою і старанності дійсно можуть допомогти і показати, що ви відповідальна людина.

 3. 3

  Навіть якщо вам відмовили, ставитеся до батьків добре. Не варто демонструвати, що ви сильно засмучені. Будьте доброзичливі до батьків і ведіть себе як завжди. Вони можуть виглядати так, ніби їм все одно, але всередині вони посміхаються, що може допомогти в довгостроковій перспективі.
  • Ви можете спробувати вселити батькам почуття провини, що не так погано в ситуації, що склалася. Чим добріше ви будете ставитися до батьків, тим гірше вони будуть себе почувати себе через відмову. Зрештою, вони можуть змінити думку.

 4. 4

  Напишіть листа. Іноді батьки реагують краще на добре прописані аргументи. Напишіть їм переконливий лист з вагомими аргументами на користь того, що ви заслуговуєте те, що намагаєтеся отримати. Батьків здивує дорослий і професійний підхід до вирішення питання.
  • Пишіть лист від руки, і вручайте його красиво. Так батьки побачать виконану роботу і оцінять важливість питання. Якщо ви змогли красиво написати лист, можливо ви і за собачкою будете добре доглядати, вигулювати її, годувати і так далі?

 5. 5

  Поміняйте стратегію. Якщо перший метод переконання не спрацював, спробуйте поміняти аргументи. Якщо якісь факти чи аргументи не переконали батьків, які не повертайтеся до них раз за разом. Покажіть їм, що у вас є безліч відмінних причин на те, щоб дати вам бажане.
  • Наприклад, у випадку з мобільним телефоном може не спрацювати аргумент про безпеку і можливість контролю. Тоді скажіть, що телефон потрібен вам, щоб завести друзів в школі, або для підробітку. Або що зараз розпродаж, і телефон можна купити дуже дешево. Подумайте, який аргумент може спрацювати?

 6. 6

  Змиріться. Іноді вам варто просто прийняти їх рішення на даний момент. Просто скажіть "Добре, спасибі, що обговорили це зі мною" і підіть. Ви можете спробувати в інший раз. Якщо ви будете продовжувати демонструвати батькам зріле поведінку, вони можуть змінити свою думку. Зрештою, ви стаєте старше і дорослішими кожен день.
  • Поверніться до розмови пізніше, але не поспішайте. Якщо батьки скажуть, що можна обговорити це після Нового року, наприклад, почекайте приблизно тиждень після Нового року. Поважайте їхні бажання, і вони скоріше будуть поважати ваші.

Поради

 • За тиждень до вашого прохання переконайтеся, що виконуєте всю домашню роботу і ведете себе з батьками шанобливо. Не забудьте також сказати їм про майбутні позитивних моментах, які виникнуть, якщо ви отримаєте те, чого домагаєтеся. Ніколи не показуйте батькам сумнівів з приводу свого бажання - завжди говорите впевнено.
 • Пам`ятайте про те, що батьки турбуються про безпеку їхніх дітей, і у кожного батька свої оцінки і точки зору на рахунок того, що вам можна робити.
 • Вислухайте їх аргументи проти. Потім приведіть свої. Спробуйте розвіяти сумніви, привівши сильні аргументи. Наприклад: "Я хочу он ті черевики". "Ні, вони шкідливі для стоп." "А я вставлю ортопедичні устілки. І додам своїх грошей."
 • Перш ніж просити, поводьтеся доросло і відповідально не менше місяця. Виберіть зручний для всіх час. Отримавши позитивну (чи негативний) відповідь, чи не міняйте поведінку. Наступного разу батьків буде складніше переконати своїм хорошим поведінкою, якщо ви відразу припиніть вести себе добре. Тому продовжуйте вести себе доросло і відповідально, щоб батьки побачили, як ви можете себе добре поводити. Зрештою вони можуть змінити своє рішення на позитивне.
 • Ведіть себе несподіваним для батьків чином. Це наштовхне батьків на думку про те, що дитину потрібно заохотити за те, що він чинить правильно. Наприклад: "Вчора ти поводився дуже добре, от трохи грошей." "Ма, мені не потрібні гроші, я б просто хотів сходити в кіно з друзями в п`ятницю, якщо можна".

Попередження

 • Чи не спорьте- так ви знизите свої шанси отримати бажане, ведіть себе як розумний, зрілий, дорослий чоловік.
 • Не розраховуйте взяти батьків "змором". Краще продемонструйте повагу, і вас будуть поважати натомість.
 • Не перестарайтеся. Батьки зрозуміють, що до чого, якщо ви запропонуєте пофарбувати будинок.
 • Якщо вони сказали "ні", не скигліть! Уточніть причину відмови, і постарайтеся у ввічливій манері пояснити їм, наскільки вони помиляються. Наприклад, якщо хочете завести домашню тварину, а батьки думають, що догляд за ним ляже на їхні плечі, покажіть, як сильно ви хочете завести тварину і доведіть, що доглядати за твариною будете все-таки ви!
 • Якщо вони відмовили вам, не робіть це у них за спиною. Рано чи пізно, вони все виявлять і перестануть вам довіряти.