Як переконати батьків щось купити вам

Що робити, коли ви молоді, і вам дійсно потрібні гроші на новітню відеогру, гірський велосипед або пару кросівок? Насправді, ваші можливості просто безмежні! Немає якогось одного "правильного способу" переконати батьків купити вам що-небудь, а є широке розмаїття технік, які ви можете використовувати, щоб добитися від мами з татом свого. Якщо ви готові спробувати переконати їх, ось кілька ефективних стратегій!
Частина 1 з 3: Пряме обговорення з батьками

 1. 1

  Розкажіть їм про корисні переваги того, що ви хочете отримати. Якщо тільки ви не справжній везунчик (або привілейований дитина), велика ймовірність того, що ви не отримаєте бажаного, якщо попросите батьків купити вам це просто тому що вам хочеться. Таким способом переконання користуються лише малюки - скільки разів ви чули крики п`ятирічної дитини "але я хочу!", Що б`ється в істериці? Замість цього, будьте розумнішими. Опишіть річ, яку хочете отримати, як щось корисне і потрібне - можливо, вона може допомогти вам в навчанні? Допоможе вам домагатися кращих результатів у спорті? Розкажіть батькам про те, як ця річ допоможе вам придбати будь-які корисні переваги. Під час бесіди часто згадуйте про цей момент.
  • Скористаємося прикладом: Маше 13 років, і їй потрібен планшетний комп`ютер, щоб грати в ігри, слухати музику і ділитися картинками з друзями. Проте минулого тижня Машу посварили за те, що вона занадто багато відпочивала і нехтувала навчанням. Коли вона піде просити батьків про планшеті, їй варто зробити акцент на безлічі безкоштовних освітніх додатків, доступних для її моделі планшета, а не на його розважальному потенціалі.

 2. 2

  Запропонуйте зробити що-небудь у відповідь. Ваші батьки можуть не хотіти купувати вам бажану річ просто тому, що ви можете отримати від неї якусь вигоду. Підсолодіть угоду! Запропонуйте щось зробити батькам натомість, якщо вони куплять вам те, що вам потрібно. Скажіть їм, що натомість ви почистите граблями двір, або місяць будете виносити сміття, наприклад. Ви повинні добре розуміти, чого хочуть ваші батьки - для початку, більшість люблять, коли дитина бере на себе більше домашніх клопотів, присвячує більше часу навчанню або корисному хобі (на кшталт спорту, музичного гурту, театру і так далі).
  • Коли торгуєтесь зі своїми, починайте з малого. Замість того щоб пропонувати щоденні прогулянки з собакою протягом двох місяців, скажіть спочатку про тиждень. Ймовірно, вони захочуть підняти ціну - це добре. Якщо справа закінчиться вигулювання собаки протягом місяця, це все одно краще, ніж якби ви відразу запропонували в два рази більше.
  • Приклад: Машини батьки залишилися байдужими до спробами Маші обґрунтувати потребу в планшеті. Наступним її кроком має бути пропозиція взяти на себе всі клопоти з садівництва у дворі. Хай скаже, що робитиме це два тижні - її батьки можуть захотіти від неї більшого, але насправді її влаштовує все, що не довше півтора місяців.

 3. 3

  Киньте батькам виклик. Якщо ви відчуваєте в собі сміливість, не бійтеся поставити перед батьками ультиматум. Скажіть їм, що поліпшите свої показники успішності, якщо вони куплять вам бажане (наприклад, зробите все оцінки в табелі в кінці чверті не нижче "четвірок"). Це ризиковано - по суті, ви ставите все на те, що вам вдасться стримати обіцянку вже після того, як отримаєте бажане. Це хороше рішення з забудькуватими і всепрощаючими батьками, і погане з тими, яким цей прямий виклик може здатися зухвалим і неповажних.
  • Якщо можна, включіть необхідну вам річ у випробування. Наприклад, якщо вам потрібна нова пара кросівок, скажіть батькам, що побіжите в них напівмарафон в наступному місяці.
  • Приклад: Маша сказала батькам, що хоче смартфон, потім що він допомагатиме їй у навчанні. Вона підкріпила своє твердження словами про те, що за допомогою освітніх програм вона підвищить результати своєї успішності - отримає наступного контрольної з математики "5".

 4. 4

  Вивчіть ваш продукт. Дізнайтеся бажану річ (і подібні їй альтернативи) як свої п`ять пальців. Чим більше ви будете знати про те, що просите, тим серйозніше будете виглядати в очах батьків. Будьте готові розповісти про конкретні альтернативи бажаного вами продукту (особливо, якщо вони дешевше).
  • Пройдіться по магазинах міста або пошукайте в інтернеті - вам потрібно отримати чітке уявлення про порядок цін на ваш товар. Ваше завдання - запропонувати батькам максимально низьку ціну на нього, включаючи також знижки, магазини, розстрочки і так далі.
  • Приклад: Коли Маша розповідала батькам про потрібний їй планшеті, вона запропонувала батькам найнижчу ціну, яку тільки змогла знайти, яка вже враховує спеціальна пропозиція від продавця, коли ви підписуєтеся на його інтернет-розсилку. Вона також готова розповісти про більш дешевих, конкурентних продуктах, якщо батьки відмовлять.

 5. 5

  Знайдіть виправдання. Якщо ви не досягли успіху, пояснюючи про користь цього товару для вас, спробуйте щастя, зосередившись на тому, чому ви цю річ заслуговуєте. Ви вели себе особливо добре? У недавньому минулому у вас були якісь труднощі? Скажіть батькам, що цього року вам довелося пройти "через стільки випробувань", і ця річ здорово допоможе вам трохи розслабитися.
  • Приклад: Маша всі вихідні провела вдома з огидною тіткою, яка любить щипати її за щічки. Коли вона проситиме планшет, нехай буде готова розповісти у всіх хворобливих подробицях про те, як жахливо це було.

 6. 6

  Напишіть батькам переконливий лист. Вперті батьки можуть засумніватися, якщо ви покажіть серйозність своїх намірів у добре написаному листі. Використовуйте максимально формальний тон, особливо приділяючи увагу вимові і граматиці. Опишіть батькам безліч переваг продукту, то, як він допоможе розвиватися вашої особистості, і чому ви його заслуговуєте.

 7. 7

  Поговоріть з іншими людьми. У ваших батьків, як і у вас, також точно є друзі й однолітки! Слова і думки цих людей мають деякий вплив на ваших батьків, як і ваші друзі - на вас. Якщо випаде можливість, розкажіть їм про потрібної вам речі, опишіть, скільки користі вона принесе вам, і як сильно ви її заслуговуєте. Якщо вам пощастить, він / вона можуть розповісти про це вашим батькам, зробивши рішучий "поштовх" на користь покупки.
  • Приклад: У Маші є старенький дядечко, який душі в ній не чує. На наступній сімейної зустрічі вона обов`язково повинна розповісти йому, як сильно їй потрібен планшет, щоб легше було робити домашню роботу.

 8. 8

  Виявляйте готовність до компромісу. Не можна завжди отримувати те, що хочеться! Якщо батьки принципово не здаються, будьте готові прийняти меншу пропозицію. Вам може знадобитися заплатити половину вартості (або більше). Ви можете навіть погодитися на більш дешевий і не такий цікавий товар. Беріть те, що дають - це краще, ніж нічого!
  • Приклад: Машини батьки нарешті здалися - вони запропонували купити планшет за умови, що вона заплатить половину вартості і візьме на себе додаткові клопоти по будинку. Маша повинна мудро прийняти пропозицію - відмовлятися від нього в даний момент показувало б, що вона не дуже вже цінує можливості планшета допомагати їй з навчанням і домашньою роботою.

Частина 2 з 3: заронити ідею в свідомість ваших батьків

 1. 1

  Перевірте грунт. У присутності одного або обох ваших батьків згадайте про бажаної речі в абсолютно буденній тоні, не показуючи, що ви відчайдушно жадаєте це роздобути. Одним-двома реченнями опишіть продукт просто як "непогано" або "відмінна річ". Непомітно подивіться на реакцію батьків. Він / вона помітили? Нагострили вушка? Можливо, що ваші батьки тільки що отримали відмінну ідею подарунка для вашого Дня народження!
  • Приклад: Валера поклав око на пару яскравих баскетбольних кросівок. За обідом, коли тато буде обговорювати минулу гру Чикаго Буллз, Валері варто вставити маленький натяк: «Бачили, у що була вся команда взута? Напевно, класні у них ці Джордани ».

 2. 2

  Ближче до свят зробіть більш явні натяки. На Новий рік, Великдень, Різдво та інші свята, які передбачають подарунки, не псуйте думка батьків про вас, вимагаючи подарунки "прямо зараз". Замість цього скористайтеся перевагами святкового часу. Ще до початку святкової події батьки самі шукають і прислухаються до всього, що могло б стати подарунком для вас - ця інформація місяцями зберігається у них на задвірках пам`яті. Зазвичай, це нормально, якщо ви ввічливо озвучите батькам ідею для подарунка (або дасте їм загальні навідні натяки) перед святами.
  • Не просіть про що - сфокусуйтеся на чомусь одному, чого ви насправді хочете, щоб підвищити свої шанси на успіх.
  • Приклад: Наближається Новий Рік та Валера хоче отримати свою новеньку пару взуття. Наступного разу, коли він з татом буде кидати м`ячі в кільце, він може сказати що-небудь досить очевидне: "Пап, щось мені важко стало з тобою грати. У старих кедах так незручно, от би мені ті Джордани!"

 3. 3

  Задіюйте цю річ в житті батьків. Чим частіше батьки будуть "натикатися" на річ, яка вам потрібна, тим більше вірогідність того, що вони зрозуміють ваші натяки! Залиште журнал відкритим на рекламі потрібного продукту. Якщо у вашій родині загальний комп`ютер, "випадково" залиште відкритою сторінку з бажаним вами товаром. Якщо батьки записують улюблені передачі з телевізора, включіть в запис рекламу потрібного вам продукту. Робіть все, щоб батьки і дня не провели без того, щоб не почути або не помітити щось стосовно тієї речі, в унісон з якою б`ється ваше серце!
  • Батьки бувають досить забудькуватими. Для гарантованого результату зробіть багато повторень.
  • Приклад: У сім`ї Валери загальний комп`ютер. Щоразу, як Валера закінчує роботу за комп`ютером, йому слід залишати браузер відкритим на інтернет-магазині з сторінкою кросівок, які йому потрібні. 4. 4

  Заплануйте похід в магазин. Якщо ваші батьки особливо забудькуваті, краще перестрахуватися і зробити так, щоб вони побачили потрібну річ особисто. Придумайте ідею для походу в магазин - наприклад, для покупки олівців та паперу для школи. Опинившись там, підійдіть до продукту, який ви хочете отримати від батьків, і прикинетеся, що дуже здивовані тим, наскільки ця річ виявилася чудовою. Якщо вам пощастить, ваші батьки можуть сказати про можливість покупки в найближчому майбутньому, з невеликим уточненням кшталт "Можливо, на День народження."
  • Приклад: Прийшов час повертатися в школу і Валері потрібен новий рюкзак. Він знає, що взуттєвої відділ у місцевому торговому центрі знаходиться поруч з магазином з рюкзаками. Він проходить з мамою повз вітрини магазину, зупиняється і каже: "Ого! Глянь на ці кросівки. Класні! У них навіть є ці липучки, як у професіоналів!". Мама каже: "Ну, у вас же скоро гри з баскетболу, до них і купимо ці кросівки". Успіх!

Частина 3 з 3: Покажіть батькам, що ви заслуговуєте цього

 1. 1

  Будьте відповідальними. Батьки з більшою охотою купують речі тим дітям, які поводяться так, як належить поводитися дітям: старанно вчитися, поводитися ввічливо, виконувати домашні клопоти без зайвих скарг. Дайте батькам причину заохотити вас! Не обмовляється з мамою, навіть якщо вона поводиться абсолютно дратівливо. Запропонуйте батькові допомогу в приготуванні обіду. Без скарг виконуйте доручення кудись сходити. Робіть все що можете, щоб показати батькам - ви готові до відповідальності володіння тією річчю, яку хочете отримати.

 2. 2

  Поводьтеся зріло. Батьки обожнюють, коли їхні діти поводяться як дорослі. Покажіть свою зрілість поведінкою і вчинками. Поводьтеся чемно з усіма, кого зустрічаєте, навіть якщо він дурний або злить вас. Завжди шукайте способи допомогти людям. Із задоволенням займайтеся новими хобі. В цілому, намагайтеся бути максимально приємними і працьовитими. Навіть багато дорослі не так зрілі - ви ж будете виглядати особливо гідно.
  • Найбільша помилка, яку тільки ви можете здійснити - закотити істерику, якщо батьки не купують вам те, чого ви хочете (ще гірше, якщо в публічному місці!). Приймайте відмови ввічливо і гідно, тому що це є важливою складовою дорослого поведінки. Чи не прохайте, не сердьтеся і не закочуйте сцену, якщо не отримали свого.

 3. 3

  Збирайте гроші. Коли дорослі люди хочуть щось, найчастіше вони купують собі це самі. Якщо ви щиро, по-справжньому чогось хочете, хороший спосіб показати серйозність своїх намірів - почати збирати гроші. Працювати, щоб заробити і накопичити грошей - вражаючий ознака зрілості. Коли батьки зрозуміють, що ви налаштовані серйозно, вони можуть допомогти вам купити бажану річ, покривши частину її вартості. Якщо ні - продовжуйте збирати гроші. Якщо ви будете відкладати потроху щотижня, чинячи опір бажанням витратитися на маленькі радощі (на кшталт цукерок та іграшок), ви напевно здивуєтеся, як швидко накопичиться вся сума!
  • Переконайтеся, що батьки знають, що ви збираєте гроші на потрібну вам річ. Ви можете прямо повідомити їм про це, або зробити візуальне нагадування - наприклад, скляна банка в кухні, яку ви поступово наповнюєте дрібницею.

Поради

 • Використання грубої сили не рекомендується.
 • Упрошування і благання з ангельським поглядом не рекомендуються.
 • Наприклад, якщо ви хочете зібрати серію / колекцію якихось іграшок, ви можете купити одну стареньку, за низькою ціною на інтернет-сайтах або на форумах. Покажіть її батькам, а потім покажіть ту, яку хочете, але не говорите про своє бажання - просто розкажіть, чому вона вам подобається. Це має навести їх на думки.
 • Замість того щоб просити у батьків, просіть у тіток, дядьків, бабусь, дідусів і т. Д.! Просто попросіть про це когось ще. Не бійтеся, що попросили всіх і отримаєте відразу багато подарунків. Попросіть у вашого дарувальника чек, щоб ви могли повернути цю річ, або запитаєте, чи не хоче він взяти її назад або чи можна вам подарувати її одному, в благодійний фонд і так далі. В крайньому випадку, залиште про запас. Наприклад, якщо вам подарували фен для волосся, тримайте другий на той випадок, якщо перший фен поламається.

Попередження

 • Просіть батьків тільки тоді, коли вони перебувають у гарному настрої.
 • Переконайтеся, що щиро хочете отримати цю річ, і що вона не набридне вам після того, як ви випросіть її.
 • Якщо ви знаєте, що річ, про яку просите, може легко зламатися, або скористатися нею можна лише раз чи два, а потім вам стане нудно, не просіть про це, якщо тільки ви не хочете її неймовірно сильно.
 • Ніколи не кажіть батькам, що якщо не отримаєте того, що хочете, то не будете виконувати їх прохання. Особливо не варто говорити цього про речі, що стосуються домашніх турбот і навчання.
 • Якщо вони сказали "ні", і розлютилися, просто дайте їм паузу. І після цього запитайте ще раз, коли вони будуть у хорошому настрої.
 • Подумайте про вашу сім`ю. Можливо, вона не може дозволити собі це в даний момент.
 • Якщо ви станете занадто стурбовані бажаним, це може призвести до депресії, проблемам тривожності і панічним атакам.
 • Не робіть нічого дурного і незрілого.
 • Річ, яку ви хочете, може бути вам не на користь.

Що вам знадобиться

 • Трохи грошей і хороший план, як отримати допомогу.
 • Магазин / сайт, де ви можете купити бажану річ.
 • Трохи впевненості. Інакше ви не зможете попросити.
 • Старанніше вчитися.
 • Виконувати додаткові турботи по будинку.