Як переконати себе не закінчити життя самогубством

Фото - Як переконати себе не закінчити життя самогубством

Якщо вам здається, що ви не в змозі подолати глибокий біль, вас починають відвідувати думки про самогубство. Біль може бути настільки сильною, що самогубство буде вам здаватися єдиним виходом, щоб позбутися від того, що заподіює вам тривогу і труднощі. Але є речі, які здатні принести вам облегченіе- при цьому ви знову зможете радіти життю, любити і веселитися. Щоб захистити себе від суїциду, потрібно негайно діяти, з`ясувати причину своїх думок і скласти план з подолання бажання покінчити життя самогубством. Ознайомтеся з наступними методами, здатними переконати вас не здійснювати самогубство.


Якщо ви думаєте про суїцид, негайно зателефонуйте за телефоном гарячої лінії підтримки.
Метод 1 з 3: Побережіть себе

 1. 1

  Відкладіть свої плани на час. Зупиніться і відкладіть, які б у вас не були плани, хоча б на 48 годин. Нехай вони трохи почекають. Ви вже досить далеко зайшли, дайте собі 2 дні на роздуми. Два дні це не так вже й багато, враховуючи, що на кону ваше життя. У ці два дні ви подумаєте, відпочинете і переконайте себе, що існують інші способи звільнитися від болю, який ви відчуваєте.
  • Спробуйте відокремити ваші емоції від дій. Біль може бути настільки приголомшливою, що вона спотворює наше сприйняття сьогодення. Почуття безнадійності може переконати вас у тому, що завтрашній день ніколи не настане, але це не так, завтра обов`язково настане, і ваші почуття завтра будуть зовсім іншими. Дайте собі трохи часу на размишленія- це може докорінно змінити ваші дії.
  • Зрозумійте, завжди є інші шляхи вирішення, навіть якщо ви не знаєте про них. Життя може змінитися за частки секунди, і абсолютно неможливо передбачити, що трапиться сьогодні, завтра вранці, через 48 годин. Вихід, про існування якого ви і не підозрювали, може знайтися сам собою, але ви ніколи про це не дізнаєтеся, якщо вирішите покінчити з життям.
  • Зрозумійте, що думки про суїцид виникають від умов і ситуацій, які можна змінити. Завжди є рішення, ліки, що може допомогти. Самогубство - перманентне рішення тимчасової проблеми. Через 48 годин може знайтися більш відповідне рішення.

 2. 2

  Будьте в безпеці. Перед тим, як ви спробуєте розібратися зі своїми думками, важливо знаходиться в фізично безпечному місці. Якщо ви знаходитесь вдома, приберіть все, чим можете собі нашкодити. Оточіть себе предметами, поряд з якими вам буде зручно і безпечно.
  • Залучіть когось ще, якщо буде потрібно. Наприклад, віддайте таблетки на зберігання, поки ви не відчуєте, що вони більше не представляють для вас небезпеки.
  • Якщо у себе вдома ви не відчуваєте себе в безпеці, знайдіть таке місце. Підіть додому до одного, батькам, в будь-яке інше місце, яке, як вам здається, не буде представляти для вас загрозу.

 3. 3

  Терміново зателефонуйте кому-небудь. Можливо, хтось близький може прийти до вас, або ви можете зустрітися з кимось і поговорити. Попросіть цю людину залишитися з вами, поки ви не відчуєте себе краще. Розкажіть про те, що ви думаєте про самогубство і боїтеся того, що може статися. Якщо ви просто розповісте кому-небудь про свої почуття, вам стане набагато легше. Якщо ви будете знати те, що хтось знаходиться поруч, щоб вислухати вас, ви відчуєте себе не таким самотнім.
  • Якщо вам не хочеться говорити про це з сім`єю або друзями, зателефонуйте лікарю, священику або за телефоном гарячої лінії. Люди, які хочуть і можуть вам допомогти, чекають вашого дзвінка.

 4. 4

  Перестаньте випивати і вживати наркотики. Алкоголь і наркотики можуть заплутати наше сприйняття світу і перетворити депресивні думки в суїцидальні. Вони затуманюють ваш розум, і ви не в змозі тверезо міркувати і приймати правильні рішення. Перестаньте вживати наркотики чи алкоголь, дайте вашому розуму шанс на те, щоб прояснитися і побачити все незатуманенним поглядом. У кожному разі, не потрібно написатися або приймати наркотики на самоті.

 5. 5

  Негайно зверніться по допомогу, якщо ваші думки ніяк не хочуть залишати вас. Іноді розмови не досить, щоб звільнитися від тиску і перестати думати про суїцид. У цих випадках, зверніться негайної допомогою, щоб не заподіяти собі фізичної шкоди. Якщо ви не здатні переконати себе від самогубства, прийміть наступні кроки:
  • Відправляйтеся на пункт швидкої допомоги. Вас перенаправляють в лікарню і будуть лікувати, щоб ви не нашкодили собі.
  • Якщо ви не в змозі самі прийти в пункт невідкладної допомоги, зателефонуйте у швидку допомогу. Не потрібно боятися і соромитися цього: на кону ваше життя, а вам дуже потрібна допомога.

 6. 6

  Знайте, люди справляються з цим. Все, коли-небудь у своєму житті, відчували почуття безпорадності і депресії, з безлічі причин, а для багатьох ці думки були суїцидальні. Люди, які почувалися так само погано, як ви зараз, подолали це. Люди, які хотіли сьогодні хотіли покінчити з життям, на завтра прокидалися з думками про будущем- і ви це подолаєте. Подумайте про це і переконайте себе не здійснювати цього, а також складіть стратегію лікування, якщо ці думки знову вас наздоженуть.
  • Пам`ятайте, ваші почуття не завжди були такими, і вони не залишаться такими назавжди.
  • Дуже багато людей, чиї спроби самогубства закінчилися невдачею, були дуже раді, що вижили.

Метод 2 з 3: Знайдіть причину

 1. 1

  Спробуйте зрозуміти, чому так відбувається. Суїцидальні думки виникають з багатьох причин. Для когось ці думки - результат їхнього психічного стану, а для інших же вони є результатом життєвих труднощів. Якщо ви знаєте причину, вам буде набагато легше дивитися на проблему об`єктивно і шукати правильну підтримку.
  • Якщо причина ваших думок про самогубство криється у вашому психологічному стані (як, наприклад, депресія, шизофренія або біполярні розлади), вам можуть допомогти. Зустріч з терапевтом або психіатром допоможе вам впоратися зі своїм станом.
  • Люди можуть відчувати депресію по безлічі зовнішніх причин. Втрата, знущання, дискримінація, відсутність роботи або невиліковна хвороба є деякими чинниками і причинами спроб самогубств. Особливо в групі ризику знаходяться молодь і колишні солдати. Знайдіть групу підтримки і поговоріть з тими, хто знає, що ви зараз відчуваєте. У кожній групі підтримки ви зможете знайти допомогу.
  • Якщо ви схильні до суїциду через те, що нещодавно з вами щось сталося, як, наприклад, ви зрадили кого-небудь, зрадили вас, хочете, щоб хтось зрозумів, наскільки вам погано, або ж ви просто відчуваєте, що ні заслуговуєте життя, зрозумійте - всі ці ситуації тимчасові. Дайте собі час, щоб знайти кращий спосіб впоратися з вашою травмою. Ви зможете набагато більше, якщо тільки дасте собі трохи часу.
  • Не завжди легко знайти причину суїцидальних думок. Ви можете не знати причину і це абсолютно нормально.

 2. 2

  Пошукайте підтримку у тих, хто зможе вас зрозуміти. Найважливіше, що ви повинні усвідомити - не важливо, чому все це відбувається, головне - ви не самотні. Поговоріть з тими, хто може допомогти, розуміє ваші почуття. Лікарі, служба підтримки - всі вони здатні і хочуть вам допомогти.

 3. 3

  Зрозумійте, що послужило опорною точкою. Може бути, якісь люди, місця або заняття навівають на вас думки про самогубство? Ви можете не усвідомлювати, але постійний вплив з даними факторами може погіршити становище. Подумайте, від чого вам стає ще гірше і постарайтеся уникати цього в майбутньому. Ось кілька опорних поштовхів:
  • Наркотики і алкоголь. Може здатися, що вживання наркотиків чи алкоголю допоможе зняти стрес, але насправді, від них ви тільки втратите контроль над своїми думками.
  • Люди, які погано до вас ставляться. Якщо ви знаходитесь в суспільстві людей, які фізично або емоційно ображають вас, це може служити поштовхом до суїциду.
  • Сумні книги, фільми і музика. Якщо ви навмисне вишукує сумні книги, фільми і музику, це може зробити ваші депресивні думки ще гірше.

 4. 4

  Не критикуйте себе за свої суїцидальні думки. Ці думки не роблять вас дивним, поганим чи слабкою людиною. Швидше за все, ви думаєте про самогубство, тому що на вас набагато більш важке навантаження, ніж на більшість людей може витримати. Почуття сорому, провини і ненависті до себе тільки посилить негативні думки і погіршить ситуацію. Зрозумійте, щоб подолати ці почуття, вам потрібно почати ставитися до себе з добротою і турботою.
  • Поставте себе на місце свого друга або члена сім`ї. Як би ви ставилися до людини з думками про самогубство? Ви б занепокоїлися, захотіли б вислухати і допомогти. Ви б зробили все, щоб запобігти суїциду. Ставтеся до себе з такою ж любов`ю і турботою, і спробуйте знайти вихід їх ситуації, що склалася, не здійснюючи самогубства.
  • Постарайтеся не дозволяти своєму розуму думати про суїцид. Чим більше ви про це думаєте, тим більше ваш розум звикне до цієї ідеї. Ваше природне почуття самозбереження почне потроху згасати, а ви станете здатні втілити свої думки в справу. Якщо ви ловите себе на думках про самогубство, уживіть негайні кроки і зупиніть ці думки. 5. 5

  Поговоріть з людьми, які не схильні до засудження оточуючих. Іноді люди просто не знають, що потрібно сказати. З благих мотивів вони можуть сказати вам те, від чого вам стане тільки гірше, як, наприклад, «у тебе все не так вже і погано» або «подумай про те, за що тобі потрібно бути вдячним». Вони не розуміють, що ці фрази змусять вас відчувати свою провину за суїцидальні думки. Постарайтеся проводити більше часу в оточенні тих людей, які вислухають вас без осуду, зрозуміють, що думки про самогубство не можна просто так взяти і відключити. Якщо ніхто з ваших друзів або родичів не спадає вам на думку, зателефонуйте в лінію підтримки.

 6. 6

  Почніть свій шлях щодо поліпшення свого стану. Поступово, як тільки думки стануть приходити до вас в голову рідше і рідше, і ви почнете відчувати себе в безпеці, постарайтеся зменшити тяжкість того болю, який ви відчуваєте. За допомогою сім`ї, друзів, доктора або людей з лінії підтримки знайдіть спосіб поліпшити своє життя і знову почати насолоджуватися нею. Життя триває, а так як ви можете знову зіткнутися з думками про самогубство, краще запасіться планом з подолання цієї ситуації на майбутнє.

Метод 3 з 3: Складіть план, щоб впоратися з ситуацією

 1. 1

  Складіть список того, що ви любите. Запишіть все, що може доставити вам радість чи нагадує про любові і радості. Це можуть бути імена членів сім`ї, ваші вихованці, улюблений вид спорту, улюблений актор, фільми, їжа з дитинства, місце, в якому відчуваєш себе як вдома, зірки, місяць або сонце. Запишіть все хороше.
  • Увімкніть те, що вам подобається в собі. Запишіть ваші особливі якості, включаючи фізичні, персональні та інші. Напишіть те, що ви зробили. Запишіть моменти, в які ви були горді собою.
  • Також включіть в список те, чого ви чекаєте. Напишіть, де б вам хотілося жити, що хочете створити, на якій роботі хочете спробувати себе, про дітей, які можуть у вас бути, про людину, який міг би бути вашим партнером.

 2. 2

  Складіть список того, що може вас відволікти. Що допомогло вам не вчинити самогубство в минулому? Запишіть. Підійде все, що здатне відвернути вас від нанесення шкоди собі. Список - відмінна ідея, особливо якщо ваш розум занадто затуманений, щоб пам`ятати, що потрібно робити. Ось кілька ідей:
  • Зателефонуйте одному, щоб поговорити
  • Зустріньтеся з одним в ресторані
  • Поїжте здорову їжу
  • Сходіть на прогулянку або в похід, щоб зайняти себе фізичними вправами
  • Подивіться улюблений серіал
  • Поїдьте куди-небудь
  • Малюйте, пишіть або створюйте музику
  • Все що завгодно, що поліпшить ваше самопочуття і допоможе віддалитися від суїцидальних думок.

 3. 3

  Складіть список тих, кому ви можете зателефонувати. У списку повинно бути як мінімум 5 осіб, якщо хтось із них недоступний, коли вам так потрібно поговорити. Нехай там також будуть імена друзів, членів сім`ї чи просто знайомих, які можуть підняти трубку і допомогти вам.
  • Увімкніть номера докторів, яким ви довіряєте.
  • Напишіть номера служби підтримки, за якими вам було б зручно подзвонити.

 4. 4

  Складіть план по тому, як залишитися неушкодженим. Цей план ви повинні прочитати, як тільки у вас з`являться думки про самогубство. Якщо ви думаєте про суїцид, вам буде важко сконцентруватися на чомусь ще, на те, що може вам допомогти. Але якщо у вас є план дій, наступного разу, коли у вас виникнуть подібні думки, все що вам потрібно буде зробити - дістати ваш план і чітко слідувати пунктам. Виконуйте один крок за іншим, поки не відчуєте себе в безпеці. Ось приклад такого плану:
  • 1. Прочитати список того, що я люблю. Нагадає мені про те, що допомогло мені не покінчити з собою до цих пір.
  • 2. Прочитати список того, що може відвернути мене. Відверне мене від думок і допоможе.
  • 3.Прочитайте список людей, яким я можу подзвонити. Зателефонувати перший зі списку. Продовжувати дзвонити, поки не додзвонився до того, хто зможе поговорити зі мною стільки, скільки потрібно.
  • 4.Отложіть мою спробу самогубства і зробити будинок безпечним для себе. Пообіцяти собі, що я почекаю 48 годин. У цей час позбутися від таблеток, гострих предметів та інших речей, які можуть загрожувати моєї безпеки.
  • 5. Попросити когось залишитися зі мною . Якщо ніхто не може побути зі мною, подзвонити доктору або в службу підтримки.
  • 6. Піти в те місце, в якому я відчуваю себе в безпеці , як, наприклад, будинок батьків, будинок одного або громадський центр.
  • 7. Піти в пункт невідкладної допомоги.
  • 8. Зателефонувати в службу порятунку.

Додаткові статті

 • How to Stop Thinking About Suicide
 • [To https://wikihow.com/Stop-Yourself-from-Killing-Someone]