Як переконати батьків купити тобі контактні лінзи

Носиш окуляри, але терпіти їх не можеш? Контактні лінзи - хороша альтернатива окулярам, і багато людей віддають їм перевагу. Але, на жаль, твої батьки можуть бути проти лінз.

Кроки

 1. 1

  Вивчи інформацію про контактні лінзи. З`ясуй, чи підійдуть вони тобі. Розпитай друзів і родичів, які вже носять їх.

 2. 2

  Обговори плюси і мінуси носіння лінз з батьками, якщо все ж вирішиш, що лінзи тобі підійдуть. Так ти доведеш батькам, що ти зможеш впоратися з новою обов`язком. Чи не підвищуй голос і не вередуй, оскільки це змусить батьків думати, що ти ще занадто малий, а маленьким дітям не можна доручити догляд за лінзами. Спокійно поговори з батьками, щоб переконати їх у тому, що з тобою можна розмовляти як з дорослим.

 3. 3

  Поясни батькам, що з лінзами тобі буде набагато зручніше. Окуляри заважають займатися спортом, і не завжди можна купити сонцезахисні окуляри, в які була б можливість поставити скла з діоптріями. Крім того, багато людей виглядають набагато краще без окулярів.

 4. 4

  Запитай батьків, чому вони не хочуть, щоб ти носив лінзи. Можливо, їм заважає якесь непорозуміння, від якого можна з легкістю позбутися.

 5. 5

  Поводься як відповідальна людина. Виконуй всю звичайну роботу по дому, роби уроки, носи окуляри кожен день, і тоді, швидше за все, батьки зрозуміють, що тобі можна довірити лінзи.

 6. 6

  Поговори про лінзах з окулістом, коли наступного разу підеш перевіряти зір. Можеш попросити батьків записати тебе до лікаря по вигаданої причини (наприклад, щоб перевірити, чи не потрібно замінити окуляри на сильніші). Це дуже важливий крок, оскільки батьки з великою ймовірністю прислухаються до думки окуліста, якщо він скаже, що лінзи тобі показані. Запитай у лікаря, чи можна тобі поносити пробні лінзи.

 7. 7

  Пам`ятай про те, що при деяких захворюваннях очей пацієнтам рекомендовані лінзи, і в цьому випадку страховка покриє їх вартість. Якщо тобі покладаються лінзи, це може бути найсильнішим аргументом, оскільки навряд чи батьки захочуть сперечатися з тобою в цьому випадку.
 8. 8

  Навчися правильно одягати лінзи і доглядати за ними. У цьому тобі допоможе окуліст.

 9. 9

  Будь готовий до того, що батьки будуть перевіряти, відповідально Чи ти підходиш до носіння лінз. Знімай лінзи на ніч і очищуй їх щовечора. Носи лінзи тільки протягом встановленого терміну.

 10. 10

  Запитай у батьків, чи можна тобі буде заплатити за лінзи зі своїх грошей (хоча б частково). Лінзи, розраховані на місяць носіння, стоять зазвичай від 300 до 600 рублів, а підібрати їх часто можна безкоштовно, оскільки багато магазини, що продають лінзи, пропонують безкоштовну діагностику.

 11. 11

  Якщо тобі ніяк не вдається переконати батьків, швидше за все, вони вважають, що ти ще не готовий до цього. Спробуй пояснити їм, що ти впораєшся, або змиритися з думкою, що тобі доведеться носити окуляри. Якщо тобі не подобаються ті очки, які ти носиш зараз, можна замовити нові.

Поради

 • Пам`ятай, що справа може бути зовсім не в грошах. Можливо, батьки і хотіли б тобі дозволити, але вони просто не можуть.
 • Не здавайся, якщо відразу батьки тобі відмовлять. Іноді дорослі хочуть перевірити, наскільки серйозно налаштований дитина, перш ніж вирішити витратити гроші.
 • Якщо ти вже не маленька дитина, в більшості магазинів ніхто не запитає дозволу батьків на покупку лінз.


 • Наберіться терпіння, особливо якщо ти старша дитина в сім`ї. Іноді батькам потрібно час, щоб обміркувати прохання дитини. Одним дітям вдається моментально переконати батьків, в інших на це йде кілька днів, тижнів або навіть років.
 • Займися якимось спортом і використовуй це як привід. Наприклад, скажи батькам, що коли ти бігаєш, окуляри спадають і заважають тобі.
 • Приводь приклади і пропонуй компромісні рішення. Але якщо прибігаєш до цього методу, знай, що приклади повинні бути переконливими, тому що деякі батьки вважають це стратегією зневірилася.
 • За законом тобі потрібно дозвіл лише одного з батьків. Користуйся цим правом, якщо батьки в розлученні або якщо один з батьків підтримує ідею, а другий ні.
 • Інформація про лінзах - це найважливіша частина розмови з батьками. Ти повинен знати про лінзах абсолютно все! Не бреши навіть у найдрібніших деталях. Збери інформацію в інтернеті, згрупуйте її на одному листку і роздрукуй, а потім поклади листок на видному місці, де батьки обов`язково його помітять.
 • Якщо у тебе нічого не вийшло, подумай про те, щоб купити класні окуляри. Зараз багатьом дітям і підліткам подобаються окуляри в чорній оправі, тому якщо батьки не дадуть тобі купити лінзи, заміни окуляри. Тільки вибирай оправу так, щоб не стати схожим на дідуся або бабусю або Бадді Холлі. І пам`ятай, що коли ти підростеш, ти завжди зможеш купити лінзи самостійно, навіть якщо батьки будуть заперечувати.

Попередження

 • Стримуй обіцянки.
 • Не переймайся і не ной, якщо батьки відмовлять. Прийми їх рішення, але не здавайся. Заговори про це знову через якийсь час. Якщо ти будеш вести себе по-дорослому, вони можуть передумати, але навіть якщо вони не передумають, ти зможеш зібрати гроші і купити лінзи самостійно, коли станеш старше.
 • Батьки і лікарі можуть бути проти, щоб ти не робив.
 • Чи не пояснюй своє бажання носити лінзи тим, що їх носять всі. Жоден доросла людина не сприйме цей аргумент всерйоз - швидше, у тебе можуть запитати, чи стрибнув би ти з вікна, якби всі стали це робити.
 • Навіть якщо батьки дозволять тобі купити лінзи, є ймовірність, хоч і маленька, що ти не зможеш їх носити. У невеликої кількості населення очі влаштовані так, що лінзи там просто не тримаються. Лікар-окуліст зможе перевірити, чи підходять лінзи тобі.
 • Якщо ти вирішиш купити лінзи, незважаючи на заборону, ти можеш втратити довіри батьків, коли вони дізнаються про це. Але якщо у тебе немає своїх грошей, тобі це в жодному разі не вдасться.

Що вам знадобиться

 • Інформація про контактні лінзи
 • Батьки або опікун