Як стати зрілим підлітком

Підліток - це дитина віком 9-12 років. Багато батьків ставляться до підлітків як до маленьких дітей. Якщо вам не подобається таке звернення, то ця стаття буде дуже корисна для вас.


Кроки

 1. 1

  Робіть те, що ваші батьки просять вас зробити. Ставтеся до батьків з повагою і пам`ятайте про те, що вони хочуть для вас найкращого. Наприклад, коли мама говорить вам, що потрібно прибрати в кімнаті, не сперечайтеся - просто зробіть це. Також, наступного разу, коли ваш тато попросить вас зробити домашню роботу, просто зробіть це, тому що він любить вас і хоче для вас тільки хорошого. Якщо ви не згодні з думкою своїх батьків або думаєте, що вони несправедливі по відношенню до вас, спокійно висловіть свою точку зору, але не кричіть.

 2. 2

  Добре вчіться. Покажіть своїм батьком, що ви відповідальний молодий чоловік. Ваші вчителі та батьки дуже хочуть, щоб ви добре вчилися. Ось кілька порад, які допоможуть вам добре вчитися:
  • Готуйтеся до іспитів і контрольних робіт. Хороша підготовка значно збільшить ваші шанси отримати гарну оцінку з контрольної роботи, у свою чергу оцінка з контрольної роботи вплине на підсумкову оцінку. Обов`язково перегляньте необхідний матеріал перед контрольною роботою. Не поспішайте, готуйтеся грунтовно.
  • Робіть гарні нотатки. Роблячи замітки, ви зможете запам`ятати важливу інформацію, і це благотворно позначиться на оцінці з контрольної роботи. Заведіть папку з кожного предмета, і складайте в неї всі свої записи і замітки. Також ви можете записувати всю важливу інформацію в блокнот. Виберіть те, що прийнятно для вас, завдяки цьому вам буде легше згадати інформацію.
  • Будьте уважні на уроках. Переступивши поріг школи, нагадайте собі, що ви прийшли сюди вчитися. Будьте уважні і старанні на уроках. Звичайно вам дуже хочеться поспілкуватися з друзями або повеселитися, замість того щоб слухати вчителя, але пам`ятайте ви тут щоб вчитися. Наприклад, подумайте, що важливіше: ваші оцінки або веселі жарти?

 3. 3

  Будьте чесні. Чесність це невід`ємна риса дорослої людини. Говоріть правду, незалежно від того, які будуть наслідки. Якщо ви будете чинити так, інші будуть поважати вас за чесність, і будуть ставитися до вас як до дорослої людини. Якщо ви не говорите правду, люди перестануть довіряти вам, і будуть ставитися до вас як до дитини.

 4. 4

  Проявляйте хороші манери. Гарні манери - це ознака зрілості. Якщо з вами буде приємно мати справу, то інше будуть тягнутися до вас. Наступні поради допоможуть вам проявляти хороші манери:
  • Дивіться людям в очі, коли розмовляєте з ними. Якщо ви дивитеся в очі людям, коли розмовляєте з ними, вони побачать, що ви звертаєтеся до них. Крім того дивитеся на людину, коли він говорить вам щось, це покаже, що ви слухаєте людини.
  • Їжте із закритим ротом. Якщо ви, пережовуючи їжу, відкрили рот, інші побачать залишки їжі, яку ви їсте.
  • Не розмовляйте з набитим ротом.  • Чи не кладіть лікті на стіл під час їжі.
  • Будьте ввічливі. Завжди говорите спасибі. Крім того, говорите інші ввічливі слова. Наприклад, замість того щоб сказати "Можна мені ____?" скажіть "Будь ласка можна мені ____?"
  • Думайте, перш ніж говорити. Коли ви хочете щось сказати, подумайте про те, як будуть сприйняті ваші слова - це покаже, що ви доросла людина. Якщо ви сказали щось, що може бути образливим для інших людей, вони можуть образитися на вас.

 5. 5

  Будьте доброзичливим. Мало кому сподобається спілкуватися з недружніми людьми. Прагніть бути доброзичливим і посміхайтеся - робіть так, це підвищить ваші шанси мати багато друзів. Щоразу, зустрічаючи знайомих людей, не забувайте привітатися з ними і поцікавитися як у них справи.

 6. 6

  Замість того щоб просити гроші у батьків, спробуйте їх заробити. Ви можете вигулювати собаку, мити машину і робити інші дрібниці, щоб заробити гроші. Це не тільки покаже, що ви дорослий, але і ви зможете проявити себе як працьовита людина.

 7. 7

  Слідкуйте за гігієною. Гарна гігієна це ознака зрілості. Мало кому захочеться спілкуватися з людиною, яка не стежить за собою. Наступні поради допоможуть вам стежити за гігієною:
  • Купайтеся і приймайте душ щодня. Обов`язково вмивайтеся і мийте волосся. Виглядати чисто особливо важливо в громадських місцях.
  • Дбайте про свою зовнішність. Якщо ви збираєтеся на якийсь захід, одягніться відповідно. Наприклад, не варто надягати ошатний одяг в школу.
  • Слідкуйте за запахом свого тіла. Приймайте часто душ, використовуйте мило і дезодорант при необхідності. Якщо від вас буде неприємно пахнути, то до вам не будуть ставитися як до дорослої людини.

 8. 8

  Перестаньте нити. Все, навіть дорослі, іноді плачуть. Коли ми засмучені, це природно, що ми плачемо. Але якщо ви маєте звичку істерити, то до вас будуть ставитися як до дитини. Ви будете виглядати старше, якщо навчитеся зберігати спокій і не влаштовувати істерики. 9. 9

  Спробуйте стати лідером. Подумайте про зрілих людей, які є у вашому житті. Більшість з них є лідерами, чи не так? Коли ви придбаєте, якості лідера, до вас будуть ставитися як до дорослого.

 10. 10

  Слідкуйте за тим, що ви носите. Хочете справити приємне враження на інших? Красиво одягайтеся. Ось декілька порад:
  • Намагайтеся не носити короткі шорти, топи, і викликають зачіски. Якщо ви хочете виглядати старше, носіть одяг темних тонів. Це не означає, що ви повинні носити чорний одяг. Замість того щоб носити одяг яскраво-оранжевого кольору, віддайте перевагу ніжно-помаранчевого кольору.
  • Якщо ви любите носити яскраві кольори, не соромтеся носити їх. Дорослі носять одяг таких кольорів! Тим не менш, не переусердствуйте- ніколи не одягайтеся, як веселка. Замість цього, надіньте одну яскраву річ і підберіть до неї інші предмети одягу спокійних кольорів.
  • Вибираючи одяг, віддавайте перевагу тканинам з геометричними візерунками. Не варто вибирати одяг з веселими незрілими написами. Якщо ви носите такий одяг, ви будете виглядати як маленька дитина, яка не знає як себе вести.

 11. 11

  Слідкуйте за своєю мовою. Повірте, лайливі слова, які злітають з ваших вуст, не роблять вас дорослим людиною-ви будете виглядати незріло і навіть нерозумно. Видаліть всі лайливі слова зі свого словникового запасу і замініть їх цікавими розумними словами.
  • Наприклад, лексичний запас слів, якщо сказати коротко, це слова, якими користується людина. Шукайте слова, завдяки яким ваша мова стане розумною. Якщо у вас є час, читайте словник. Це може здатися смішним, але зробити це зовсім нескладно, це буде стимулювати ваш словниковий запас. Крім того словник містить фактичну інформацію, яка може допомогти вам і в інших сферах життя. Повірте, це дійсно вражає, якщо дитина читає словник.
  • Будьте обережні, пам`ятайте про те, що ваші слова мають силу. Ваші слова можуть поранити або лікувати.
  • Ніколи не брешуть. Ніколи не кажіть нічого поганого про людину за його спиною. Плітки це те, чим займаються малоосвічені люди. Вони роблять це від неробства. Плітки провокують ненависть і недовіра один до одного. Ви ж не хочете мати репутацію пліткаря. Якщо ваші друзі пліткують у вашій присутності, спробуйте змінити тему. Якщо ви не в силах змінити ваших друзів, варто знайти нових друзів.

 12. 12

  Слідкуйте за своїми вчинками. Проявляйте відповідальність, вступаючи тим чи іншим чином. Будьте готові пожинати наслідки своєї поведінки, якщо ви зробили щось неправильно, і не забудьте попросити прощення. Більшість людей, які зробили помилку у вашому віці, говорять про те, що вони могли б уникнути цього, якби слухали своїх батьків.
  • Постарайтеся зрозуміти, що батьки знають ваші межі. Якщо ви не готові брати на себе більше відповідальності, то навряд чи вони будуть давати вам більше доручень. Якщо ви хочете більше відповідальності, робіть більше. Робіть роботу по дому, мийте посуд, прибирайте сніг, допомагайте по господарству і т.д., і ваші батьки подивляться на вас іншими очима.

 13. 13

  Будьте люб`язним. Якщо ваш брат починає плакати, не бийте його. Заспокойте його або просто підіть. Поговоріть зі своїми батьками, якщо ваш брат ображає вас, але завжди зберігайте спокій. Крики і істерики - це ознака немовляти.

 14. 14

  Ставтеся до своїх батьків добре. У суперечці останнє слово завжди залишається за батьками. Тому краще слухайтеся їх.
  • Зробіть розумний вибір - проявляйте спокій, якщо виникають розбіжності. Погодьтеся з батьками, не сперечайтеся. Навіть якщо вам не подобається такий хід подій, не варто конфліктувати з батьками. Це покаже батькам, що ви можете впоратися з розчаруванням. Ставтеся до батьків з повагою, і ви неодмінно будете винагороджені.

Поради

 • Завжди пам`ятайте, що те, що ви робите сьогодні, вплине на ваше майбутнє. Купуйте хороші звички, ставитеся до інших з повагою.
 • Завжди запитуйте дозвіл у дорослих, перш ніж відправлятися гуляти, робити макіяж, йти на побачення, і т.д.
 • Обговорюйте з друзями серйозні теми.

Попередження

 • Не намагайтеся стати дорослим. Хоча можливо вам хочеться стати дорослим, пам`ятайте дитинство - це самий безтурботний і веселий час. Дитинство закінчується дуже швидко, тому цінуєте кожну хвилину цієї чудесної пори.
 • Не думайте, що ви краще, ніж інші люди. Це незрілий погляд. Пам`ятайте, кожен з нас продовжує вчитися, не залежно від віку.