Як скоротити термін покарання

Якщо вам не дозволяють виходити з дому, дивитися телевізор, або ви покарані ще якимось чином на довгий термін, то можете спробувати позбутися від покарання раніше. Батьки та опікуни іноді жалкують про занадто жорстоких заходи, призначених під впливом емоцій, і їх можна переконати пом`якшити покарання. Навіть якщо це зачіпає вашу гордість, найефективніша стратегія - радувати батьків і показувати їм, що ви можете слідувати їх правилам.
Частина 1 з 2: Як повернути прихильність батьків

 1. 1

  Добровільно допомагайте по будинку. Доведіть, що дійсно бажаєте допомогти батькам або опікунам, і вони можуть перестати так сильно сердитися на вас і стануть менш суворими. Мийте посуд, виносьте сміття або прибирайте за молодшим братом або сестрою.

 2. 2

  Не порушуйте правила покарання. Якщо ви всерйоз налаштовані раніше позбутися від покарання, дотримуйтесь обмеження, які наклали на вас батьки. Якщо вони виявлять, що ви не підкорилися їм, то можуть навіть збільшити термін вашого покарання.

 3. 3

  Будьте ввічливі з усіма, а не тільки з вашими батьками. Вирішуючи, чи продовжувати покарання, вони можуть почати спостерігати, як ви поводитеся з вашими братами або сестрами, старшими родичами і друзями родини. Будьте ласкаві до них і зробіть зусилля, щоб розмовляти в ввічливому тоні з їх друзями.

 4. 4

  Проводьте час з батьками. Якщо заборона в своїй кімнаті і будете там похмуро дутися, то станете дратувати їх ще більше. Один з найбільш переконливих способів довести їм, що ви намагаєтеся бути краще - це добровільно взяти участь в якомусь сімейному святкуванні чи подію, наприклад, відвідати разом родичів або сходити в кафе. Якщо ви занадто зліться на батьків і вам важко бути ввічливими з ними, спробуйте щось таке, де не потрібно особливо говорити, начебто спільного перегляду кіно.

 5. 5

  Почекайте трохи, перш ніж просити про зменшення покарання. Батьки, швидше за все, здогадуються, що ви ведете себе настільки добре, щоб позбутися від покарання. Чим довше будете триматися такої лінії поведінки (бажано кілька днів або навіть довше, якщо термін великий), тим більше у вас шансів переконати їх, що ви заслуговуєте поблажливості.

Частина 2 з 2: Як попросити про зменшення покарання

 1. 1

  Спробуйте поговорити спочатку тільки з одним батьком або опікуном. Можливо, вам буде простіше говорити з однією людиною за раз. Це особливо важливо, якщо хтось із них суворіше або більше розсерджений на вас, ніж другий.

 2. 2

  Підберіть вдалий час для розмови. Запитайте батька, зайнятий він / вона, перед тим, як починати розмову. Дайте зрозуміти, що хочете поговорити про покарання, перш ніж питати про щось. Якщо він / вона здається роздратованим / -ої або засмученим / -ої, запитаєте, чи буде більш відповідний час поговорити.

 3. 3

  Попросіть вибачення. Це може зачепити вашу гордість, особливо якщо ви вважаєте, що не зробили нічого поганого. Тим не менш, ваші батьки так вважають і, ймовірно, не змінять свою думку про покарання, поки ви не погодитеся з ними.

 4. 4

  Не виправдовує. Коли просите пробачення, не намагайтеся перекласти провину на когось ще, або навіть частина провини. Ви можете коротко пояснити, що трапилося, але найкраще говорити тільки про ваших власних вчинках. 5. 5

  Використовуйте "Я" -твердження для опису того, як на вас впливає покарання. Розкажіть про свої почуття і уникайте вживання слів "ти / ви", які можуть прозвучати так, ніби ви звинувачуєте їх у чомусь. Наприклад: "Я гуляю, коли мені потрібно розслабитися, і відчуваю себе пригнічено від того, що мені не дозволено виходити з дому" або "Я знаю, що надійшов / -а недобре, але не впевнений / -а, що це покарання дасть мені можливість показати, що я можу вести себе краще. "

 6. 6

  Попросіть про шанс поступово заслуговувати свої колишні привілеї. Це найкраще спрацьовує в разі довгострокових покарань кшталт домашнього арешту. Наприклад, запитайте дозволу виходити з дому, але з умовою, що будете повертатися раніше, ніж колись. Якщо ви покажете, що можете дотримуватися цих умов, батьки, можливо, захочуть продовжити зменшувати покарання або зовсім скасувати його раніше, ніж планували.
  • Деякі експерти по вихованню рекомендують батькам слідувати цій стратегії (англійською мовою: скористайтеся онлайн-перекладачем). Однак остерігайтеся розповідати про це батькам. Вони можуть не оцінити той факт, що їхня дитина стане говорити їм, як його правильно виховувати.

 7. 7

  Запропонуйте альтернативне покарання. Батьки можуть дозволити вам замінити поточне покарання на інше. Залежно від ситуації, ви можете попросити виконувати більше обов`язків по будинку, не дивитися телевізор і не користуватися комп`ютером певний час або погодитися на репетитора з якогось предмету.
  • Ваші батьки, ймовірно, знають, з якими покараннями ви легко справляєтеся. Запропонуйте серйозну альтернативу, але таку, щоб вона обмежувала вас якось по-іншому.

 8. 8

  Якщо нічого не вийшло, спробуйте знову через декілька днів. Послухайте, що дадуть відповідь вам батьки. Якщо вони не згодні на ваші пропозиції, просто закінчите розмову настільки ввічливо, наскільки можете. Якщо почнете сперечатися або сваритися, швидше за все, тільки збільшите термін і силу існуючого покарання, а не навпаки. У разі довгострокових покарань можете спробувати знову через пару днів, коли емоції вщухнуть.

Поради

 • Ведіть себе так добре, як тільки можете, ще якийсь час після дострокової відміни покарання. Батьки можуть стежити за вами, щоб переконатися, що прийняли вірне рішення.
 • Якщо будете занадто драматично ревіти або надто жорстко себе критикувати, то досягнете тільки того, що батьки вийдуть з себе. Уникайте тверджень на кшталт: "Я жахлива людина, я заслуговую цього, я ненавиджу себе."