Як завершити виконання домашнього завдання

У вас проблеми із завершенням виконання домашнього завдання? Ви не можете зосередитися, і не налаштовані на його виконання? Пропонуємо вашій увазі відмінне керівництво.

Кроки

 1. 1

  Почніть виконувати домашнє завдання якомога раніше. Найкраще завершити його в денний час, щоб витратити вечір на відпочинок після важкого робочого дня. Коли ви приходите додому, зробіть невелику перерву. З`їжте легкий корисний обід, наприклад, яблуко або горіхи, а потім приступайте до виконання домашнього завдання. Усередині працюйте і робіть 15-хвилинні перерви. Дуже важливо виробити звичку виконувати домашнє завдання відразу ж по приходу додому, щоб заощадити час, що залишився.

 2. 2

  Оберіть кімнату без відволікаючих чинників, щоб ви змогли зосередитися. Увімкніть музику для того, щоб підняти собі настрій. Не слухайте музику в навушниках.

 3. 3

  Виберіть комфортне місце подалі від телевізора і комп`ютера. Головне правило: НІЯКИХ відволікаючих чинників. Не обов`язково сидіти правильно - так, як вас вчили (пряма спина, а ступні торкаються підлоги). Сядьте так, як зручно вам. Не лягайте на диван. Для того, щоб вникнути в суть домашнього завдання, потрібно сидіти, а не лежати.

 4. 4

  Дістаньте своє домашнє завдання і визначитеся, що можна зробити швидко-які вправи представляють для вас труднощі, і виконання яких завдань можна перенести на завтра (якщо у вас не вийде виконати всі завдання повністю). Якщо ви хочете зробити всі завдання за день, працюйте від легкого до важкого, і від найулюбленіших завдань до менш захоплюючим. Зберіть матеріали, необхідні для виконання завдання і складіть їх в одну купу. Вгорі покладіть ті завдання, які потрібно виконати негайно, а внизу помістіть ті вправи, які можна зробити на ходу в школі. Почніть виконувати домашнє завдання.

 5. 5

  Покладіть перед собою підручник чи роздатковий матеріал. Присуньте книги ближче до себе, щоб вам було легко читати. Можна поставити книгу на підставку, щоб не тримати її на вазі.

 6. 6

  Почніть виконання домашнього завдання. Коли ви виконаєте всі вправи, винагородите себе переглядом улюбленого телевізійного шоу, розвагами в Інтернеті або відвідуванням улюбленого ресторану.

 7. 7

  Постарайтеся відвідати бібліотеку відразу ж після школи. Швидше за все, бібліотекар зможе допомогти вам, якщо у вас виникнуть якісь питання. Також вам буде набагато легше концентруватися в спокійній робочій обстановці.

Поради
 • Почніть виконувати домашнє завдання якомога раніше. У вас буде час, щоб закінчити всі справи.
 • Якщо ви вже почали виконувати якісь вправи протягом навчального дня, почніть з них. Швидко завершите ці вправи. Подібна тактика додасть вам упевненості і налаштує на подальшу роботу.
 • Для виконання домашнього завдання буде потрібно кілька годин. Робіть 10-15-хвилинні перерви кожні 45 хвилин роботи. Ваш мозок налаштований тільки на 45 хвилин роботи.
 • Тримайте під рукою пляшку води. Достатня кількість води допоможе вашій голові прояснитися і виконати всі завдання на ОТЛИЧНО,
 • Постарайтеся настроїтися на позитив (якщо можливо). Уявіть, що у вас не так вже й багато завдань для виконання.
 • Якщо у вас накопичилися завдання, які не потрібно здавати на цьому тижні, виконайте кілька вправ до того, як винагородити себе.
 • Для того, щоб продовжити роботу, потрібно зупинити потік негативних думок. Якщо ви думаєте "Ох, у мене дуже багато справ", вам буде складніше виконати запланований обсяг домашнього завдання. Подумайте про те, що ви вже виконали. Нагадайте собі про те, що ви виконали це завдання швидко і легко, перш ніж перемикатися на іншу роботу.


 • Визначтеся з графіком виконання завдань. Наприклад, можна зробити так: "Якщо я закінчу робити математику до 4:45, вивчу слова до 5:15, зроблю фізику до 5:45 і прочитаю твір до 6:00, я зможу сходити з друзями в кіно". Якщо ви визначитеся з графіком виконання завдань, вам не доведеться.
 • З`їжте що-небудь м`ятна і свіже. Така їжа освіжає пам`ять і покращує концентрацію.
 • Вимкніть мобільний телефон. Якщо вам пишуть СМС-ки кожні п`ять хвилин (або ви постійно в очікуванні СМС-повідомлення), ви будете відволікатися.
 • Винагородите себе. З`їжте морозиво, тістечко, перевірте пошту і т.д. Постарайтеся уникати шкідливої їжі!

Попередження

 • НЕ відкладайте виконання домашнього завдання. Найчастіше ми обманюємо самі себе "Ще п`ять хвилиночок, і я знову повернуся до роботи". Більшість з нас просто заснуть, і робота буде просуватися черепашачими темпами.
 • Переконайтеся в тому, що ви виконали домашнє завдання ПОВНІСТЮ. Тоді вам не доведеться вставати о 5 ранку, щоб виконати 30 завдань з математики!
 • Першорядне правило: Ніколи, ні в якому разі автоматично переносить вашу роботу на останню секунду. Вам доведеться напружуватися, а напруга викликає стрес. Вам потрібно забути про традиційну стратегії виконання домашнього завдання (встигнути до півночі). Такий підхід до справи НЕ є здоровим і продуктивним.
 • Тримайтеся подалі від телевізора.
 • Не заходьте у Фейсбук.
 • Не слухайте ті пісні, слова яких ви знаєте. Ви почнете перекручувати слова в голові і забудете, про що читали або писали.
 • Вийдіть з Твіттера.
 • Чи не кладіть голову на стіл і не закривайте очі. Швидше за все, ви заснете.
 • Якщо ви не встигли виконати всі домашнє завдання вчасно, не варто вдаватися до старих як світ хитрощів: "Мій пес з`їв домашку- брат порвав зошит або я забув завдання вдома". Це найгірший спосіб обману. Розкажіть вчителю правду. Якщо ви почнете викручуватися, вам доведеться брехати ще більше. Зрештою, ви не зможете виконати домашнє завдання і будете мати великі неприємності. Може бути, вчитель змусить вас все переробити. Хоча ми часто вважаємо, що невелика спритність цілком допустима, але не варто НАВІТЬ вдаватися до такої можливості.
 • Не лягайте.