Як бути емо

Редагувати користувачем RUwika, Zareen, Wika і ще 2 іншими

У глибинці і місті, від Мексики до Іраку вже багато років підлітки стають «емо», проте досі багато хто не розуміє значення цього слова або просто плутають зі схожими субкультурами. Так що ж таке «емо» і що значить «бути емо»? Взявши за основу агресивну хардкор-музику 80-х, поширену у Вашингтоні, культура емо винайшла панк-рок і знайшла своє відображення в багатьох стилях і культурах - від інді-року до поп-панку. Ця культура дуже багатогранна і затримається надовго. Якщо ви хочете дізнатися про історію, музиці, культурі емо і стати причетним до цього, то ця стаття написана для вас. Ознайомтеся з першим кроком.
Метод 1 з 3: Розуміння культури емо

 1. 1

  Відкрите мислення. Якщо запитати визначення поняття «емо» у п`ятдесяти емо, можна отримати більше двадцяти абсолютно різних відповідей. А звичайному меломанові емо можуть здатися дивними хлопцями, постійно сперечаються про музичні відмінностях між такими стилями, як інді-емо, ськрімо, емо-поп і емокор, що взагалі не має відношення до справжньої культури емо.
  • Приставка «емо» використовувалася для характеристики будь-якого нового або зміненого напрямки музики протягом останніх тридцяти років. Насправді, складно дати однозначне визначення цій культурі, так що не намагайтеся. Найголовніший критерій - будьте відкриті зовнішньому світу. Забудьте ви про ці дурних твердженнях що повинен чи не повинен робити емо-кід. Це більше схоже на гопника.

 2. 2

  Зрозумійте, що таке емо. Це не заподіяння шкоди або ненависть до себе. Емо - це скорочення від «емоційного хардкору» і дочірній жанр панк-хардкору, що зародився в 80-х. У 90-х багато груп були помилково зараховані до емо в зв`язку з глибокою емоційністю змісту пісень. Приблизно в той же час культура емо починає проникати (а частково і задавати тон) в інді-рок і поп-панк. Такі команди, як Texas is the Reason, Thursday, Sunny Day Real Estate і Cap`n - типові представники культури емо в музиці.

 3. 3

  Розберіться в історії питання. Визначення «емо» вперше було використано для опису лірики панк-групи з Вашингтона, тексти яких були більш особистими і відвертими, ніж у інших виконавців хардкору. Під впливом першопрохідців Minor Threat і Black Flag такі групи, як Rites of Spring і Beefeater both почали писати більш відверті тексти для свого хардкору та панку, що і призвело до формування та визначенню жанру «емоційний хардкор» і, зрештою, «емо» . Таким чином, спочатку жанр «емо» був невеликим музичною подією у Вашингтоні, що не привернув багато уваги.
  • На початку 90-х звучання емо формували такі команди, як Jawbreaker і Sunny Day Real Estate. Під впливом каліфорнійського поп-панку та інді-року вони писали цепляющие тексти, наповнені глибокими драматичними сюжетами.

 4. 4

  Дізнавайтеся про зміни у звучанні емо. Зірка цієї музики запалилася на початку 2000-х, коли лейбл Victory Records підписав контракт з групами Taking Back Sunday і Thursday, і був запатентований бренд «ськрімо-музика», заснована на емо-хардкорі. Ця музика була гучною, кричущої і дуже популярною.
  • У той же час лідер команди Dashboard Confessional грав емо на акустичній гітарі та використовував у піснях приспіви, що звучало набагато м`якше, ніж, наприклад, Black Flag. Таким чином, такі різні виконання в одному стилі створюють складнощі для визначення того, чим же був емо в 2005, наприклад.

 5. 5

  Виховайте в собі пристрасть до різної музики. Взагалі, вся емо-музика ділиться на дві категорії: заснована на гітарної партії, гучна й агресивна музика з мелодраматичним текстом або ніжна акустика з особистими сповідями і переживаннями про горе і самотність. Звучання The Used зовсім не схоже на Death Cab for Cutie, які, в сою чергу, далекі від Jawbreaker. Ну і що? Все одно все це - емо. Просто не слухайте те, що вам не подобається.
  • Якщо ви хочете одягатися, як емо і слухати Sunny Day Real Estate, просто зробіть це. Наявність у вашому плей-листі Lady Gaga, Johnny Cash, і Cannibal oх не чинить вас «менш» емо. Справжній емо добре розбирається в музиці і пишається своїми смаками.

 6. 6

  Визначтеся з тим, що таке емо особисто для вас. Такі визначення, як «хіпстера», «панк» і «емо» часто використовуються, як образи для молодих людей, відчайдушно бажаючих виділитися і зарахувати себе до культури, про яку нічого не знають. Саме такі представники культури емо, насправді є фейк, стають об`єктами скандалів і насильства. Подібні «представники» культури заповнюють коментарями соцмережі і Youtube, постійно обговорюючи такі порожні питання, як, наприклад, належність такої групи, як Bullet For My Valentine до культури емо.
  • Хлопець з довгою чубчиком і нафарбованими очима, який слухає Dashboard Confessional в Колумбії (штат Огайо), може бути за всіма ознаками зарахований до емо більшістю людей. Але, в той же час, в Каліфорнії блондинка-серфер, яка слухає Dashboard Confessional відчуває себе емо не менше, аніж він. Сприймайте це, як можливість слухати хорошу музику, не більше.

 7. 7

  Пошукайте групи з відгуками та рекомендаціями. Шукайте поради про стиль одягу емо, музиці, особливості та відмінних знаках. Знайдіть людей зі схожими захопленнями і подивіться, що вони слухають, читають, про що говорять.
  • Як до гранжу або джему (стилі, важко піддаються опису і чітким характеристикам), так і до емо часто відносять музику, якої більше підійшла б категорія «рок». До цього прийому вдаються журналісти і критики в різних регіонах у всі часи. Тому менше переживайте з приводу того, чи правильно класифікували яку або групу і віднесли до категорії емо, важливіше, хороша це музика чи ні.

Метод 2 з 3: Станьте частиною емо-культури

 1. 1

  Оцінюйте емо музику. Від Thursday до Jimmy Eat World, від Weezer до Brand New, Empire! Empire! (У минулому Lonely Estate) до Paramore - все емо пристрасно люблять музику. Послухайте різні групи, зрозумійте, що вам подобається. Якщо якась музика вас дуже чіпляє, ознайомтеся з дочірніми жанрами, наприклад, ськрімо і емокор. Можливо, вам така музика взагалі не сподобається, ну що ж, в такому випадку ви зможете виразити себе в стилі і способі життя. Нижче наведено короткий список емо-груп, з яким варто ознайомитися починаючому емо-кіду. Можливо, цей плей-лист вам не сподобається, але ви все одно залишитеся пристрасним фаном емо:
  • Rites of Spring - Rites of Spring
  • Embrace - Embrace
  • Sunny Day Real Estate - Diary
  • Weezer - Pinkerton
  • Dashboard Confessional - Swiss Army Romance
  • The Get Up Kids - Something to Write Home About
  • I Hate Myself - Ten Songs
  • Thursday - Waiting
  • My Chemical Romance - I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love
  • Taking Back Sunday - Tell All Your Friends
  • Hawthorne Heights - The Silence in Black and White
  • Silverstein - When Broken is Easily Fixed
  • Texas is the Reason - Do You Know Who You Are
  • The Promise Ring - Nothing Feels Good
  • Jimmy Eat World - Clarity
  • Jawbreaker - 24 Hour Revenge Therapy

 2. 2

  Розберіться в піджанрах емо. Це допоможе вам визначитися з улюбленим стилем музики. Можливо, якісь з них ви зненавидите, тоді варто спробувати інші. Наведемо список основних:
  • Емокор - скорочення від «емоційний хардкор», зародився як жанр панк-хардкору у Вашингтоні 80-х за допомогою груп Rites of Spring і Embrace. Суміш панку і лірики.
  • Інді-емо. Жанр розвинувся в 90-х, коли емо став більше, ніж просто панк-роком. Ці команди грають музику з великим ухилом в інді, ніж в панк. Представники: Dashboard Confessional, Further Seems Forever, Sunny Day Real Estate і Mineral.
  • Емо-поп. Зародився в 90-х на хвилі відновлення емо і змішування з поп-панком. Представники: The Get Up Kids, Jimmy Eat World, Paramore і The Starting Line.
  • Ськрімо. Піджанр емокор, заснований на кричущому виконанні, швидкому темпі, жорсткому звучанні і складному змісті тексту. Представники: The Saddest Landscape і Orchid.

 3. 3

  Ходіть на концерти. Спочатку емо зародилося, як течія в невеликій групі, але привернуло увагу всієї країни. Відродите цей приголомшливий контакт з початковим імпульсом, влаштовуйте невеликі вистави у власному дворі. Ви також можете відправитися на Warped Tour і відвідати виступи команд, які ви слухаєте і побачити новачків, які, можливо, стануть зірками.
  • Допомагайте в організації концертів, роздавайте листівки. Дізнайтеся про місцеві групах, які хотіли б виступати перед великою аудиторією.

 4. 4

  Культивуйте в собі творчу особистість. Взагалі, в культурі емо дуже цінується креатив. Малювання, музика, віршування - активно проявляйте себе і розкривайте культуру емо в своїх творах. Знайдіть спосіб довести свої навички до досконалості. Напишіть вірш і покладіть його на музику. Пишіть огляди і публікуйте їх у своєму музичному блозі

 5. 5

  Освойте музичний інструмент. Можливість грати власну музику підвищить ваш авторитет і дозволить безпосередньо брати участь у розвитку стилю емо. Почніть писати власні пісні - це зробить вас не просто учасником, а й частиною культури.
  • Спробуйте освоїти бас-гітару, гітару чи скрипку - вона звучить приголомшливо лірично в емо-музиці. Можна навчитися грати на барабанах - хороші барабанщики завжди в ціні. 6. 6

  Побільше читайте. Емо пишаються власним інтелектом і освітою. Почніть читати сучасні та класичні твори:
  • «Боляче всім: Гід по культурі емо». Тревор Келлі і Леслі Симон
  • «Привілеї самотності» Стівен Чобскі
  • «Досить кумедна історія» Нед Віццині
  • «Поїдаючи тварин» Джонатан Сафран Фоер
  • «Над прірвою в житі» Джером Селінджер
  • «По лезу бритви» Сомерсет Моем

Метод 3 з 3: Емо-лук

 1. 1

  Зробіть собі чубок. Аж до середини 2000-х якоїсь особливої «емо-зачіски» не існувало. Зазвичай під такою зачіскою мається на увазі довга чубчик, покладена на одну сторону, а для її фіксації використовують мус. Волосся емо зазвичай темні або фарбовані, іноді з яскравими світлими або «кислотними» відтінками.
  • Щоб зробити таку зачіску, почніть відрощувати чубок, при цьому регулярно підстригаючи волосся на потилиці. Рівномірно укладіть чубок поверх брів і використовуйте мус або гель для волосся. Також популярно начісувати волосся на потилиці.

 2. 2

  Спробуйте гіковскіе стиль. Завдяки Ріверу Куомо, його запам`ятовується стилем - картатій безрукавці і очками в роговій оправі - образ емо став такий популярний в 90-х. Зробіть це визначальним чином, якщо ви відносите себе до емо-інтелектуалам. Для цього вам знадобляться:
  • Окуляри (переважно в роговій оправі)
  • Обтягуючі джинси
  • В`язана безрукавка або кардиган
  • «Конверс» All-Star
  • Футболки з принтами або музичними групами

 3. 3

  Спробуйте стиль ськрімо. Набрало популярність в середині 2000-х напрямок привнесло особливий стиль зачісок та одягу. Основний колір - чорний. Для створення образу вам знадобляться:
  • Темні джинси скинни
  • Чорні чи білі футболки з V-подібним вирізом
  • Кеди - наприклад, Vans або Airwalk
  • Спадаюча чубчик, зазвичай пофарбована в чорний колір з яскравими відтінками
  • Татуювання в стилі Якудза або кои
  • Пірсинг на обличчі
  • Ремінь: з шипами або білий
  • Карабін для ключів

 4. 4

  Спробуйте стиль «андрогін». Він майже однаковий для емо-кідів - як хлопців, так і дівчат. Зачіски, одяг і макіяж створюють змішаний образ.
  • Олівець для очей, якщо ви його використовуєте, краще вибирати тонкий - він повинен просто підкреслювати ваші очі. У макіяжі важливе почуття міри. Вишнева помада в стилі Бетті Пейдж також цілком звичайна для дівчат.

 5. 5

  Подружитеся з капюшонами. Майже в усіх стилях емо використовується одяг з цим елементом, це надає певне чарівність. Він повинен бути широким і зручним, таким, щоб можна було зняти його одним рухом головою. Більшість толстовок і Пайту для емо, звичайно, чорного кольору, можуть бути прикрашені невеликою кількістю яскравих елементів або значків.
  • Виріжте отвори для великих пальців в рукавах кофти - так рукам буде тепліше взимку, адже половина долоні залишається в рукаві.

Поради

 • Не варто бути емо, якщо це по-справжньому не «ваше». Знайдіть свій стиль і дотримуйтесь його.
 • Пам`ятайте, що бути емо - не обов`язково означає носити чорне. Насправді, емо часто носять світлі кольори.
 • Ви можете піддатися негативної критики з боку ваших друзів не-емо або більшої частини оточуючих, якщо вони не емо, але вам варто просто ігнорувати їх.
 • Не плутайте з емо представників нової субкультури під назвою scene. Яскравими представниками течії є команди Dot Dot Curve або Brokencyde - вузькі неонові джинси, довге волосся, макіяж, величезна взуття - це ще не емо. Але їм теж можуть подобається групи Blood on the Dance Floor, Breathe Carolina і 3OH! 3.
 • Також не варто плутати емо з готами. Готам подобається музика Joy Division, Samhain, The Cure або Bauhaus, і вони зазвичай носять більше чорного і аксесуарів.
 • Якщо хтось запитує, не в депресії чи ви чи не ріжете Чи себе, просто ігноруйте таке питання, чи дайте відповідь негативно: якщо людина цікавиться цим, цілком можливо, у нього вже сформувалося упередження, і ваші пояснення нічого особливо не змінять.
 • Щоб виглядати, як емо, зовсім не обов`язково користуватися олівцем для очей - і багато емо не використовують його, особливо хлопці, що легко побачити, просто «погуглити» відповідні картинки. І не варто фарбувати нігті в чорний, тільки тому, що «так треба». Більшість емо не красять нігті, особливо хлопці, це абсолютно очевидно.
 • Купуючи одяг або аксесуари, пам`ятайте, що вам не потрібні дорогі речі: стиль емо - це не тільки і не стільки одяг. Так що вам навіть не обов`язково йти в магазин: підійдуть і звичайні речі.
 • Якщо ви робите емо-макіяж, не зловживайте чорним кольором, та й взагалі пам`ятайте про почуття міри - інакше, ви будете виглядати як Еліс Купер, Мерілін Менсон або Джин Сіммонс.
 • Можливо, через вашого стилю ви станете об`єктом чиїхось нападок (найімовірніше, в мережі).
 • Якщо ви використовуєте олівець для очей, не бійтеся робити лінію на внутрішній стороні століття і під нижніми віями.

Попередження

 • Емо - це не заподіяння собі шкоди, не тривога і не депресія: все це не зробить вас «більше емо». Емо - це, насамперед, самовираження!