Як бути чесним (ой)

Кажуть, що чесність - найкраща політика. Бути чесним з іншими і самим собою може виявитися непростим завданням. Політкоректність, сприйнятливість до почуттів інших людей і вміння сміливо зустрічати незручну правду про себе, як правило, вимагає багато терпіння, пильності і працьовитості.

Кроки

 1. 1

  Зрозумійте, як працює обман. Більшість людей навчилося бути нечесними ще в дитинстві, зрозумівши, що різне поведінка призводить до різних результатів. Наприклад, говорячи певні речі (або НЕ згадуючи їх), отримували бажане схвалення і похвалу або небажане осуд і осуд або навіть покарання: нечесне досягнення бажаних цілей завжди було привабливим. З часом розумові процеси, відповідальні за ці дії, стали настільки несвідомими і автоматичними, що ми відкидаємо моральність і можливі негативні наслідки. (Зверніть увагу на рекомендації нижче). Брехня часто стає інструментом для:
  • Робити вигляд, що ми не зробили нічого поганого.
  • Перекласти провину на інших.
  • Уникати збентеження.
  • Самообман
  • Звести конфлікт до мінімуму.
  • Уникати відповідальності або роботи.

 2. 2

  Зізнайтеся. Визнайте нечесність вашого минулого, не важливо, чи брали ви без попиту печиво, а потім заперечували це, або відверто брехали про те, з чиєї вини сталася автомобільна аварія. Хоча огляд ваших минулих гріхів може створити дискомфорт і викликати почуття провини, але якщо ви визнаєте брехня в минулому, це може допомогти вам виявити і зупинити цю тенденцію.
  • Якщо ви відчуваєте почуття провини за те, що ви обманювали в минулому, то попросіть вибачення у тих, кого ви коли-небудь обдурили, або виправте все творчо. Наприклад, якщо ви знайшли гроші, і ви знали, що вони не належать вам, і не зробили добросовісної спроби, щоб повернути їх власникові, то поверніть еквівалентну або більшу суму його законному власникові, якщо ви не можете знайти власника, пожертвуйте цю суму на благодійність . Якщо ви обманювали людини, яка займає важливе місце у вашому житті (друга половина, родич або близький друг), то скажіть йому (їй) правду.
  • Складіть список ваших потенційних слабкостей, які можуть бути такими простими, як схильність шукати собі виправдання в разі невдач, і такими складними, як клептоманія. Нечесність корениться в страху: обчисліть його і спробуйте протистояти йому. Складіть список ваших проблем, а потім прийміть заходи щодо їх вирішення, щоб свідомо побороти ці шкідливі звички. Наприклад, ви зрозуміли, що ви брешете, бо боїтеся чийогось несхвалення, в цьому випадку вам може знадобитися перестати догоджати оточуючим і просто бути собою. Найголовніше - це визнати свої помилки, за які ви можете пробачити себе, і використайте цей досвід, щоб зміцнити вашу рішучість стати краще. Ви не можете виправити те, що ви відмовляєтеся бачити.
 3. 3

  Подумайте чесно. Це може здатися дурним, але забобони і упередження можуть приховати правду: ніколи не сприймайте речі буквально і не вірте всьому, що ви читаєте, бачите або чуєте. Враховуйте презумпцію невинності і залишайтеся скептиком, коли це необхідно. Взявши на себе зобов`язання говорити і розуміти правду, ви можете просто зрозуміти, що більшість з того, що ми думаємо і знаємо, засноване лише на припущеннях, а не на фактах. Розглянемо єврейську мудрість: «Що не бачив власними очима, не вигадуй власними устами».

 4. 4

  Практикуйте чесність у відношенні простих речей, особливо там, де «забарвлення» фактів не має ніякого сенсу. Щоб говорити правду, уникайте простих необдуманих дій як крадіжка чужого олівця або яблука з сусідського дерева, щоб перекусити, ви навіть не помічаєте цього. Авраам Лінкольн прославився тим, що подолав величезну відстань, щоб повернути кілька центів, які йому не належали, - звідси і його прізвисько, «Чесний Ейб». Чесність у дрібницях породжує звичку бути чесним у всьому.

 5. 5

  Вправляйте почуття такту. Ми всі знаємо, що зайва чесність може образити близьку людину і зіпсувати дружні стосунки. Адже вона також може бути невірно витлумачена як критика або відсутності підтримки. «Брехня на спасіння» - дуже приваблива, особливо коли справа стосується чутливих близьких (особливо дітей), але ви все одно можете залишитися чесним, будьте креативним (ой) придумайте, як висловити правду.
  • Підкресліть позитивні аспекти. Перемістіть центр вашої уваги з того, що вам відверто не подобається. Замість того щоб сказати: «Ні, я не думаю, що ці штани вам підходять», скажіть «Вони не так шикарні, як то чорне плаття, яке дійсно чудово сидить на вас. Чи пробували ви носити його з тими панчохами, в яких ви були на весіллі мого кузена в минулому році? ».
  • Ви маєте право зберігати мовчання. Якщо вас загнали в кут, і ви не знаєте, як реагувати, скажіть, «Чи можемо ми поговорити про це іншим разом?» Або «Мені дійсно не зручно говорити про це. Вам слід вирішити цю проблему з ... »Не кажіть:« Я не знаю », якщо ви насправді знаєте, - Це може обернутися проти вас. Людина може зрозуміти, що ви щось знаєте, і стати більш наполегливим. Повторіть фразу і залишите цю розмову якнайшвидше.
  • Коли нічого не допомагає, скажіть правду, але обережно. Загорніть гірку правду в вдячність, похвалу, і якщо це підходить для вашої ситуації, проявіть прихильність.

 6. 6

  Знайдіть баланс між докладними розповідями і особистим життям. Чесність не вимагає розкривати всім всі ваші (або чиї-небудь) секрети. Ми не згадуємо деякі деталі, тому що це не та інформація, яку потрібно знати оточуючим. Але якщо ви приховуєте інформацію, про яку необхідно повідомити, то виходить, що ви брешете внаслідок вашого бездіяльності. Наприклад, ви не повідомили вашій другій половині, що у вас є дитина або про те, що ви були одружені / заміжня в минулому, це небажано для більшості. Вирішити, про що потрібно повідомити, а про що ні - особисте рішення. Просто тому, що ви вважаєте, що буде краще чогось не знати, не означає, що ви дієте в його (її) інтересах. Дотримуйтесь своєї інтуїції і поставте себе на місце цієї людини: «Якби я був (а) на його (її) місці, я б по праву відчував себе обдуреним, якби цієї інформацією не поділилися зі мною у відповідний час?»

 7. 7

  Чесність робить нас вразливими, розкриваючи іншим нашу особистість і помилки. Тому вони можуть болісно сприйняти правду, критикувати і відкидати нас, ніж якби ми приховали її або брехали з самого початку. Правда іноді просто робить боляче оточуючим, але чесність загартовує характер, збільшує авторитет і довіру - адже це досить просто зміцнити почуття власної гідності і поліпшити ваші відносини. Чесність - не мета, чи не галочка в списку - це безперервний процес, який допомагатиме вам протягом усього життя.

Поради

 • Бути чесним важко, тому що чесність змушує нас визнати наші помилки.
 • Записуйте ваші заяви оточуючим (наприклад, в щоденник або створіть таблиці). Це допоможе вам виявити, скільки разів ви сказали правду і скільки солгалі- витягніть урок з цього спостереження. Записана брехня може надати вам дані для майбутніх рішень, а може і показати різкий контраст і винагородити вас за чесність!
 • Якщо хтось робить на вас тиск, що розповість правду про те, що ви зробили, то скажіть наступну фразу: «Я був (а) неправий (а), раз здійснив (а) цю бездумну помилку! Але я стану краще, будь ласка, дайте мені ще один шанс, щоб показати вам, що я не хотів (а) цього і можу бути хорошим другом ».


 • Кожен день ми виносимо судження, припущення і теорії, але чесність вимагає визнання, що це всього лише ідея істини, а не сама істина. Коли ви говорите про свій особистий досвід, спробуйте додати фразу «З мого досвіду ...» або «Особисто я помітив, що ...», почніть або закінчите фразу «... але це тільки моє спостереження / досвід, який не може судити про те, як йдуть справи в усьому світі ». Наприклад: «Я думаю що, люди, які мають фізичну роботу, здоровіше, ніж ті, хто працює в офісі, але це всього лише результат мого власного спостереження. І, можливо, так не скрізь ». Таким чином, ви обмежуєте ваш аргумент лише до вашої ситуації і не підтримуєте його узагальнення.
 • Для більшості людей зберігати секрети заради чийогось блага не вважається брехнею, якщо він (а) зуміє повністю зрозуміти ситуацію, що склалася, дізнавшись про це. Грань між чесними і нечесними секретами нечітка: сюрприз до дня народження - це одне, а не сказати дитині, що його всиновили, / удочерили, або що його (її) вихованець помер, зовсім інше.
 • Пам`ятайте, ці мудрі слова:

  • «Ніколи не робіть того, про що ви повинні будете збрехати пізніше. Якщо вам належить збрехати про що-небудь, не робіть цього ».
  • «Синку, завжди говори правду. Тоді тобі ніколи не доведеться згадувати, про що ти збрехав минулого разу ». Сем Рейберн (1882 - 1961), якого цитує журнал «Вашінгтоніан», за листопад 1978
  • «Половина правди - ціла брехня». Єврейське прислів`я
  • «Істина не боїться ніяких питань». Невідомий
  • «Найбільшу жорстоку брехня часто говорять в тиші». Е. Стівенсон
  • «О, що за заплутану павутину ми сплели, коли перше, чого ми вчимося - це брехати» Вальтер Скотт

Попередження

 • Емоційні проблеми, які виходять за межі цієї статті, можуть викликати напад неконтрольованої брехні: якщо ви не можете контролювати вашу брехню, задумайтеся про зустріч з консультантом або іншим професіоналом в цій області, який може допомогти вам подолати ваші проблеми в довгостроковій перспективі. Ваша манера брехати може виявитися звичкою, і може знадобитися багато часу і роботи над собою, щоб розгадати її.
 • Групи однолітків або друзів можуть надати на вас вплив і похитнути ваше рішення «відбитися від стада» і збити вас з «праведного шляху». Як і з будь-якої іншої шкідливою звичкою, ви можете відчувати спокуса знову взятися за старе, коли навколо вас люди, що не мають ні совісті, ні чесності. Вам слід знайти нових, більш чесних друзів, і бути в курсі вашої уразливості і можливої спокуси, якщо ви продовжуєте спілкування з брехунами.
 • Будьте обережні, коли хтось довіряє вам що-небудь, і ви усвідомлюєте, що ви повинні поділитися цією інформацією з кимось ще (наприклад, скоєний злочин, брехня або згубний дії проти кого-небудь). Така інформація ставить вас в скрутне становище, особливо коли правда, врешті-решт, спливе і потерпілий зрозуміє, що ви знали про це з самого початку. Якщо хтось починає пропозицію з фрази «Не кажи нікому про це, добре?» Будьте готові заперечити: «Будь ласка, не кажіть мені про це, якщо я не маю до цього ніякого відношення, я не хочу нести відповідальність за чужі таємниці, мені достатньо і своїх ».
 • Брехня має багато негативних наслідків, які ми часто відразу не помічаємо: замість цього вони ростуть з плином часу, поки ми не усвідомлюємо, що брехня не сприяє людському щастю.

Наслідки можуть включати:

  • Бездушність, особливо якщо ми протягом досить тривалого часу приховуємо свої почуття
  • Відчувати почуття глибокого збентеження від того, чого ми насправді хочемо
  • Погіршення і так складної ситуації
  • Ми не готові зіткнутися з наслідками наших рішень і визнати реальність нашої ситуації, отже, надалі буде ще болючіше
  • Переслідування почуття провини і страху, що ваш обман буде виявлений
  • Емоційний стан, який найкраще можна описати фразою «важко на серці»