Як впевнено проходити прослуховування

Прослуховування ненавидять все. Абсолютно все. Актори і актриси їх ненавидять. Режисери і продюсери їх ненавидять. Жодна душа в стінах театру не любить процес прослуховування. Вони сповнені напруги, невідомості, займають багато часу і змушують всіх учасників процесу відчувати дискомфорт. Тим не менш, це єдиний насправді дієвий спосіб. Є дещо, що ви, як актор або актриса, можете зробити, щоб полегшити для себе процес прослуховування, і що допоможе вам зарекомендувати себе в якості більш професійного кандидата в очах режисера або продюсера, який проводить прослуховування. Щось з усього цього може здатися очевидним, але знаєте що? Ви можете бути здивовані. Наступні підказки мають сенс в контексті загального театрального прослуховування (яке ще іноді називають кастингом).

Кроки

 1. 1

  Підготуйте номер для прослуховування. Продекламують його так, як ви б зробили на репетиції. Попрацюйте над ним з репетитором, режисером або іншим знаючим колегою. Вивчіть його так само добре, як ви вивчили б виконувану вами роль. Працюйте над ним так, немов ви готуєте його не для прослуховування. Виконаєте його перед публікою. Не відкладайте пошук, заучування і репетицію до вечора напередодні прослуховування! Тренуйтеся, тренуйтеся і ще раз тренуйтеся!

 2. 2

  Зверніться до збірок сцен для прослуховувань! Пошук ідеально відповідною сцени - мабуть, найскладніше завдання. Не пошкодуйте часу для того, щоб знайти уривки, які дійсно вам підходять, які вам подобаються і які вам повністю зрозумілі. (Див. # 5 нижче) Попросіть колег-акторів і режисерів висловити свою думку, якщо у вас є друзі-сценаристи, запитайте їх, чи немає у них сцен, які ви могли б використовувати. Виберіть 2-5 варіантів сцен і запитайте друзів і колег, якого вони думки про ці сценах.

 3. 3

  Виберіть монологи з п`єс. Не буде нічого страшного, якщо ви використовуєте нову п`єсу або що-небудь, що слухачам незнайоме, однак потрібно вибрати уривок з дійсно існуючої п`єси і як слід віднімати всю п`єсу, не тільки сцену або монолог, який ви готуєте до прослуховування. Під час репетиції сцени, виберіть три абсолютно чітких способу виконання і в усьому їх дотримуйтеся. Якщо у вас виникають сумніви, спростите спосіб подачі.

 4. 4

  Нехай перехід між частинами підготовленого номери також буде якомога простіше. Виберіть від одного до трьох точних, чистих способу переходу від однієї частини до іншої. Виникають сумніви - спрощуйте. Покажіть керівникам кастингу те, що вони просять. Якщо вони просять показати два монологи і заспівати пісню, підготуйте саме такий номер. Якщо вони просять представити два контрастних уривка, це означає, що вони хочуть побачити один в сучасному стилі і один - в класичному, з яких один буде серйозним, а інший - комічним. Класичні сцени зазвичай означають віршовані декламації - Шекспір і його сучасники, грецькі автори, Мольєр і тому подібні. Якщо ви використовуйте перекладений уривок, Мольєра, приміром, переконайтеся в тому, що перекладений уривок також у віршованій формі. Ті, хто проводить кастинг, обов`язково захочуть побачити, як ви справляєтеся з поетичною формою і віршованим розміром. Якщо вам нададуть вибір показати одну або дві сцени, вибирайте одну і нехай це буде комічна сцена. Готуючись до виконання, віддайте цієї єдиної сцені стільки зусиль, скільки ви витратили б на дві.

 5. 5

  Постарайтеся зробити так, щоб окремі сцени вашого номера тривали не більше однієї хвилини. Як правило, прослуховування обмежене у часі. Ніколи не виходьте за часові межі. Вас зупинять, а це надзвичайно ніяково - коли вас зупиняють посеред монологу. Більше - не краще. У дев`яти випадках з десяти ті, хто проводить прослуховування, зрозуміють, годитеся ви для ролі чи ні протягом 8 секунд з того моменту, як ви ввійдете в двері.
 6. 6

  Будьте впевнені в собі, входячи в приміщення, де проходить прослуховування. Якщо вам простягають руку - потисніть її. Дивіться людям в очі, коли представляєтеся. Назвіться і повідомте, який саме номер ви будете виконувати і хто його автор. Потім розкажіть, яку з сцен ви виконаєте першою.

 7. 7

  Зупиніться, опустіть погляд і потратьте секунду (тільки одну секунду), щоб перевести подих, сконцентруватися і повідомити слухачам, що ви готові починати. Постарайтеся вжитися в свого персонажа з усім доступним вам умінням і пристрастю. Перетворитеся на нього в одну мить. Присвятіть себе йому на 100%. Це найважливіше мить вашого прослуховування. Відрепетируйте його. Якщо ви хочете вразити, будьте вражаючими саме в цей момент. Ніколи не звертайтеся до членів кастингові комісії безпосередньо під час виконання номера. Це викликає незручне почуття, і через це ви ризикуєте сильно їм не сподобатися. Якщо ваш персонаж звертається до когось, подумки помістіть цього когось трохи вище голів і трохи праворуч або ліворуч від руїну. Якщо ви допустили помилку - просто продовжуйте. Зробіть паузу, якщо вона необхідна, але не лайте себе, не зліться і не виходьте з образу. Ні в якому разі не виходьте з ролі.

 8. 8

  Зробіть коротку паузу, якщо вам необхідно повторити фрагмент сцени заново. Повторіть його так, ніби нічого не сталося. Зробіть невелику паузу в кінці монологу персонажа, коли сцена закінчується. Потім вийдіть з образу, поверніться до нейтрального поведінки і подякуйте слухачів. Не чекайте, що вам будуть аплодувати. Навіть якщо це було дійсно гарне виконання.

 9. 9

  Ніколи не сприймайте це як особисту образу, якщо вам не передзвонили або ви не пройшли кастинг. Керівники кастингу могли шукати інший типаж, який не виглядає як ви, не говорить як ви і, можливо, не грає як ви. Ніхто не може прочитати хід думок кастинг-директора.

 10. 10

  Вітайте себе з кожним прослуховуванням, яке ви проходите, успішно воно чи ні. Це найскладніша частина роботи, і актори, які через неї проходять і які роблять це добре, працюють більше всіх. Чим більше прослуховувань, тим ближче ви до того, щоб отримати роль. 11. 11

  Будьте ввічливі і поставтеся до керівників прослуховування з розумінням, і не забувайте любити себе! Побажайте тим, хто проходить прослуховування разом з вами, удачі, але й про себе не забудьте.
Поради

 • Якщо ви забудете слова вашого номера, краще всього не зупинятися і не питати, чи можна вам повторити все заново. Зробіть паузу, якщо потрібно, а потім перейдіть до наступної частини монологу, яку ви пам`ятаєте. Не вибачатися перед комісією і не лайте себе перед ними. Не виходьте з образу, а це найгірше, що ви можете зробити як актор - просто імпровізують.
 • Для будь-якого режисера або продюсера на другому місці після ідеального актора для їх ролі, який зайшов на прослуховування, буде актор, який здатний надати чисте, чітке, лаконічне і професійне виконання. Це робить весь процес кастингу набагато легше для них, і якщо ви зумієте це зробити, навіть якщо ви не дуже підходите для ролі, вони запам`ятають вас і, швидше за все, подзвонять вам знову. Іноді це так само добре, як і отримати роль відразу.
 • Здатність проходити прослуховування відрізняється від здатності грати. Вона вимагає тренування і дисципліни сама по собі. Приймайте участь у прослуховуваннях при будь-якому зручному випадку, навіть якщо ви вважаєте, що вам цю роль не отримати ні за що. Це дозволить вам наростити вашу акторську «шкуру» і подарує вам найцінніший досвід. До того ж, це єдине, що допоможе вам набагато краще виступати на прослуховуваннях в цілому.
 • Як би багато не значили для вас прослуховування, ведіть себе так, ніби вони мало вас хвилюють. Не будьте занадто самовпевнені, просто будьте впевнені в собі і розчиняється в кожному моменті прослуховування, це додасть вам упевненості, тому що сам процес кастингу стане менш значущим для вас. А коли все закінчиться, ви зможете переосмислити все, як найважливіше у вашому житті.
 • Персонаж з підготовленої вами сцени повинен бути таким, з яким у вас більше шансів бути обраним саме на цю роль. Якщо ви двадцятирічна актриса, ви, в більшості випадків, не багато чого досягнете, виконуючи роль восьмидесятирічного старого.
 • Не ставтеся до себе занадто суворо. Якщо ви не отримаєте роль, вмійте програвати.
 • Часом актор, який на прослуховуванні викладається по максимуму, не отримує бажану роль, а той, хто вважає, що виступив жахливо - навпаки, отримує. Це трапляється постійно.
 • Якщо на прослуховуванні присутній піаніно і акомпаніатор або є CD-програвач, використовуйте їх замість того, щоб співати а капела, так як музичний супровід дозволить вашому голосу проявити себе краще. Десь можуть не приймати звукові доріжки на CD, так що заздалегідь дізнайтеся, чи можна принести з собою музику. Також, використовуйте уривки з мюзиклів. Багато кастинг-директори дратуються, коли на прослуховуваннях використовують поп-музику.

Попередження

 • Ніколи не брешіть у своєму резюме і не пишіть невірних відомостей про своєму робочому досвіді. Іншими словами, не кажіть, що ви грали в п`єсі, в якій ви не грали ніколи, або що ви брали уроки та майстер-класи, яких ви не брали. Театральне співтовариство дуже маленьке, навіть у великих містах, і шанси того, що вашу брехню виявлять, великі. Крім того, вам не потрібно про це турбуватися. Те, що у вашому резюме, далеко не так важливо, як те, що ви можете показати організаторам кастингу. І не забувайте ... посміхайтеся!