Як збільшити швидкість гри на гітарі і силу пальців

Рано чи пізно кожен гітарист досягає моменту, коли йому необхідно грати довше, а також, швидше. Регулярна відпрацювання базових технік допоможе не тільки збільшити швидкість гри на гітарі, але й зробить процес вивчення нових технік більш легким. Також, це допоможе зміцнити пальці, щоб ви могли грати протягом всієї ночі, не відчуваючи втоми. Найважливіше не просто грати за шаблоном, а усередині відпрацьовувати різні техніки. Дотримуйтесь цих прикладів, і дуже скоро ви досягнете нових вершин швидкості та майстерності.

Частина 1 з 3: Один акорд за раз

 1. 1

  Перше, що вам доведеться зробити, це встановити обмеження. На самому початку, необхідно встановити базову лінію, щоб ви могли розуміти, що вам потрібно доопрацювати. Також, це допоможе оцінити ваш прогрес у ході роботи. В кінці кожної репетиції, ви повинні зробити позначки на метрономі, щодо кожного прикладу. Не забудьте зробити позначки, які демонструють, що для вас було легко, а що складно.

 2. 2

  Встановіть свій метроном на 60 ударів на хвилину. Перша вправа дуже просте: 1аккорд, 1 удар. У цій вправі найважливіше точно підібрати швидкість. Це відмінний діапазон для початку. Починаючи з нижньої струни, зіграйте серію з 16 акордів (4 акорду на один удар), використовуючи тільки низькі удари, прагнучи до гладкою, точної синхронізації, і чистою артикуляції кожної ноти.

 3. 3

  Точно налаштуйте метроном, щоб він збігався з вашої спритністю. Якщо вправа здається вам занадто легким, то варто збільшити швидкість метроном до 10, і спробувати знову, регулюючи метроном до тих пір, поки не досягнете своєї зони комфорту. І точно так само, якщо вважаєте, що вправа дуже важке, коли метроном виставлений на позначку 60. Налаштуйте його на 50 і спробуйте знову. Продовжуйте цю вправу до тих пір, поки не станете грати без будь-яких зусиль.

 4. 4

  Коли ви знайдете свою золоту середину, то грайте в одній мірою (4 поділу) на кожний відкритий акорд, починаючи з низького, і до високого, а потім назад, за зменшенням.

 5. 5

  Коли ви змогли зіграти всі акорди абсолютно без зусиль, слід зробити позначку швидкості на метрономі. Це ваша базова швидкість удару.

 6. 6

  Повторіть цю вправу. Спочатку, беріть тільки верхні акорди, а потім, поперемінно, з низькими акордами. Позначки на метрономі слід робити при виконанні кожного методу.

 7. 7

  На початку кожної репетиції, виставляйте метроном на швидкість, яка була відзначена вами. Після того, як ви виконаєте вправу кілька разів, на швидкості, зазначеної на минулому занятті, слід збільшити темп на 10 ударів на хвилину, і продовжувати практикувати кожен приклад до тих пір, поки не відчуєте, що вам комфортно грати на новій швидкості.

Частина 2 з 3: Покращення швидкості та спритності пальців

У цій вправі ми комбінуємо швидкість попередньої вправи зі швидкістю і спритністю пальців.e ---------------------------------------- 5--7 ----- --------
B --------------------------------- 5--7 ------------ --------
G -------------------------- 5--7 ------------------- --------
D ------------------- 5--7 -------------------------- --------
A ------------ 5--7 --------------------------------- --------
E ---- 5 --- 7 ---------------------------------------- -------;

 1. 1

  Почніть з нижнього Е акорду. Встановіть вказівний палець на п`ятому ладу друга струни (нижня Е), візьміть акорд, використовуючи нижній удар, потім, покладіть безіменний палець на сьомому ладу тієї ж струни, і візьміть акорд, знову використовуючи нижній удар. Те ж саме повторіть з кожною наступною струною.

 2. 2

  Коли ви досягнете вершини, то зробіть все навпаки. Використовуючи метроном, відпрацюйте цей приклад настільки повільно, щоб ви змогли грати в даному темпі без зусиль.

 3. 3

  Повторіть цю вправу в тому ж темпі, але використовуючи середній палець і мізинець, замість вказівного і безіменного. Можливо, вам здасться, що це трохи складніше. Якщо це так, то вам слід збавити темп до тих пір, поки вам не стане комфортно грати з такою комбінацією пальців.

 4. 4

  Коли ви пристосуєтеся, спробуйте виконати ті ж вправу знову. Однак, цього разу, спробуйте зробити це великим і вказівним пальцями. Можливо, вам здасться, що розтягувати пальці досить складно. Якщо для вас це занадто важко, то постарайтеся перемістити пальці вище по грифу, що б відстань між ладами стало менше. Замість того, щоб збільшувати швидкість метронома, перемістіть пальці нижче по грифу, щоб пальці розтягнулися.

 5. 5

  Як тільки таке розтягнення пальців стане для вас зручним, слід збільшити швидкість метронома. 6. 6

  Повторіть цю вправу, використовуючи вказівний і середній пальці, а потім, середній і безіменний.

 7. 7

  Повторіть все перераховане вище, використовуючи лише нижні акорди, тільки верхні акорди, і поперемінні акорди.

 8. 8

  Завжди закінчуйте репетицію цих вправ на максимально можливому темпі, який є комфортним для вас.

Частина 3 з 3: тренування максимальної сили і швидкості

Приклади, описані вище, допоможуть вам покращувати ваші навички повільно і поступово, якщо ви будете слідувати їм старанно. Але, як і з будь-яким тренувальним режимом, щоб досягти максимальної сили і швидкості, необхідно вийти за рамки ваших кордонів. Використовуйте цей зразок для вчинення наступного кроку:e ------------------------------------------------- ------------- 5-6-7-8 -----
B ------------------------------------------------- --5-6-7-8 ---------------
G --------------------------------------- 5-6-7-8 --- ------------------------
D ---------------------------- 5-6-7-8 -------------- ------------------------
A ----------------- 5-6-7-8 ------------------------- ------------------------
E ----- 5-6-7-8 ------------------------------------- ------------------------

Потім у зворотному напрямку

e ---------------------- 8-7-6-5 -------------------- -------------------------
B ---------------- 8-7-6-5 -------------------------- -------------------------
G --------------------------- 8-7-6-5 --------------- -------------------------
D -------------------------------------- 8-7-6-5 ---- -------------------------
A ------------------------------------------------- -8-7-6-5 -----------------
E ------------------------------------------------- ------------- 8-7-6-5 ----;

 1. 1

  Поєднуйте техніки. Використовуючи нижні акорди, верхні акорди, поперемінно грайте їх в максимально швидко темпі, в якому, однак, ваша рука не буде занадто швидко втомлюватися.

 2. 2

  Прагніть до досконалості. Як і завжди, намагайтеся грати в точній темпі з точною артикуляцією. Необхідно, щоб кожен акорд був чистим, прозорим і точним.

 3. 3

  Наполегливість вітається. Продовжуйте вправлятися до тих пір, поки не зможете грати далі. Відпочиньте 5 хвилин, потім відпрацюйте ще одну техніку, а потім, ще одну. Таким чином, ви не тільки відробите спритність, але витривалість, яка необхідна вам для того, щоб грати всю ніч безперервно!

Поради

 • Під час репетиції, необхідно змушувати себе викладатися на всі 100%. Це час для того, щоб робити помилки!
 • Експериментуйте! Робіть прості імпровізації, використовуючи просту шкалу.

External Link

 • https://mxtabs.net
 • https://youtube.com/user/BerkleeMusic
 • https://myguitarsolo.com