Як тренувати голос

Багато людей люблять співати і хотіли б розробити свій голос. Існує нескінченна кількість різноманітних методів тренування вокалу, тут представлені найбільш ефективні та безпечні з них. Врахуйте, що це займе якийсь час, і при цьому ви зіткнетеся з труднощами. Будьте налаштовані з ентузіазмом. Ви можете практикуватися у свій вільний час для творчого саморозвитку або в якості підготовки до майбутніх професійних занять. Використовуйте дані методики як інструмент для знаходження свого індивідуального підходу. Всі наші голоси унікальні і прекрасні по-своєму, тому цінуєте цей дар. Отримуйте задоволення, тренуючи свій голос!

Кроки

 1. 1

  Ознайомтеся з «Радами», представленими нижче, перш ніж приступати до наступних кроків. «Поради» містять певні вказівки до правильного співу, зачіпаючи такі аспекти, як підняття м`якого піднебіння, правильне дихання і постава, положення щелепи та ін. «Кроки» містять розспівування, якими можна доповнити вокальні заняття.

 2. 2

  Почніть з основною розспівування "до, ре, мі, фа, соль, ля, сі, до", одночасно програючи і повторюючи голосом відповідні ноти на клавіатурі піаніно. Поверніться до вихідної ноті «до», проспівавши все в зворотному порядку: "до, сі, ля, сіль, фа, мі, ре, до."

 3. 3

  Розспівування нот "до ре мі фа соль фа мі ре до". Почніть зі звуку «а» на ноти "до ре мі фа". Продовжіть звуком "я" на ноти "соль фа мі ре до". Нота "сіль" вище "фа" на один щабель. Отже, потрібно проспівати "я" на щабель вище, перш ніж спуститися назад по гамі. Намагайтеся застосовувати плавний перехід між нотами. Це називається легато.

 4. 4

  Пропойте голосну «а» нотами "до мі сіль ми до". Розділіть їх на два склади: «до мі сіль» і «ми до». Спробуйте виконати цю розспівування в стаккато, тобто уривчасто, відокремлюючи кожну ноту. Бажано покласти руку на живіт, щоб переконатися в правильності виконання вправи. Кожен склад повинен викликати слабку вібрацію в животі, так як повітря відштовхується від діафрагми.

 5. 5

  Розспівування "і-я" на ноти "до ре мі фа соль ми до"."І" ви повинні пропевать нотами "до ре мі фа" в легато, тобто плавно з`єднуючи ноти. "Я" потрібно співати в стаккато нотами "сіль ми до". Для виконання цієї вправи потрібна практика, тому що при цьому відбувається перемикання між двома манерами виконання. Пропевая «і», намагайтеся зберігати щелепу розслабленою і не відкривайте рот занадто широко, залишивши невеликий округлий отвір. Так ви досягнете теплого, об`ємного звуку. Пропевая «я», також не розширюйте ротову порожнину. Щоб проконтролювати правильність виконання вправи, краще тримати руку на животі в районі діафрагми.

 6. 6

  Якщо ви помічали, нота «до» зустрічається кілька разів на клавіатурі піаніно. Весь інтервал від однієї «до» до наступної називається октавою. Коли діапазон вашого голосу розшириться, ви зможете співати кілька октав. Піаніно буде дуже корисно для практики. Натисніть клавішу «до». Залежно від типу вашого голосу, вона може перебувати в будь-якій частині клавіатури. При виборі вихідної точки враховуйте, що в цій вправі ваш голос буде підніматися вгору. Почніть з октави, яку вам зручно співати. Якщо ви не знаєте свій тип вокалу, випробуйте різні варіанти і визначте, що вам підходить більше. Натисніть клавішу «до» і повторіть звучну ноту своїм голосом. Протягніть її подовше. Потім натисніть клавішу «до» на октаву вище і також постарайтеся потрапити в неї і протягнути. Якщо вона виявиться занадто високою для вас, спробуйте почати з більш низькою октави або замість цього піднімайтеся на пів-октави: від «до» до «сіль». Після верхньої «до» поверніться до нижньої і протягніть її якомога довше. Для початківців цього може бути достатньо для першого дня вправ з октавами. Якщо ви захочете продовжити, спробуйте те ж саме з нотою «ре» і з іншими нотами в залежності від діапазону. Ця вправа допоможе розвинути ваші вокальні можливості. Намагайтеся не перенапружувати свій голос.

 7. 7

  У сольфеджіо використовуються ручні знаки для кожної ноти. Вони легко запам`ятовуються, допомагаючи з`єднати зоровий образ з м`язово-моторним почуттям. Нота "до" позначається кулаком, нота "ре" - долонею, дивиться трохи ліворуч і вниз, при цьому великий палець вказує у ваш бік. Позначення ноти "мі" - долоня внутрішньою стороною вниз, кінчики пальців вказують наліво, а великий палець у ваш бік. Нота "фа" - наполовину стисла долоню, кінчики пальців вказують вниз. Нота "сіль" - пряма розкрита долоня внутрішньою стороною, спрямована до вас, кінчики пальців спрямовані наліво. Позначення ноти "ля" - долоня у формі чашки, що дивиться вниз. Нота "сі" - кулак з вказівним пальцем, спрямованим вгору і трохи вліво. Після проходження всіх ступенів звукоряду стисніть кулак знову, позначивши цим повернення до вихідної ноті "до". Ви освоїте систему ручних знаків, повторюючи ці позначення знову і знову. Це може виявитися дуже цікавим і корисним заняттям, і ви зможете позначати ноти під час їх виконання.

 8. 8

  Почніть з ноти "до", використовуючи при її виконанні ручне позначення. Протягніть її подовше, потім заспівайте ноту "ре", також позначивши її при цьому рукою. Потім поверніться до ноті "до". Ваше завдання - просуватися з кожним разом все далі і співати спочатку "до" і "ми", потім "до" і "фа", "до" і "сіль", "до" і "ля", "до" і " сі "," до "і" до "октавою вище і так далі, наскільки побажаєте.

 9. 9

  Якщо нічого з цього не спрацювало, спробуйте походити на заняття. Ви можете знайти викладача по вокалу в інтернеті або в газеті. (Швидше за все, це буде не безкоштовно!)

Поради
 • Під час гучного або тихого співу мають використовувати однакову кількість повітря, і в обох випадках голос не повинен напружуватися. Використання діафрагми під час дихання допомагає контролювати цей процес. Також можна спробувати витягати вперед по черзі праву і ліву руки. Ця техніка допомагає навчитися додавати гучність голосу під час співу форте або фортисимо.
 • М`яке піднебіння повинно бути завжди піднесено. У ротовій порожнині має утворитися достатньо простору, щоб голос звучав об`ємно. Опускайте язик якомога нижче, губи повинні прийняти округлу форму, створюючи маленький отвір. Чи не розкривайте щелепу занадто сильно, щоб не порушувати оптимальної форми ротової порожнини.
 • Вибирайте відповідні вам за діапазоном пісні (які вам комфортно виконувати).
 • Пийте більше води.
 • Вкладайте емоції в спів і висловлюйте їх на обличчі.
 • Вдихніть повітря, потім затисніть ніс рукою. Таке ж відчуття повинно бути у вас під час співу. Вчитеся не видихати повітря через ніс, коли співаєте.
 • Починайте з передбачуваної висоти ноти, щоб підлаштуватися під потрібний тон. Збільшуйте або зменшуйте висоту ноти голосом зразок сирени, поки не потрапите в шукану ноту. Ви почуєте і відчуєте, коли це станеться.
 • Розставте ноги по ширині плечей. Чи не блокуйте коліна, так як тривале перебування в такому положенні може призвести до втрати свідомості. Випряміть спину, шия повинна бути її продовженням. Не нахиляти голову в сторону. Поверніться вперед і зберігайте розслаблене положення.


 • При співі грудним вокалом в нижньому відрізку діапазону голос зазвичай має глибокий відтінок. При співі в головному регістрі голос звучить м`якше і ніжніше. Спів мікст є змішанням обох технік, і при цьому ви відчуваєте вібрацію в вилицевих кістках. Регістри визначають, які частини вашого тіла резонують під час співу. Ви зрозумієте, в якому регістрі співаєте, визначивши межу між двома регістрами. Заспівайте ноту з нижнього відрізка вашого діапазону. Поступово збільшуйте висоту ноти, рухаючись вгору на одному диханні. На певній висоті ваш голос обірветься, це і є природним кордоном. Ноти у відрізку до кордону ви співаєте в грудному регістрі. Все, що вище межі, ви співаєте більш м`яким голосом (фальцетом) в головному регістрі. Мікст, що знаходиться десь між цих двох різних принципів співу, використовується при виконанні прикордонних нот, тобто в межах вашого грудного діапазону ближче до кордону між регістрами.
 • Покладіть на живіт обидві руки одна на іншу. Дихайте через ніс глибоко і розмірено, при цьому живіт повинен розширюватися. При видиху м`язи живота повинні злегка скорочуватися. Вдихати треба якомога глибше, щоб повітря вистачило на пропевание довгих нот і фраз, а також для можливості виконання легато. Видих повинен бути повільним і поступовим, щоб зберегти якомога більше залишився повітря до наступного вдиху.
 • Чітко вимовляєте приголосні звуки в пісні. Також можна акцентувати певні слова.
 • Налаштування голосу передбачає виконання точної ноти, не перетягуючи або НЕ недотягівая її. Ви повинні співати в тон акомпанує інструменту, наприклад, піаніно, і відтворювати відповідні ноти, не допускаючи відхилень від камертона нижче або вище. Заспівайте певну ноту, при цьому м`яко натискаючи вказівним пальцем в центр чола. Це справляє психологічний ефект, допомагає багатьом співакам надалі потрапляти в ноти.

Попередження

 • Давайте відпочити своїм голосовим зв`язкам, пийте більше рідини.
 • Намагайтеся не перенапружити голос.
 • Якщо ви відчуваєте фізичне напруження або навіть біль під час співу, припиніть заняття. Це може бути викликано використанням неправильної техніки. Проконсультуйтеся з репетитором з вокалу, керівником хору або з фахівцем з голосовим зв`язкам. Вам покажуть, що ви робите неправильно, і як виправити свою техніку.
 • Варто уникати вчинення наступних поширених помилок: спів на посмішці, спів сипло затиснуте сонячне сплетіння, нагнітання занадто великої кількості повітря, форсування голосу в спробах перевищити межі свого природного діапазону. Це основні причини поразки голосових зв`язок.

Що вам знадобиться

 • Піаніно (за бажанням)
 • Ваш голос
 • Відкритий розум
 • Бажання освоїти різні стилі і техніки, вкладаючи в цей процес свою креативність і природний талант
 • Терпіння

Додаткові статті

 • Як дізнатися, чи вмієте ви співати
 • Як навчитися співати
 • Як практикувати читання нот з листа
 • Як поліпшити вокал