Як транспонувати музику

Якщо ви граєте на фортепіано і вчіться писати музику, вам важливо навчитися транспонувати будь-яку пісню з однієї тональності в іншу. Це особливо необхідно, якщо ви граєте в групі або аккомпаніруете співакові. Це також потрібно на екзамені з теорії музики та при написанні партитури для транспонуючих інструментів, наприклад, кларнета Bb.

Кроки

 1. 1

  Визначте інтервал зміни тональності. Наприклад, якщо ви транспоніруете з D в G, значить ви піднімаєтеся на 4 ноти вгору, включаючи D, G і ноти між ними. Якщо ви не володієте знаннями про гармонійних інтервалах, порахуйте півтони, наприклад від A до Bb один півтон, від A до Bb два півтони, від D до G п`ять напівтонів.

 2. 2

  Визначте ключові знаки в новій тональності. Наприклад, в D є F # і C #. В G тільки F #. В Ab є Bb, Eb, Ab, і Db. Також розучите, як записувати нову тональність і в якій послідовності додаються дієз і бемоль.

 3. 3

  Програйте музику, використовуючи ноти, але на потрібне число півтонів вище або нижче. Слідуючи того ж приміром, коли бачите D, грайте G. Якщо бачите E, грайте A, і так далі.
 4. 4

  Увімкніть дієз і бемоль відповідно до ключових знаками нової тональності. Наприклад, якщо ви бачите в оригіналі C (насправді це C #, але на даний момент не так важливо), вам слід грати F, оскільки ця нота на 4 ноти вище C. Але ви тепер в G, а ця тональність має F # в ключі . Відповідно вам слід грати F #. У випадку з цим прикладом, обидві ноти, і в оригіналі і в новій тональності, підвищені дієз. Але так буває далеко не завжди. Звичайна нота може перейти в Діезние або бемольні, або таку ж звичайну, залежно від кількості півтонів.

 5. 5

  Виберіть відповідний нової тональності знак альтерації. Наприклад, якщо в оригіналі музика, записана в D, має Bb, це означає, що нота знижена на півтону від своєї звичайної висоти (n + b = -1). Нота B в старій тональності відповідає ноті E в новій. У новій тональності (G) E, як правило, звичайна, тому вам слід знизити її на півтону до Eb.

 6. 6

  Граємо музику, записану в Ab, в якій є Bb, Eb, Ab, і Db. Ви транспоніруете її в E, в якій є F #, C #, G #, and D #. Ви бачите D # в нотного запису і говорите собі: "Зазвичай D в цій тональності грається з бемоль, але тут вона йде з дієз. Це означає, що в цьому місці вона підвищена на два півтони, або тон. D в старій тональності відповідає A в нової тональності. В A мінорі немає ні діезів, ні бемолів, тому повне підвищення від звичайного A вимагає гри Ax, що по суті є еквівалентом B. " Чи не пережівайте- в реальному житті так складно буде далеко не завжди. 7. 7

  Якщо всередині самого твору відбувається зміна тональності, вам потрібно переконатися, що вона коректно відображена і в транспонованою тональності. Наприклад, якщо в оригіналі музика транспонується з C в D (модуляція на один тон), а потім ви транспоніруете її в Eb, після зміни тональності в транспоновану варіанті повинна з`явитися тональність на один тон вище Eb, тобто, природно, F.

Поради

 • Пам`ятайте, що деякі тональності можуть позначатися двома способами. Це C # (7 діезів) = Db (5 бемолів), F # (6 діезів) = Gb (6 бемолів), and B (5 діезів) = Cb (7 бемолів). Якщо ви переходите в одну з них, просто вирішите, яка більше підходить даній музиці або легше вами сприймається, так як в обох випадках гратися буде те ж саме.
 • Почніть з транспонування в `сусідні` тональності (C major в D major, Ab major в A major, ітд.) Це, як правило, легше, так як руки при цьому знаходяться поруч з нотами оригінальної тональності.
 • Якщо буде потрібно, зробіть записи в нотах. Наприклад, підпишіть олівцем "Eb" або "G", щоб нагадати собі, які ноти грати.

Попередження

 • Після транспонування музика повинна звучати ідентично оригіналу, інакше була допущена помилка.
 • Не очікуйте того, що це буде легко. Незважаючи на те, що можна розібратися в тому, як це робиться, не всі це можуть, якщо тільки мова не йде про найпростіші тональностях, начебто з F в C.