Як стати професійним репером

Музика в стилі реп, особливо хіп-хоп, стала по всьому світу справжнім явищем. Хто не захоче провести час з успішним репером, який співає про багатство і вечірках? Але крім цього, реп є потужною формою самовираження, грунтуючись на силі людської мови, а не тільки голосу. Від глузливих текстів до глибоких, від жартівливих рим до жорстоких історій з міських околиць, пісні в стилі реп можуть бути про що завгодно. Важливо написати відповідний текст і співвіднести його з музикою. Стати репером непросто, на шляху зустрінеться безліч заздрісників і конкурентів, які мріють про ваш провалі. Але якщо ви зосередитеся на тому, щоб зробити хорошу музику, зібрати групу фанатів і напрацювати корисні зв`язки, ви теж зможете стати великою людиною в цій «грі».
Метод 1 з 3: Навчитися читати реп

 1. 1

  Навчіться складати разом ритм, рими і смислові форми. На самому базовому рівні ви повинні вміти накладати текст на біт, але більш просунуті репери використовують різні мовні засоби, такі як алітерація, повторення і гра слів. У хороших реп-піснях також є динаміка і плавність, що дозволяють зробити пісню цікавою, при цьому залишаючись в бите.
  • Вивчайте поезію, літературу і музику, щоб зрозуміти, що можна зробити.
  • Зробіть своє навчання грою, намагаючись цілий день вимовляти свої пропозиції у формі імпровізованого ріпа. Це дасть вам нові ідеї, а також навчить вас інстинктивно підбирати відповідні слова.

 2. 2

  Пишіть щодня. Пишіть про тих темах, які вас хвилюють, але не бійтеся експериментувати. Записуйте будь-які тексти, які приходять вам в голову протягом дня, але також проведіть деякий час за написанням цілої пісні, що включає різні версії, приспіви і переходи.
  • Запишіть якомога більше рим і цікавих словесних комбінацій. За всю свою кар`єру Емінем зібрав дюжини коробок з блокнотами, в які він записував потенційні тексти пісень. Ви повинні заповнити хоча б один.

 3. 3

  Тренуйте, тренуйте, тренуйте свою подачу. Навіть якщо у вас самі чудові тексти в світі, це не означатиме нічого, якщо ви не зумієте подати їх впевнено, динамічно, плавно і харизматично. Тренуйтеся читати свої тексти кожен день голосно і з віддачею, наскільки це можливо. Пробуйте різний темп, гучність, інтонації і паузи.
  • Згадайте тексти пісень інших реперів, у яких відмінний, так званий, «потік», і спробуйте їх прочитати паралельно з артистом. Якщо ви думаєте, що відточили їх, спробуйте знайти інструментальну версію улюблених пісень і спробуйте зачитати їх без голосу виконавця. Коли ви зможете це зробити, спробуйте виконати пісню а капела.
  • З`ясуйте, що у вашому голосі найцікавіше, і використовуйте це. Не намагайтеся копіювати інших реперів, знайдіть щось унікальне.

 4. 4

  Вчіться у великих. Слухайте знаменитих і впливових реперів, щоб вивчити їх тексти. Зверніть увагу на різні техніки, які вони використовують, і як вони структурують пісні. Вирішіть, який стиль вам найбільше подобається і вивчайте його, поки повністю не зрозумієте жанр. Вивчіть посил і приховані жарти, які часто є в піснях у стилі реп.
  • Ви можете черпати натхнення у інших реперів, але не намагайтеся їх імітувати. У певний момент вам доведеться відкинути все і сконцентруватися тільки на своїй музиці.

Метод 2 з 3: Створення своєї музики

 1. 1

  Спробуйте створити кілька просунутих бітів. Кожна хороша реп-пісня повинна містити унікальний і чіпляючий біт, щоб виділити її з ряду пісень, що засмічують радіо.
  • Купівля програмного забезпечення для створення бітів може бути дорогої, а навчитися робити свій біт також важко, як і навчитися читати реп. Однак, якщо ви можете зробити свій власний біт, це варто того, так як це дасть вам повний творчий контроль над вашими піснями і більш глибоке розуміння музики.
  • Якщо ви не хочете робити власний біт, ви можете запросити партнера і продюсера. Переконайтеся, що ця людина талановита, прослухавши заздалегідь його пісні, перш ніж починати щось спільне.
  • Якщо ви тільки починаєте і не можете дозволити собі витратитися на біти, спробуйте взяти інструментальні версії популярних реп-пісень і запишіть свою версію на цю музику. Переконайтеся, що ви дотримуєтеся всі авторські права. І пам`ятайте, що ви не зможете співати свої пісні поверх чужих вічно.

 2. 2

  Запишіть свої пісні. Найкраще це робити на професійній студії, але доклавши трохи зусиль, ви можете зробити студію у себе вдома.
  • Зробіть кілька дублів кожної частини своєї пісні - ви поки не Jay-Z! Не бійтеся, що у вас не вийде, ви завжди зможете перезаписати той шматок, який не вийшов.

 3. 3

  Заміксуйте кілька пісень. Зведіть свої пісні і накладіть реп на кращий біт. Працюйте над своїми піснями до тих пір, поки вони не будуть звучати прекрасно, регулюючи біт і вокал, поки вони не стануть звучати злагоджено.
  • Придумайте назву для своєї пісні. Спробуйте вибрати распознаваемое слово або фразу з приспіву.

 4. 4

  Зробіть свій перший збірник (мікстейп). Багато хто думає, що збірки - це пісні різних артистів, які ви записуєте для свого хлопця чи дівчини. Для початківців реперів мікстейп майже те ж саме, що і альбом. Однак він менш хитромудрий і часто розповсюджується безкоштовно. Якщо у вас є кілька пісень, виберете 7-15 з них і зберіть їх в мікстейп.
  • Подумайте про порядок пісень у своїй збірці. Навіть якщо пісні не дуже схожі, намагайтеся ставити поруч ті пісні, які поєднуються за лірикою або музиці.
  • Створіть обкладинку альбому. Це може бути ваша фотографія, текст на простому фоні або навіть абстрактна картинка. Якщо ви не дуже гарні в візуальному творчості, попросіть художника вам допомогти.
  • Запишіть кілька дисків, щоб поширити їх, або викладіть свої записи в інтернет.
  • Якщо у вас недостатньо пісень для мікстейпів, але ви все ж хочете викласти свою музику на огляд публіки, випустіть сингл. Тільки переконайтеся, що це щось варте уваги, а потім підберіть вашому синглу обкладинку, як для альбому.

Метод 3 з 3: Старт вашої кар`єри 1. 1

  Відвідуйте відкриті музичні заходи і реп-баттли. Заробіть собі ім`я, виступаючи на місцевих заходах. Все що ви повинні зробити, це зареєструвати себе і виконати свою пісню. Вибирайте заходи, де присутня хіп-хоп аудиторія.
  • Фрістайл-баттли - це цілий світ. Ви не повинні бути відмінним фристайлера, щоб стати хорошим репером, але це, без сумніву, допоможе. Подібні баттли - це відмінний спосіб відточити свої навички та знайти популярність.

 2. 2

  Продвигайте свою музику онлайн. Існує величезна кількість початківців андеграунд реперів, які викладають свою музику на обговорення в інтернеті. Якщо ви просто викладіть свої пісні в інтернет, це не означає, що їх помітять і будуть слухати. Вам потрібно просувати свою музику.
  • Викладіть свої пісні на DJBooth і в популярні хіп-хоп спільноти.
  • Створіть акаунти на Myspace, Facebook, Вконтакте і Twitter. Використовуйте їх, щоб ділитися своєю музикою та інформувати про вихід нових релізів. Наберіть групу передплатників і зробіть так, щоб їм було цікаво.

 3. 3

  Організуйте живі виступи. Розпитайте людей в клубах і спробуйте пробитися на розігрів хіп-хоп заходи. Спробуйте заробити гроші таким чином, але не бійтеся виступити безкоштовно, ви зможете зробити собі ім`я.
  • Надрукуйте футболки, зробіть копії мікстейпів та іншої Мерч, який зможете поширювати на концертах.
  • Попрацюйте над своїм сценічним поведінкою. Не думайте, що вам потрібно просто стояти там і читати свій реп, вам потрібно захопити аудиторію. Використовуйте слова, тіло і самовираження. Звертайте увагу на те, що любить публіка, і давайте їм це.

 4. 4

  Найміть менеджера. Як тільки ви засвітилися, вам може знадобитися допомога в просуванні вашої кар`єри на новий рівень. Менеджер або продюсер може взяти на себе частину роботи по вашому просуванню, організації концертів та спілкуванні із звукозаписними компаніями. Звертайте увагу, чи враховує продюсер ваші інтереси, а не тільки свої.

 5. 5

  Попрацюйте з іншими виконавцями. Реп - це не поодиноке мистецтво. Багато часу ви будете проводити з іншими людьми: продюсерами, співаками або іншими реперами. Розвивайте відносини з людьми, яких зустрічаєте у вашій галузі. Співпрацюйте з ними так часто, як тільки можете.
  • Запис своєї версії відомої пісні допоможе відкрити ваші таланти нової аудиторії.
  • Якщо інший репер напише для вас текст - це свого роду схвалення. Люди будуть більше помічати вашу музику, якщо у вас будуть цікаві співробітництва.

 6. 6

  Отримайте контракт на запис або зробіть її незалежно! Контракт з великим хіп-хоп лейблом - це мрія багатьох реперів. Подібна угода поставить вас на абсолютно новий рівень становлення зіркою. Однак пам`ятайте, що звукозаписні компанії працюють на свій прибуток, тому іноді краще почати власний лейбл або співпрацювати з іншими незалежними артистами, щоб випустити свою музику.

Поради

 • Робіть вправи на дихання. Немає нічого гіршого, ніж виснажений виконавець, бігає по сцені під час живого виступу.
 • Дізнайтеся думку широкого кола людей з різними музичними смаками, щоб отримати більш тверезу оцінку вашої творчості. Просто переконайтеся, що ці люди заслуговують вашої довіри і можуть дати конструктивну критику. Не ігноруйте свої недоліки, але не давайте принизити себе тим, хто просто вам заздрить і хоче вашого провалу.
 • Мати хороший голос недостатньо, ви повинні мати уявлення про ритм, римах і про те, як змішувати і редагувати свій голос, щоб він звучав краще. Практикуйтеся стільки, скільки зможете. Зрештою, вас помітять і запросять на виступ у клубі. Пам`ятайте, що тільки практичним шляхом можна досягти досконалості, тому досліджуйте якомога більше місць. Наприклад, багато місцевих молодіжні центри надають програми для талановитих початківців письменників і музикантів за мінімальну плату або безкоштовно.
 • Читайте! Книги та словники допоможуть розширити ваш словниковий запас та граматичні навички, а також розширять ваше розуміння життя, яке ви можете використовувати в своїх текстах.
 • Змініть тон свого голосу. Якщо ви намагаєтеся щось продемонструвати, спробуйте підвищити свій голос. Це приверне аудиторію більше вас слухати. І ніколи не беріть рядки інших виконавців, так як це покаже, що ви не здатні придумати свої рими.
 • Не варто тільки читати реп, слухайте якомога більше музики.

Попередження

 • Слухайте багато різної музики, але не копіюйте чужі тексти. Це покаже, наскільки ви не оригінальні.
 • Переконайтеся, що отримуєте хороші відгуки про вашу творчість не тільки від членів сім`ї і друзів перш, ніж відсилати свою музику звукозаписним компаніям. Ви ж хочете справити хороше перше враження.
 • Реп-баттли можуть бути образливими і злими. Якщо ви будете практикуватися в баттлах перед своєю сім`єю або друзями, це вам допоможе. Але це може зруйнувати ваші з ними стосунки, якщо вони будуть приймати ваші слова надто серйозно.