Як косплея

Косплей - справа не з простих, але воно виправдає всі витрачені зусилля, коли ви з`явитеся на вулиці або тематичному заході у вашому неповторному вигляді. Більшість думають, що косплей - це копіювання поведінки персонажів з аніме або манги на заходах, присвячених даній культурі, але насправді це повне повторення зовнішнього вигляду, який близький саме вам!

Кроки

 1. 1

  Визначтеся з персонажем для косплея. Вам потрібен костюм, щоб просто подуріти і пройтися по місту, або ви збираєтеся відвідати аніме-фестиваль небудь інше велика подія? Якщо раніше ви не займалися косплеєм, то починати слід з тих персонажів, які мають достатньо простий зовнішній вигляд. Але якщо вас не бентежать здивовані погляди та / або можливі образи, тоді вас ніщо не обмежує. Для останнього випадку підійде будь-який костюм, хоча найпростіше виділитися будь-яким неповторним шатами.

 2. 2

  Подумайте, де ви візьмете костюм. Все залежить від доступних коштів і часу. Якщо часу в обріз, то виготовлення костюма з нуля стане не найкращою ідеєю. Не варто забувати, що на грим і зачіску (будь то власне волосся або парик) також буде потрібно час.

 3. 3

  Припустимо, ви визначилися з персонажем і вирішили робити костюм самостійно. Для початку слід скласти список необхідних приготувань, способів виготовлення і покупок. Наприклад, якщо ваш персонаж одягнений у піджак та брюки, то якого вони кольору? Яку тканину краще використовувати? Одяг повинен бути мішкуватою або облягає?

 4. 4

  Навіть купуючи костюм, вам доведеться придбати і підігнати під себе перуку, грим і лінзи. Вивчіть зачіску персонажа, колір очей і форму обличчя. Чи потрібен перуку? Як випливає укласти волосся? Який грим підійде найкраще і перетворить вас в даного персонажа? Чи потрібні кольорові лінзи? Дізнайтеся про способи зміни форми обличчя за допомогою гриму. Не забудьте про реквізити.

 5. 5

  Корисно виконати ескізи зовнішнього вигляду персонажа під різними кутами. Так ви отримаєте повну картину. Вкажіть свої мірки на ескізах і постарайтеся визначити необхідні розміри костюма. Якщо у вашого персонажа є які-небудь реквізити, зброю або просто сумка, то їх також слід вказати на ескізах.

 6. 6

  Вирішіть, скільки часу (і грошей) вам потрібно витратити на виготовлення костюма. Чим складніше костюм і більше кількість деталей, тим більше часу вам буде потрібно. Реально оцінюйте свої сили і залишайте час з запасом. Також враховуйте час, необхідний на усунення можливих помилок. Краще впоратися раніше, ніж залишитися з незакінченою костюмом. Визначте порядок виконання робіт.
 7. 7

  Потренуйтеся накладати грим, надягати і знімати лінзи, укладати волосся (або перуку). Для гарного результату потрібен час, тому запасіться терпінням, експериментуючи з різними способами і продуктами.

 8. 8

  Коли все готово, одягайтеся в костюм і погляньте в дзеркало. Ви схожі на свого персонажа? Якщо ні, то визначте причини і зробіть необхідні зміни. Питання про схожість і необхідні зміни найкраще задати вашому другу або іншій людині, якій ви довіряєте. Попросіть його бути максимально чесним.

 9. 9

  Зберігайте впевненість у собі. При бажанні можна потренуватися копіювати характерна поведінка і міміку персонажа. Також можна повторити ходу і / або руху персонажа. Але все це не обов`язково.

 10. 10

  Приготуйтеся до виходу! Будь то прогулянка по місту, вечірка або фестиваль, перш за все вам має бути весело!

 11. 11

  Веселіться! Якщо ви не веселіться, то це неправильний косплей!

Поради

 • Вибирайте персонажа, який вам до вподоби. Немає нічого гіршого, ніж шкодувати про свій вибір, коли костюм вже наполовину готовий.
 • Не забувайте, що реквізити доведеться носити тривалий час, і навіть найлегші з них можуть стати важкою ношею протягом дня.


 • Якщо ви косплея персонажа з незвичайною зачіскою, то перуку повинен бути надійно закріплений, щоб зачіска не розвалилася посеред заходу.
 • Не варто хвилюватися, якщо ви не ідеально схожі на обраного персонажа, адже косплей не повинен бути ідеальним.
 • Якщо персонаж носить звичайний одяг на зразок костюма з червоною краваткою, то не обов`язково шити костюм і краватку самостійно (тільки якщо хочеться), краще заощадити час і купити готовий одяг в магазині. Чим менше потрібно робити вручну, тим краще.
 • Якщо не можете знайти потрібну тканину, то замініть її іншою! Дайте волю фантазії. Тільки пам`ятайте, що бавовняний костюм краще не робити з атласу або шовку. Так ви тільки зіпсуєте зовнішній вигляд.
 • Можна пошити костюм на замовлення за певну плату. Наприклад, ви заплатите Марії суму в x рублів за костюм для вашого персонажа. Різні виконавці пропонують різні способи розміщення замовлень. Деякі можуть зробити будь-який костюм, якщо ви надасте потрібне зображення і свої мірки. Інші можуть пошити тільки певні костюми. У деяких випадках варіанти можуть обмежуватися тільки одним костюмом або одним типом (шкільна форма, кімоно).
 • Не вибирайте персонажа, який вам ненависний.
 • Не потрібно зі шкіри геть лізти, щоб бути схожим на персонажа. Якщо ваш костюм не дуже вдався і ви помічаєте, що з вас сміються, то не слід засмучуватися, адже ви знаєте, що витратили на нього купу часу, зусиль і коштів. Цим необхідно пишається!

Попередження

 • Виготовляючи або купуючи реквізити для костюма, в якому ви підете на захід, не забувайте дотримуватися всі встановлені правила безпеки. Наприклад, майже завжди заборонені реквізити з гострими елементами, якими можна вколоти або порізати інших, а також зброя з рухомими частинами. При наявності сумнівів сфотографуйте конкретний реквізит і відправте його організаторам для затвердження, а також ніколи не сперечайтеся з охоронцями на заході.
 • Якщо ви будете косплея милого персонажа або звірятка, то люди захочуть сфотографуватися з вами, особливо маленькі діти. Це може налякати соромливих людей, тому в таких випадках на допомогу може прийти маска. Приготуйтеся отримати свою частку уваги, не забувайте робити акцент на улюбленому елементі костюма і пам`ятайте, що завжди можна відмовитися фотографуватися, якщо ви відчуваєте себе ніяково.
 • Не варто залишати підготовку на останню хвилину, інакше ви будете шкодувати про це. Фестивалі самі по собі досить стомлюють, тому не варто витрачати ранок в день заходу на доробку костюма.
 • Поінформованість понад усе! Немає нічого гіршого, ніж показати незнання інформації про свого персонажа в розмові з іншими.
 • Зважившись на косплей, оцініть необхідний час і кошти на виготовлення стоїть костюма. Для багатьох фанатів несмачний костюм буде виглядати як знущання над персонажем, тому краще витратити більше зусиль, але отримати потрібний результат.