Як підготувати і розслабити голосові зв'язки перед тривалим співом

Ми всі знаємо, як важливо, щоб голосові зв`язки були ненапряженной під час виступу / співу. Ось кілька вказівок по тому, як зберегти голосові зв`язки розслабленими і підтримувати голос в його найкращому стані.

Кроки

 1. 1

  Переконайтеся, що ви розігріли голос перед виступом або простим співом. Дуже важливо, щоб ваші голосові зв`язки були добре розігріті і підготовлені до виконання своєї роботи.

 2. 2

  Пийте воду кімнатної температури перед співом. Це допоможе підтримувати горло в сухому стані. Найкраще нічого не їсти і не пити за 1 годину до виступу. Якщо дійсно потрібно, випийте невеликий ковток води.
  • Пам`ятайте: може вода і допоможе вам від сухості в горлі, але завдяки їй ви не станете співати краще. Ваші голосові зв`язки не отримають води, однак, звук по них буде текти краще до вашої аудиторії.

 3. 3

  Не нервуйте, інакше вам доведеться заново розігрівати голосові зв`язки. Якщо це трапиться посеред виступу, ваш голос буде звучати не найкращим чином.
 4. 4

  Дихайте глибоко і будьте зосереджені. Під час співу переконайтеся, що дихайте через діафрагму, а не через грудну клітку. Ваші плечі не повинні підніматися, коли ви дихаєте, вони повинні залишатися розслабленими.
  • Розумовий нагадування: Ви повинні думати про підтримання дихання-це допоможе тону і натхненню вашого співу. Уявіть, що щось виштовхує з вас повітря, поки ви співаєте (як ліфт), або як гарні кольори переливаються всередині вас, коли ви дихаєте.

 5. 5

  Якщо у вашому виступі є перерва, постарайтеся не приймати в їжу молочних продуктів і випийте склянку гарячої води з медом. Пийте маленькими порціями, поступово скорочуючи їх обсяг і повертаючись до води кімнатної температури. Важливо не пити гарячий чай або воду під час співу.
  • Столова ложка меду створить оболонку у вашому горлі і допоможе зняти напруженість зі зв`язок. 6. 6

  Якщо ви співаєте для великої аудиторії, думайте так, як ніби ви співали для свого одного єдиного шанувальника, але при цьому зберігайте характер!

 7. 7

  Постарайтеся не вживати в їжу шоколад, арахісове масло, молоко та інші молочні продукти. Це найгірші продукти, які можна було б з`їсти перед співом.

Поради

 • Якщо ваш голос зривається, не здавайтеся. Це не означає, що ви не зможете взяти високу ноту. Замість цього працюйте над підтриманням свого подиху і пройдіться по цих нотах. Чи не надривався, але будьте сильними. Зрив означає, що ваш голос ще просто не звик до даної ноті. Так що пробуйте!
 • Постарайтеся знайти пісню в діапазоні вашого голосу, попрактикуйтесь її і навчитеся розуміти, який діапазон вашого голосу.
 • Не слід надривати голос під час співу. Вибирайте композиції в діапазоні вашого голосу так, щоб не пошкодити його і не перенапружувати голосові зв`язки.
 • Пам`ятайте: ваш голос буде ставати більш зрілим, розвиватися і змінюватися (у жінок) приблизно до 25 років. Знайте про це і надавайте цьому значення, коли ваш голос почне змінюватися. Чи не співайте за межами того діапазону, далі якого ви не можете співати. Однак, все ж будьте сильними і намагайтеся справлятися з труднощами.

Попередження

 • Якщо у вас виникають проблеми з голосом, порадьтеся з професіоналом. Це точно допоможе вам на тривалому відрізку вашої кар`єри.