Як видалити серцевину огірка

Температура всередині огірка може бути на цілих 20 градусів нижче зовнішньої температури повітря, звідси і сталося вираз - «холодний, як огірок». Видалення насіння цього улюбленого всіма річного овоча використовують ложку або бур для вирізання серцевини.




Метод 1 з 2: Видалення серцевини з половинки огірка ложкою

Щоб видалити насіння для салатів або для створення «огіркової човники» під фарширування, розріжте огірок навпіл і вийміть насіння за допомогою ложки. Скористайтеся нашими порадами у вигляді візуальної презентації.

 1. 1

  Вимийте огірки під струменем прохолодної води.

 2. 2

  Поставте огірок на обробну дошку у вертикальному положенні. Огірок повинен бути розташований перпендикулярно стільниці.

 3. 3

  Розріжте огірок навпіл зверху вниз.

 4. 4

  Розташуйте ложечку у верхній частині однієї з половинок огірка таким чином, щоб її кінець знаходився на світло-зеленої частини плоті.

 5. 5

  Виймайте насіння ложечкою, починаючи з верхньої частини і рухаючись у напрямку до низу.

 6. 6

  Відкладіть серцевину.

Метод 2 з 2: Видалення серцевини з цілого огірка за допомогою ручного бура для овочів

Деяких рецепти вимагають використання цілих огірків без серцевини. В цьому випадку ви повинні вирізати серцевину з огірка за допомогою ручного бура для овочів або фруктів.

 1. 1

  Вимийте огірки під струменем прохолодної води.

 2. 2

  Зріжте кінчики огірків.

 3. 3

  Встановіть огірок більш широкої плоскою частиною на обробну дошку вертикально. В процесі вилучення серцевини для стійкості утримуйте огірок за широку частину.

 4. 4

  Утримуючи огірок неробочий рукою, робочою рукою встановіть кінець бура над верхньою частиною огірка. Бур повинен знаходитися безпосередньо над насінням і бути направлений вниз.

 5. 5

  Натискайте буром крізь огірок, поки кінець бура не опуститься до обробної дошки.

 6. 6

  Поверніть бур на один повний оберт, поки він знаходиться всередині огірка.



 7. 7

  Витягніть бур. Серцевина огірка і насіння повинні вийти одночасно.

 8. 8

  Видаліть серцевину з бура і відкладіть.

Поради

 • Цілі огірки без серцевини начините вершковим сиром, змішаним зі столовою ложкою дрібно нарізаного свіжого кропу. Потім огірки наріжте і покладіть шаром на овочеве асорті.
 • Зріжте шкірку і видаліть серцевину чотирьох половинок огірків. Замаринуйте скибочки в 1/3 склянки червоного винного оцту з додаванням 1 столовою ложкою цукру протягом години при кімнатній температурі. Додавайте до салатів, щоб надати їм трохи пікантності.
 • Якщо ваш бур для овочів коротше огірка, необхідно або розрізати огірок навпіл перед видаленням серцевини, або вставляти бур з обох кінців огірка до тих пір, поки не переконаєтеся, що огірок порожнистий.
 • Порожні половинки огірка можуть бути використані як «огіркові човники» для заповнення різними начинками. Наприклад, можна нафарширувати половинки огірка салатом з морепродуктів на обід або в якості літньої закуски.

Попередження

 • Очищені огірки швидко втрачають вологу. Оберніть очищені огірки щільно плівкою і зберігайте в охолодженому контейнері строком до тижня.

Що вам знадобиться

 • Обробна дошка
 • Кухарський ніж
 • Ложка
 • Бур для овочів або яблук