Як видалити серцевину груші

Груші чудові в будь-якому вигляді - від салатів до десертів, але ніхто не любить випльовувати насіння груші в процесі їжі. Чи збираєтеся ви порізати грушу на половинки або часточки, або залишити цілком і приготувати груші в карамелі - ця інструкція покаже вам кілька простих способів видалення серцевини груші.
Частина 1 з 3: вирізаємо серцевину з половинок груші

 1. 1

  Розріжте грушу уздовж навпіл. Поставте грушу на обробній дошці вертикально. Розріжте грушу навпіл, від плодоніжки до основи.

 2. 2

  Видаліть серцевину. Виріжте серцевину з насінням з обох половинок за допомогою нуазеткі (ложечки для дині) або мірної ложки розміром з чайну. Інструмент, який ви виберете, залежить від щільності груші: нуазетку краще використовувати для твердих груш, в той час як мірна ложка більше підійде для м`яких.

 3. 3

  Видаліть плодоніжки. Ділянка з плодоніжкою виріжте ножем у формі "V", як показано на картинці.

 4. 4

  Очистіть грушу. Видаліть шкірку груші за допомогою маленького гострого ножа або ж ножа для чищення овочів. Тепер можете використовувати грушу для свого рецепта або ж просто з`їсти її.
  • Ви можете також залишити грушу зі шкіркою, оскільки вона їстівна і корисна для здоров`я, але вона може трохи змінити текстуру вашого майбутнього страви, якщо ви використовуєте груші за рецептом.
  • За бажанням, ви можете також очистити груші перед тим, як вирізати серцевину.

Частина 2 з 3: вирізаємо серцевину з цілої груші

 1. 1

  Очистіть грушу від шкірки. Спершу потрібно почистити грушу за допомогою маленького гострого ножа або ножа для чищення овочів.
  • Якщо ви будете готувати груші в карамелі і поверхня груш повинна бути ідеально гладкою, ніж для чищення овочів - самий підходящий варіант.
  • Коли груша очищена, проведіть по поверхні ножем для чищення овочів ще раз, щоб видалити грубі нерівності.

 2. 2

  Видаліть серцевину. Починаючи з нижньої частини груші, за допомогою нуазеткі або мірної ложечки виріжте підставу груші, а слідом - серцевину. У вертикальному положенні груша буде виглядати цілою, але в її нижній частині буде поглиблення - там, де ви видалили серцевину.
  • Також ви можете використовувати ніж для видалення серцевини - спеціальний інструмент для видалення насіння з фруктів, який являє собою порожню металеву трубку. Просто призначте кінець цього ножа до плодоніжки, потім натисніть вниз, проштовхуючи вміст через центр фрукта. Повторіть ще один-два рази. Тепер ваша груша ідеально очищена.
  • Якщо груша стала нестійка, подрежьте її внизу, щоб вона стояла рівно.

 3. 3

  Слідкуйте, щоб груші не набували коричневий колір. Якщо ви хочете використовувати груші пізніше, покладіть їх у миску з холодною водою з декількома дольками лимона. Це захистить груші від окислення і не дозволить їм стати коричневими.

Частина 3 з 3: рецепти з використанням груш 1. 1

  Тушковані груші з карамельним соусом. Груші в карамелі - це смачний десерт, під час приготування якого ви зможете потренуватися у витягу серцевини. Рецепт цієї страви дуже простий: груші гасять на слабкому вогні в ванільно-цукровому сиропі.

 2. 2

  Груші, томлені у вині. Це гаряча пряна варіація груш в карамелі стане ідеальним десертом для вечірки.

 3. 3

  Грушевий пиріг. Спробуйте смачний грушевий пиріг - різновид традиційного яблучного пирога. Ідеально поєднується з ванільним морозивом.

 4. 4

  Карамелізовані смажені груші. Смажені груші стануть прекрасним десертом до завершення вечері. Блюдо подається зі збитими вершками та горіхами пекан в карамелі - хто зможе встояти?

 5. 5

  Грушеве варення з корицею. Якщо у вас був великий урожай груш, і тепер ви не знаєте, що з ними робити, спробуйте приготувати грушеве варення з корицею. Воно чудово доповнить сніданок із зернових або десерт з морозивом.

 6. 6

  Азіатський грушевий салат. Це смачний, але низькокалорійний салат, а сміливе поєднання смаків і контрастних текстур робить його ідеальним десертом до обіду.

Поради

 • Для цієї техніки більше підходять металеві нуазеткі / мірні ложечки, оскільки пластикові легко ламаються, якщо на них сильно натиснути.
 • Груші дозрівають при кімнатній температурі, тому краще купувати їх злегка недозрілі.

Що вам знадобиться

 • Обробна дошка
 • Ніж
 • Мірна ложка або нуазетка
 • Ніж для видалення серцевини фруктів