Як видалити іржу з чавунною сковороди

Позбутися від іржі на вашій чавунній сковороді - відмінна ідея. Якщо вам вдається прибрати іржу, але вона скоро повертається знову - дотримуйтесь цієї інструкції.

Кроки

 1. 1

  Обполосніть сковороду гарячою водою. Мило не використовуйте.

 2. 2

  Насипте харчової соди на вологу поверхню сковороди. Залиште на кілька хвилин.

 3. 3

  Потріть іржу неметаллическим скребком або губкою. Якщо іржа погано відмивається, додайте трохи м`якого засоби для миття посуду і знову потріть.
  • Інший варіант: надійно захистивши шкіру, руки, очі і одяг - для миттєвого розчинення іржі - Нанесіть дешеве "засіб для миття унітазів" - використовуйте те, в якому міститься 20% соляної кислоти, дуже сильного речовини. Хоча сильна іржа вимагає замочування, HCl повністю розчинить іржу у вологу пудру (Остерігайтеся: після застосування соляної кислоти зблякнуть гвинти та інші деталі з блискучим покриттям і напиленням, а також сяючі і поліровані поверхні із заліза або сталі і т. Д.)  • Уникайте вдихання випарів HCl - це речовина також називають соляною кислотою, і воно дуже сильне. HCl природним чином міститься у вашому шлунку як основна травна кислота.

   Завжди забезпечуйте адекватну вентиляцію в приміщенні, в якому працюєте з цією сильною кислотою. Вона може викликати подразнення горла чи легких, особливо у тих людей, які страждають астматичними або легеневими захворюваннями.

 4. 4

  Сполосніть і "ретельно висушіть" після миття, як і годиться (після того як помиєте содою з водою або соляною кислотою).

 5. 5

  Негайно покрийте всю поверхню рослинним маслом - або сковорода неймовірно швидко знову проржавіє! Це змазування тимчасово захистить знежирену залізну поверхню від окислення (повітря) до тих пір, поки ви будете тримати сковороду "обробленої".

Обробка сковороди

 1. 1

  Обробіть вашу сковороду відповідним чином. Так ви вбережете її від іржі і забезпечите антипригарну поверхню для готування. Налийте трохи олії або жиру в сковороду (близько 3 мм) і втирайте його, починаючи зі стінок, і продовжуючи до верху сковороди.

 2. 2

  Поставте сковороду в духовку на низький вогонь. Виставте температуру не більше 150? C, щоб уникнути дима- потім пропікаючи масло або жир 2-3 години.


  • Якщо їжа почне пригорати до сковороди в майбутньому, повторіть попередній крок по обробці.


Поради

 • Після того як сковорода охолоне, легко очистіть її м`якою або пластикової губкою, сполосніть в гарячій воді, негайно і ретельно висушіть.
 • Ніколи не використовуйте миючі засоби і посудне мило, коли проводите регулярне миття обробленої чавунної сковороди - вони змиють обробку з поверхні. Використовуйте тільки гарячу воду і щітку.
 • Після готування на чавунній сковороді, розігрійте її на середньому вогні, налийте близько склянки гарячої води з-під крана і вимкніть вогонь. Вируюча вода при контакті з гарячим залізом розм`якшить або усуне зовсім пристали їжу, залишивши захисний шар масла на місці.

Що вам знадобиться

 • Харчова сода
 • М`який миючий засіб або мило
 • Рослинна олія
 • Засіб для миття унітазів з 20% соляної кислоти (HCl)