Як уварювали в процесі готування

Якщо ви захоплюєтеся вивченням кулінарних термінів, вам, ймовірно, доводилося чути про «уваривание». Уварювання - це зменшення кількості рідини в процесі приготування. При уварюванні виходить більш концентрований смак і більш щільна консистенція. Давайте розберемося, як же уварювали соуси, підливи і сиропи.

Кроки

 1. 1

  Помістіть рідина, яку ви будете уварювали, в каструлю або глибоку сковорідку, залежно від рецепту. Чим більше поверхня дна каструлі, тим легше буде уварювали, тому що молекулам води буде простіше переміщатися. Тобто, у великій каструлі уваривание буде більш швидким.

 2. 2

  Поставте каструлю або сковорідку на середній або сильний вогонь і доведіть до кипіння.

 3. 3

  Кип`ятіть, не накриваючи кришкою, поки кількість рідини не зменшиться до того обсягу, який необхідно за рецептом. Для більшості рецептів необхідно зменшити кількість рідини вдвічі. Точне вимірювання не потрібно, уварюйте на око.

 4. 4

  Регулярно помішуйте рідина в каструлі, щоб уникнути прилипання або підгоряння. Якщо ви використовуєте сковороду з товстим дном, сміливо можете додавати вогонь, не боячись підгоряння. Товстий метал запобіжить занадто швидке нагрівання вмісту сковороди.
 5. 5

  Продовжуйте готувати згідно з рецептом, після того, як уваривание завершено.

 6. 6

  Зберігайте уварену рідина в морозильнику, якщо в ній немає високого вмісту цукру. Якщо це сироп, зберігайте його в герметичному контейнері в холодильнику. Якщо в уваренной рідини є шматочки м`яса або інших продуктів, вона повинна бути також заморожена. Прокип`ятіть перед подальшим застосуванням, причому розморожувати перед кип`ятінням не обов`язково.

Поради

 • Ви можете уварювали будь-яку рідину, щоб посилити її натуральний аромат.
 • Збийте уварену рідину, щоб надати їй блиск.


 • Уварюйте високоякісні рідини, уварювання зміцнює всі аромати, неприємні в тому числі.
 • Подумайте про оригінальний смак рідини. Якщо вона занадто солона, після уварювання вона стане ще солоніша.
 • Щоб підсилити аромати, уварюйте швидко.
 • Уварювання вина знизить його кислотність
 • Якщо уварюється рідина не містить цукру - це соус, якщо містить цукор - це сироп.
 • При деглазірованіі теж застосовується уваривание, але в даному випадку випарується меншу кількість рідини, так як випаровування відбувається повільно.

Попередження

 • Якщо ви накриє киплячу рідину кришкою, зайва волога не випарується.