Як ретельно пережовувати їжу

Всіх в дитинстві вчили ретельно жувати їжу, але більшість з нас не усвідомлюють всієї важливості правильного пережовування їжі. У ретельного пережовування їжі є багато переваг, таких як поліпшення травлення і засвоєння їжі, зниження апетиту й почуття голоду, ліквідація неприємного подиху і надмірного газоутворення, і зміцнення імунної системи, поряд з багатьма іншими плюсами. У цій статті описано, як потрібно правильно жувати їжу для подібного позитивного ефекту.


Кроки

 1. 1

  Виділіть собі достатньо часу. Чи не їжте в поспіху. Замість цього дайте собі достатньо часу, щоб не поспішати і ретельно пережувати їжу. Керуйте своїм часом так, щоб ви нікуди не поспішали під час прийому їжі.

 2. 2

  Розріжте їжу на маленькі порції. Дуже важливо не класти в рот велику кількість їжі відразу, тому що це дуже сильно ускладнює процес ретельного пережовування. Чим менше ви відкушує, тим краще.
 3. 3

  Пережовуйте ретельно. Хоча точна кількість "жевков" варіюється залежно від структури їжі і слинних залоз кожної людини, їжа повинна стати повністю рідкої і втратити всю свою форму.

 4. 4

  Ковтайте повільно. Чи не ковтайте повний рот їжі відразу. Ви можете вдавитися, або це може заподіяти шкоду стравоходу. 5. 5

  Зачекайте, поки ви повністю не завершите жування, перш ніж відкусити знову. Дайте їжі час пройти по стравоходу, перед тим як покласти наступний шматочок у рот. Щоб уникнути цього, рекомендується класти ніж та виделку на стіл в перервах між укусами.

Поради

 • Foods that are already mostly liquid, such as jello or yogurt, should be chewed the same as solid foods to allow the saliva to break them down before entering the stomach.
 • Випивайте шість-вісім склянок води щодня, щоб поліпшити вироблення слини. Це допоможе в процесі травлення.

Попередження

 • Не їжте за кермом, під час експлуатації обладнання або перегляду телевізора, інакше ви займете свою голову тим, що може відвернути вас від процесу прийняття їжі. Коли ви відволікаєтеся, вам стає складніше контролювати те, як ви жуєте.