Як сушити гарбуза

Схоже, що сушити гарбуза було закладено в нас на генетичному рівні. Людина висушує гарбуза для виготовлення інструментів, судин, начиння і пристосувань для різних мистецтв і ремесел вже протягом декількох тисячоліть. Освойте це старовинне проведення часу використовуючи такі методи.
Метод 1 з 5: сушимо гарбуза в полі

 1. 1

  Залиште гарбуза на лозі, де вони ростуть. Зрілі гарбуза переносять мороз і навіть можуть витримати кілька циклів заморожування і відтавання. Коли рослина стає коричневим і гине, гарбуза висихають і відпадають.
  • Якщо гарбуза дозріли до кінця сезону і у них не було часу висохнути, ви можете залишити їх на лозі на всю зиму. Коли сніг розтане, і гарбуза опиняться під весняним сонцем, вони продовжать сохнути там, де вони і були з осені. Однак є певний ризик, що вони почнуть гнити, якщо залишити їх на всю зиму.

 2. 2

  Візьміть гарбуз і потрясіть її. Сухі гарбуза легкі й порожні всередині. Послухайте звук насіння, що б`ються об стінки гарбуза. Хоча іноді буває й так, що насіння всередині прилипають до стінок і не стукають.

 3. 3

  Зберіть гарбуза з поля, коли вони повністю висохнуть. Якщо вони як і раніше прикріплені до рослини, можете зрізати стебло з гарбуза, а можете і залишити невелику частину стебла на ній - він буде гарним декоративним елементів, коли висохне.

 4. 4

  Змолотіть в компост всі гарбузи, які почали гнити, не встигнувши повністю висохнути. Неважливо, як ви вирішили сушити гарбуза, невелика їх частина все одно згниє - будьте до цього готові.

Метод 2 з 5: Сушимо гарбуза вже зірваними

 1. 1

  Зріжте зрілі гарбуза з лози, коли листя і стебло стануть коричневими. Використовуйте гострий секатор, щоб зробити гарний, рівний зріз. На кожній гарбузі залиште 2-5 см стебла. Частина стеблинки залишають для того, щоб поліпшити випаровування вологи з плоду. Шкіра гарбуза товста і не пориста, а пористий стебло буде виводити вологу.
  • Якщо у вас є гарбуза, які виглядають незрілими (м`які і світло-зелені), і ви турбуєтеся, що перший мороз вб`є їх, зріжте їх з лози і використовуйте як тимчасове прикраса інтер`єру. Ви в принципі не зможете їх правильно висушити. Також, можете залишити ці гарбуза на лозі - швидше за все, мороз їх загартує, а не вб`є.

 2. 2

  Помийте гарбуза в теплій мильній воді. Це прибере бактерії і запобіжить гниль.
  • Ви також можете замочити їх на 20 хвилин у розчині, приготованому з 1 частини побутового відбілювача і 9 частин теплої води.

 3. 3

  Сполосніть плоди холодною чистою водою після миття або замочування. Це прибере залишки мила або відбілювача.

 4. 4

  Виберіть місце поза домом, де гарбуза можна розставити і дати їм висохнути. Плоди можуть сохнути і в холодному місці, але пам`ятайте, що повторюються епізоди замерзання і відтавання часто пошкоджують насіння всередині. Через це ви не зможете їх використовувати для посадки в наступному сезоні.
  • Ви можете сушити гарбуза в гаражі, сараї або в будинку, але оптимально робити це на свіжому повітрі, де краща циркуляція повітря. Може знадобитися кілька місяців, щоб гарбуза повністю просохли. Пам`ятайте, що велика кількість сохнучих гарбузів створює неприємний аромат. Якщо будете сушити гарбуза в приміщенні, вам буде потрібно ще якийсь час, щоб усунути запах.

 5. 5

  Розкладіть гарбуза в один шар на поверхні, піднесеною над земей, щось на зразок дерев`яної палети. Піднявши гарбуза над рівнем землі, ви отримаєте кращу циркуляцію повітря з усіх боків.

 6. 6

  Пам`ятайте, що сушка займе час. Залежно від розміру - від 6 тижнів до 1 року.

 7. 7

  Счищайте всю цвіль, яка може з`явитися на гарбузах. Використовуйте тупу сторону ножа для масла, щоб відшкребти цвіль. Ви також можете змити цвіль ганчіркою. Якщо гарбуза стає м`якими, вам доведеться її викинути.

 8. 8

  Перевертайте гарбуза. Перевертайте гарбуза кожні 1-2 тижні, щоб забезпечити доступ повітря до нижньої частини.

Метод 3 з 5: підвішування гарбузів для просушки 1. 1

  Підвісьте гарбуза за стеблинка. Якщо вам потрібно просушити трохи гарбузів, обв`яжіть навколо стеблинки волосінь і підвісьте на гілку дерева, щоб вони просохли.
  • Ви також можете підвісити гарбуза у вентиляцію будівлі або уздовж огорожі. Розвісивши гарбуза на паркані, ви додасте своєму дворику святковий осінній вид.

 2. 2

  Цвяхом зробіть 2-3 маленьких дірочки на кінці гарбуза. Це спірне спосіб. Пропустіть волосінь крізь ці дірки і підвісьте гарбуз вниз головою. Врахуйте, що проколювання гарбуза може призвести до зростання цвілі всередині.

 3. 3

  Постеліть піддон або газети під висячими плодами, щоб на них капала виходить рідина. Якщо ви не заперечуєте проти дірок в плодах, це може прискорити процес висихання.

Метод 4 з 5: соскабливание

 1. 1

  Ви повинні розуміти плюси і мінуси просушки гарбузів методом соскабливания. Він є методом спірним. Деякі садівники рекомендують його, щоб прискорити процес висихання і зменшити ймовірність виникнення цвілі. Інші ж говорять про те, що будь-яка обробка поверхні гарбуза до її повного висихання збільшує ризик пошкодження плоду або виникнення інфекції.

 2. 2

  Дайте гарбузам висохнути після того, як зберете їх. Посушите їх всього пару тижнів (вони повинні лише злегка підсохнути).

 3. 3

  Тупою стороною ножа з столових приладів відскоблити верхній шар шкіри. Це відкриє більш м`які шари під ним.

 4. 4

  Завершіть просушку після соскабливания. Помістіть гарбуза в тепле, добре вентилюється, світле місце. Перевертайте їх кожні 2-3 дні, якщо сушіть їх на плоскій поверхні.
  • Врахуйте, що якщо плоди будуть висихати занадто швидко, швидше за все вони зморщаться.

Метод 5 з 5: Очищення гарбузів після просушки

 1. 1

  Почистіть гарбуза після того, як вони повністю висохнуть. Занурте гарбуза у відро з теплою мильною водою. Це допоможе розм`якшити шкіру і цвіль на поверхні, яка могла з`явитися.
  • Ви можете додати відбілювача у воду, щоб всі гарбузи взяли один колір, але це необов`язково.

 2. 2

  Використовуйте тупу сторону ножа з столових приладів, щоб відскоблити зовнішню частину шкірки. Під час цього процесу вона може стати зморщеною і плямистої. В цілому, вам необхідно повністю її відскоблити.
  • Ви можете використовувати мочалку з дроту або наждачний папір, щоб прибрати зовнішній шар. Будь-які інші інструменти залишать мітки на поверхні плоду. Якщо ви збираєтеся гарбуза фарбувати, використовуйте тільки мочалку з дроту або наждачний папір.

 3. 3

  Закладіть дірочки або відмітини шпаклівкою по дереву. Хоч це необов`язково, так ви отримаєте однорідну поверхню. Ви також можете відшліфувати піском зовнішню частину гарбуза, щоб вона стала гладкою.


Поради

 • Морози не завадять вам, якщо ви збираєтеся сушити гарбуза, однак, вони зіпсують насіння, якщо ви збираєтеся їх садити для нового врожаю. Якщо насіння замерзнуть хоча б раз, вони стануть непридатними для цього.
 • Цвіль часто виникає на поверхні гарбузів, коли вони сохнуть. Це абсолютно нормально і не вимагає втручання. Коли гарбуза повністю висохнуть, цвіль опаде. Однак цвіль може забарвити поверхню в темний колір і знебарвити її. Зітріть або отскребая цвіль, якщо хочете домогтися рівномірного кольору.