Як сушити яблука

Може бути, ваша яблуня намагалася надто ретельно, можливо, ви купили дуже багато яблук, думаючи, що подужаєте 8 яблучних пирогів - яка б не була причина, ясно одне - у вас яблук більше, ніж вам потрібно. Чому б їх не засушити? Сушені яблука смачні, корисні і можуть зберігатися місяцями. Дотримуйтесь інструкції, щоб засушити ваші яблука.

Інгредієнти

 • Яблука
 • Лимонний сік
 • Вода
 • Кориця, мускатний горіх або запашний перець (за бажанням)
Частина 1 з 2: Моєму яблука і вирізаємо серединки

 1. 1

  Помийте яблука, які ви відібрали. Вам необов`язково їх очищати від шкірки. Шкірка додасть яблукам додатковий аромат, а також містить багато волокон, якими вони так славляться. Деякі люди очищають яблука від шкірки, тому що їм не подобається текстура сушеної шкірки. Це всього лише справа ваших уподобань.

 2. 2

  Виріжте серединки. Також приберіть всі червиві місця, якщо такі будуть. У магазинах кухонного начиння можна знайти пристосування, які легко вирізують серединки. У будь-якому випадку, навіть якщо у вас немає такого інструменту, ви можете вирізати серединки вручну.
  • Якщо ви будете використовувати ці яблука для прикрас, або вам важливо, щоб їжа виглядала якомога красивіше, пропустіть етап вирізання серединки. Порізані на круги яблука, з яких серединка неприбрана, мають гарний візерунок зірочкою, що виходить якраз через серединки.

 3. 3

  Поріжте яблука на скибочки. Ви можете порізати так, щоб вони зберегли круглу форму, або просто порізати на клинці. Знову-таки, це повністю залежить від ваших уподобань.

 4. 4

  Занурте скибочки в рідину, яка збереже яблука від коричневого кольору. Відмінний розчин для цих цілей виходить, якщо змішати лимонний сік, ананасовий сік і воду разом. Ананасовий сік необов`язковий, однак він додасть солодощі і підкреслить кислинку лимонного.
  • Ви також можете додати апельсиновий і лимонний соки і перемішати їх з водою.

 5. 5

  Посипте спеції на скибочки (за бажанням). Деяким подобається надавати яблукам аромат за допомогою спецій мускатного горіха, кориці або запашного перцю. Це виведе смак яблук на новий рівень, проте яблука без спецій не менше смачні.

Частина 2 з 2: Сушимо яблука

Метод Перший: Використовуємо духовку

 1. 1

  Поставте духовку на 90-95 градусів. Покладіть яблучні скибочки на пергамент поверх дека. Перевірте, щоб скибочки не склеєні, інакше під час сушіння вони так і сплавів.

 2. 2

  Помістіть деко в духовку. Печіть яблука близько години. Після того, як пройде година, витягніть деко і переверніть всі скибочки на іншу сторону. Сушіть яблука ще годину, якщо хочете, щоб вони були трохи хрусткими. Якщо хочете щоб вони були дуже сухими і вкрай хрусткими, печіть їх ще дві години.
  • Вам потрібно наглядати за яблуками і періодично перевіряти їх. Всі духовки різні, тому у вашій сушка може зайняти трохи більше або трохи менше часу. 3. 3

  Вимкніть духовку, але не виймайте яблука відразу ж. Відкрийте дверцята духовки і дайте яблукам охолонути всередині духовки. Не витягуйте їх до тих пір, поки повністю не охолоне сама духовка (це має зайняти годину або два).

Метод Другий: Сушимо за допомогою сонця

 1. 1

  Розкладіть скибочки яблук на неглибокому деку. Накрийте деко пергаментом або будь-який інший кулінарної папером перед тим, як класти на нього яблука. Найкраще використовувати не плоский деко, а зі злегка піднятими краями, тому що під час сушіння яблука можуть дати трохи соку, який загрожує забруднити духовку.

 2. 2

  Покладіть яблука на сонці під час теплого (жаркого) дня. Вільно накрийте яблука марлею, щоб захистити їх від докучливих жуків. Увечері, до того, як випаде роса, занесіть яблучні скибочки в будинок, щоб від вологи вони не запліснявіли. Помістіть деко в сухе місце в будинку.

 3. 3

  Переверніть скибочки. Хоча б раз на день перевертайте скибочки нижньою частиною до сонця. Це забезпечить рівномірну просушку. Увечері, коли прибираєте яблука в будинок, також перевертайте їх на іншу сторону.

 4. 4

  Знову винесіть яблука на сонці. На наступний день винесіть яблука знову на сонці. Під кінець дня вони повинні стати досить сухими. Зазвичай такий метод вимагає близько двох днів, щоб яблука повністю висохли.

 5. 5

  Підвісьте висушені яблучні скибочки. Коли яблука повністю висохнуть (що означає, що зовнішня м`якоть абсолютно суха), складіть їх в коричневий паперовий пакет і підвісьте в вентильований, сухе місце-як варіант, можете покласти їх у герметичний пластиковий контейнер для зберігання.

Метод Третій: Використовуємо дегідратор

 1. 1

  Розкладіть скибочки на деку дегидратора. Постарайтеся розкласти так, щоб вони ніяк не торкалися одне одного. В іншому випадку вони можуть міцно склеїтися в процесі сушіння.

 2. 2

  Увімкніть дегідратор. Якщо в ньому є температурний контролер, поставте на 60 градусів. З дегідратором у вас піде від 12 до 24 годин залежно від сорту яблук і товщини скибочок, на які ви їх нарізали.

 3. 3

  Вийміть їх, коли вони приготуються. Ви можете визначити готовність яблук по відчуттях. Скибочки повинні бути гнучкими, пружними, але не крихкими. Деякі вважають за краще готувати так, щоб вони були схожі на родзинки. Зберігайте яблука в герметичному контейнері до тих пір, поки не захочете мережу і з`їсти їх.

Поради

 • Якщо погода волога або дощова, яблука потрібно сушити тільки в помещеніі- під час сушіння в духовці докладете всіх зусиль до того, щоб яблука не пригоріли і не випеклися. Якщо раптом вам потрібна плита для готування, можете тимчасово перенести яблука (які як і раніше на пергаменті) на полицю для сушіння тарілок.
 • Сушені яблука додадуть прекрасний аромат тушкованим стравам і виручать вас, коли свіжі яблука в дефіциті.

Що вам знадобиться

 • Листи та підноси для сушки
 • Паперові листи
 • Коричневий паперовий пакет або герметичний пластиковий контейнер