Як сушити розмарин

Ароматний і пряний на смак, розмарин - одна з найвибагливіших і популярних трав. На відміну від багатьох інших трав, сушений розмарин лише трохи відрізняється за смаком від свіжого, що робить його ідеальною приправою для сушіння в домашніх умовах
Метод 1 з 3: Сушимо на вазі

 1. 1

  Скористайся ножицями, щоб обрізати гілочки розмарину з рослини. Кращий час для збору розмарину - ранок, коли сонце вже висушило нічну росу.
  • Твій кущ розмарину розростеться ще більше в тих місцях, де він був підрізав.

  • Намагайся відрізати прямі гілочки однакової довжини для того, щоб з було легше пов`язувати.

 2. 2

  Збери гілочки в пучок, перев`язуючи мотузкою у кінців. Зроби петлю з мотузки, щоб зручніше було підвісити пучок.
  • Або ж, можна використовувати тонкі гумки, щоб закріпити розмарин в пучку.

  • У пучку можна зібрати до 8 гілочок розмарину.

 3. 3

  Повісь гілочки розмарину в прохолодному, сухому, добре провітрюваному приміщенні. Можна сушити розмарин зовні, але більшість експертів рекомендує сушити розмарин будинку для кращого кольору і смаку.
  • Поріг, горище або комора добре підійдуть для сушки. Можна спробувати підвісити пучок розмарину на вішалку для одягу.

  • Деякі рекомендують обертати розмарин пергаментним папером під час сушіння. Таким чином пил не буде осідати під час сушіння і розмарин НЕ вигорить на сонячному світлі. Не забудь виконати дірочки в папері для кращої вентиляції.

 4. 4

  Щодня або через день перевертай гілочки, тоді він просушити рівномірно. Розмарин повністю висох, коли він перестане гнутися. Це відбудеться приблизно через два тижні.
  • Також можна розкласти пучки розмарину на плоскому або скошеному підвіконні, попередньо вистелив його дерев`яними дошками для кращої циркуляції повітря під час сушіння.

  • Неможливо висушити розмарин у вологому середовищі, так що тобі може знадобитися висушити розмарин в грубці або сушці для овочів.

 5. 5

  Знайди місце для зберігання розмарину. Як тільки розмарин висох, розподіли його по аркушу провощеного паперу і відокрем жорсткі, деревні стебла від листя. Бережи в герметичному контейнері в кухонній шафі.

Метод 2 з 3: У духовці

 1. 1

  Підготуй розмарин. Замочи розмарин в холодній воді, щоб позбутися від бруду і смітинок. Розклади на паперових рушниках, щоб ввібрати зайву вологу. Видали всі сухе листя чи стебла.

 2. 2

  Розподіли розмарин на деку для запікання. Поріж кожну гілочку на чотири частини і виклади їх на деко, вистелений пергаментом. Чи не накладай занадто багато. 3. 3

  Постав у духовку. Постав деко на верхню полицю духовки, попередньо розігрітій на самій низькій температурі. Залиш запікати 2-4 години, поки стебла розмарину не стануть ламкими.

 4. 4

  Пересип розмарин в банку для зберігання. Після того, як витягнеш розмарин з духовки, дай йому повністю охолонути. Візьмись за кінці пергаменту, сформуй трубку і висип розмарин в чисту скляну банку. Щільно закрути банку і бережи в сухому, темному місці, наприклад, на кухні.

Метод 3 з 3: За допомогою сушки для овочів

 1. 1

  Приготуй розмарин. Промокни розмарин або висуши його, щоб видалити зайву вологу.

 2. 2

  Розподіли розмарин на деку для сушки. Включи сушку на найнижчу потужність (від 35 до 40 градусів), поки стеблинки розмарину не стануть ламатися, якщо їх намагатися зігнути.
  • Більш делікатні сорти трав кришаться, якщо їх висушити, але листя розмарину ламаються, точно так само, як і стебла.

 3. 3

  Бережи у чистій скляній банці. Висип сушений розмарин в чисту, скляну банку і щільно її закрути. Бережи в сухому, темному шафі.

Поради

 • У розмарину є безліч застосувань. Це відмінна приправа для свинини, курки, риби і морепродуктів. Розмарин володіє терпкими властивостями, так що можна додати його в киплячу воду і використовувати його для парової ванночки для обличчя. Хвойний запах підбадьорює, тому додай кілька гілочок розмарину в гарячу ванну для припливу бадьорості. Чай з розмарину вважається корисним для поліпшення настрою і кровообігу, він заспокоює нервову систему.
 • Якщо у тебе немає доступу до сушіння для овочів або невластивому приміщенню для сушіння, можна також законсервувати свіжий розмарин, за допомогою заморожування. Вимий і висуши, потім заморозь в пластикових пакетах. Як тільки розмарин повністю замерзне, можна зібрати листя зі стебел і запакувати їх у вакуумний пакет або пакет на застібці.

Що вам знадобиться

 • Ножиці
 • Мотузка або мотузка
 • Паперові пакети (за бажанням)
 • Сушка для овочів
 • Дека для запікання
 • Пергаментний папір
 • Чисті, щільно закриваються контейнери або скляні банки.