Як сушити петрушку

Петрушка - це відмінна приправа до багатьох страв, яку можна використовувати навіть взимку, якщо правильно засушити - вона не втратить свій аромат і може зберігатися довгий час. Якщо у вас є ціла зв`язка петрушки, і ви не знаєте, що з нею робити, ви можете засушити її. Далі ви дізнаєтеся, яким способом це робити найкраще.
Метод 1 з 3: Сушка петрушки в духовці

 1. 1

  Помийте свіжу петрушку в холодній воді. Приберіть всі висохлі або пожовклі частини і розділіть петрушку на невеликі частини. Опустіть петрушку в киплячу воду на 20-30 секунд.

 2. 2

  Покладіть аркуш паперу на деко. Розкладіть на ньому петрушку. Слідкуйте за тим, щоб петрушка лежала рівним шаром, і ніде не було великих злиплих грудок.

 3. 3

  Помістіть петрушку в духовку. Увімкніть духовку на мінімальне значення, а найкраще сушити петрушку в уже вимкненій духовці, після того як ви, наприклад, спекли в ній що-небудь. Іншими словами, краще цей процес займе більше часу, ніж петрушка згорить.

 4. 4

  Сушка повинна тривати 2-4 години. Час сушіння залежить від вологості повітря. Обов`язково стежте за процесом сушіння, так як вона може висохнути набагато швидше. Петрушка достатньо просохла, якщо вона кришиться в пальцях.

 5. 5

  Вийміть петрушку з духовки. Подрібніть її руками або в ступці і приберіть всі залишилися стебла.

 6. 6

  Покладіть сушену подрібнену петрушку в контейнер для зберігання. Зберігайте його в темному, сухому і прохолодному місці або навіть в морозилці. Сушена петрушка може зберігатися довгий час і зберігає свій смак і аромат протягом декількох місяців.

Метод 2 з 3: Сушка петрушки на повітрі

 1. 1

  Зберіть петрушку вранці. Для сушіння петрушки природним способом збирайте тільки суху петрушку, коли на ній вже немає роси, але бажано з ранку.
  • Петрушка для сушіння повинна бути максимально сухою, тому не рекомендується мити її.

 2. 2

  Зберіть петрушку в пучки. Не робіть занадто великі пучки, повітря повинне вільно циркулювати в листочках, щоб петрушка висохла. Ви можете робити і великі пучки, але не зав`язуйте їх занадто туго, інакше вони не висохнуть.

 3. 3

  Зауважте пучки нитками або гумками. Гумки зручніше використовувати для великих пучків, а нитки або шпагат - для маленьких.

 4. 4

  Покладіть пучки в паперові пакети. Завдяки цьому пучки петрушки при сушінні будуть захищені від пилу і від прямих сонячних променів, які можуть знебарвити листочки. Зробіть в пакетах дірки для циркуляції повітря.
  • Зберігайте пакети в прохолодному сухому місці з хорошою циркуляцією повітря. Їх можна укласти на полиці для сушіння або в стійку для одягу.
  • Також ви можете прикріпити пучки петрушки на нитку і повісити їх на кухні. Висять догори ногами пучки петрушки не тільки швидко і добре висохнуть, а й стануть відмінною прикрасою кухні.

 5. 5

  Через два тижні зніміть пучки петрушки. Сушена петрушка дуже легко кришиться. Розкладіть пучки на папері або в будь-який сухий підходящої тарі і видаліть палички. 6. 6

  Зберігайте петрушку в герметичному контейнері. Для цього відмінно підійдуть жерстяні банки з-під кави, в яких не зберігся запах кави, або скляні банки. Тримайте їх у сухому прохолодному місці.

Метод 3 з 3: Дегідратація петрушки

 1. 1

  Для сушіння петрушки підходить дегідратор. Дегідратори коштують недешево, але вони ідеально підходять для сушіння різних продуктів - набагато більше, ніж духовки. Якщо ви хочете швидко і якісно висушити петрушку, використання дегидратора може бути швидким, ефективним і простим.
  • Зазвичай на дегідратори є спеціальний режим для сушіння трав. Очистіть петрушку як для сушіння в духовці, розкладіть її на піддон для сушіння і дотримуйтесь інструкцій виробників дегидратора.

 2. 2

  Використовуйте всю міць сонця. Спекотний сонячний день ідеально підходить для сушки петрушки. Єдина умова - має бути відносно низька вологість, в іншому випадку петрушка висохне досить добре.
  • Старі сітки для вікон ідеально підходять для сушіння різних трав. Також ви можете використовувати деко для сушки петрушки на сонці.
  • Протягом дня стежте за тим, як проходить сушка. Слідкуйте за тим, щоб листи з петрушкою перебували на сонце, на них не потрапляла волога, і при необхідності перевертайте листочки. Залежно від інтенсивності сонця, сушка може зайняти півдня, а може зажадати кілька днів. Обов`язково заносите петрушку в приміщення на ніч, щоб уникнути появи роси.

 3. 3

  Використовуйте мікрохвильову піч. Петрушку можна сушити в мікрохвильовій печі, але при цьому її дуже просто спалити, з іншого боку дуже складно домогтися того, щоб вона висохла рівномірно. Для сушіння в мікрохвильовій печі розкладіть петрушку на паперовій тарілці в один шар і включіть піч на хвилину чи дві. Уважно розгляньте петрушку. Якщо вона темніє або димить, витягніть її.

Що вам знадобиться

 • Ножиці для збору петрушки
 • Чайник для кип`ятіння води
 • Глибока чаша
 • Деко
 • Обгортковий папір
 • Рукавиці