Як консервувати груші

Груші дуже просто консервувати, і сам процес займає набагато менше часу, порівняно з консервуванням багатьох інших фруктів і овочів. Тим не менш, вам все одно треба буде прийняти всі необхідні заходи обережності, щоб запобігти попаданню в банки бактерій.

Інгредієнти

 • Від 2 до 3 кг груш.
 • 2 столові ложки (30 мл) лимонного соку
 • 2 1/4 чашки (510 мг) цукру
 • 5 1/4 чашки (1,31 л) води

Вийде

 • Приблизно 3 літри
Метод 1 з 3: Готуємо банки

 1. 1

  Вимийте банки і кришки. Вимийте банки і кришки в гарячій воді, використовуючи засоби для миття посуду. Змийте залишки мила, ретельно промивши їх у проточній воді.

 2. 2

  Простерилизуйте і нагрійте кришки. Доведіть невелику каструльку з водою до кипіння на середньому вогні. Як тільки вода закипить, зменшіть вогонь до слабкого. Опустіть в каструлю кришки і потримайте їх в киплячій воді близько п`яти хвилин, перш ніж вийняти їх з каструлі.

 3. 3

  Простерилизуйте банки в гарячій воді. Закип`ятіть воду у великій каструлі на сильному вогні. Як тільки вода закипить, то занурте банки в воду. Використовуйте для цього щипці і намагайтеся не обшпаритися. Також намагайтеся, щоб банки не стукали один об одного. Залиште банки в окропі на десять хвилин.
  • Крім того, ви також можете пропустити банки з кришками через цикл мийки в гарячій воді в посудомийній машині, щоб простерилізувати їх. Але не додавайте засоби для миття посуду, якщо ви вже помили банки вручну. Якщо ви додаєте мило, то переконаєтеся, що посудомийна машина повністю прополоще посуд і кришки.
  • Миття і дезінфекція банок і кришок повинна відбуватися прямо перед заповненням банок грушами. Банки повинні бути гарячими, щоб не луснути, коли ви заллєте їх гарячим сиропом.

 4. 4

  Витріть банки і кришки. Використовуйте для цього чистий рушник. Якщо дати їм висохнути на повітрі самим, то вони занадто швидко охолонуть.

Метод 2 з 3: Приготуйте груші

 1. 1

  Виберіть груші. Груші, які беруться для консервування, повинні бути тими ж грошима, які ви їсте. Фрукти повинні бути стиглими і м`якими. Не використовуйте недозрілі, побиті, або підгнилі плоди.

 2. 2

  Помийте і почистіть груші. Потрібно дотримуватися всі необхідні санітарні умови, щоб груші потім можна було безпечно споживати. Вимийте груші під теплою водою, акуратно протираючи їх шкірку пальцями або м`якою зубною щіткою. Потім шкірку потрібно зняти тонким шаром за допомогою ножа.

 3. 3

  Наріжте груші на часточки. Гострим ножем розріжте груші навпіл. Ви також можете нарізати їх на часточки. Потім видаліть серцевину.

 4. 4

  Умочіть груші в лимонний сік. Налийте в каструлю лимонного соку і киньте туди часточки груш. Ретельно перемішайте їх. Лимонний сік охоронить груші від потемніння після того, як ви розріжете їх.

 5. 5

  Нагрійте в середній каструлі суміш цукру з водою. Доведіть суміш на сильному вогні до кипіння, а потім зменшіть вогонь до середнього. Дайте сиропу покипіти ще дві-три хвилини.

 6. 6

  Залийте груші сиропом. Вилийте сироп в каструлю з грушами і добре перемішайте. Сиропу має бути достатньо, щоб покрити їм все часточки.

 7. 7

  Доведіть вміст каструлі до кипіння. Після того, як всі груші будуть покриті сиропом, нагрійте каструлю з ними, поки сироп знову не закипить.

 8. 8

  Трохи покип`ятіть груші. Зменшіть вогонь, накрийте каструлю кришкою, і покип`ятіть груші близько чотирьох-п`яти хвилин. Нам не потрібно, щоб фрукти стали занадто м`якими, але їх треба ретельно прогріти.

Метод 3 з 3: Консервація груш

 1. 1

  Почніть кип`ятити воду у великій каструлі, в яку ви будете опускати банки з грушами. Заповніть каструлю на дві третини водою, або настільки, щоб вода змогла покрити банки. Покладіть на дно каструлі рушник, щоб банки не стукали один про одного.

 2. 2

  Вставте в банку, яку ви будете заповнювати грушами, лійку з широким горлом. Ви можете заповнювати банку без воронки, але процес буде повільніше і менш охайним.

 3. 3

  Наповніть банки грошима. Ви можете використовувати шумівку. Сироп ми заллємо потім. Зараз нам потрібно рівномірно розподілити груші по банках. 4. 4

  Залийте банки з грушами сиропом. Повільно починайте вливати сироп в банки, заповнюючи їх майже повністю. Ви повинні залишити близько 1,5 см простору у верхній частині кожної банки.

 5. 5

  Видаліть з банок всі повітряні бульбашки. Візьміть пластиковий ніж і поворушіть їм всередині банок, щоб видалити бульбашки повітря, що потрапили в сироп.

 6. 6

  Протріть верхівки банок. Якщо на банках зверху виявився сироп або ще що-небудь, то витріть банки чистою губкою або рушником. Сироп може перешкодити вам щільно закрити банки.

 7. 7

  Закрийте банки кришками. Щільно закрийте банки кришками, зупиняючись, як тільки ви відчуєте опір. Якщо ви закрутіть кришки надто туго, то банки можуть потріскатися.

 8. 8

  Акуратно помістіть банки в каструлю з киплячою водою. Використовуйте для цього щипці. Намагайтеся не стукати банками і стежте, щоб вони не стикалися один з одним усередині каструлі.

 9. 9

  Продовжуйте консервування банок, поки не закінчиться процес обробки. Час обробки буде залежати від висоти над рівнем моря.
  • Обробляйте півлітрову банку протягом 20 хвилин, якщо ви знаходитесь на висоті 304 м над рівнем моря.
  • Обробляйте півлітрову банку протягом 25 хвилин, якщо ви знаходитесь на висоті від 304,8 м до 914,4 м.
  • Обробляйте протягом 30 хвилин, якщо ви знаходитесь на висоті від 914,4 м до 1,828 км.
  • Обробляйте протягом 35 хвилин, якщо ви знаходитесь на висоті вище 1,828 км.

 10. 10

  Вийміть банки з води. Як тільки час обробки закінчиться, вимкніть вогонь і витягніть банки з каструлі. Намагайтеся не стукати їх. Встановіть банки на обробну дошку або на кухонний рушник, в прохолодному, сухому місці.

 11. 11

  Дайте банкам охолонути, перед тим, як перевірити кришки. Після того, як пройде 12-24 години, перевірте центральну частину кришки, щоб переконатися, що кришка сидить добре. Якщо ця частина не рухається, то процес консервування був успішним. Якщо вона рухається вгору і вниз, то він не вдався, і груші слід вжити протягом декількох днів.

 12. 12

  Консервовані груші можна тепер зберігати. Ви можете зберігати банки в прохолодному місці.


Попередження

 • Не зберігайте груші, які погано законсервувалися, більше двох-трьох днів. Вам також не слід зберігати груші при кімнатній температурі, якщо вони погано закрилися кришкою, так як в них швидко потраплять бактерії.
 • Якщо банку погано закрилася кришкою в перший раз, то відразу ж закривати її знову можна. Вам потрібно повторити весь процес, щоб безпечно використовувати продукт. Якщо друга спроба не вдасться, то не намагайтеся робити це втретє.

Що вам знадобиться

 • 500 мл скляна банка з металевими кришками
 • Шумовка
 • Черпачок
 • Велика каструля
 • Середня каструля
 • Щипці
 • Пластиковий ніж