Як зберігати банани

Фото - Як зберігати банани

Ми обов`язково повинні включати банани в свій раціон. Вони містять велику кількість вітамінів і мінералів, розчинну клітковину, а також інгібітори протеази, які допомагають боротися зі шкідливими бактеріями і вірусами. Дослідження показали, що регулярне вживання бананів допомагає підтримувати роботу серця, зміцнює кістки, покращує кров`яний тиск, зір, травлення, і роботу нирок. Ми розповімо вам, як зберігати банани будинку.
Метод 1 з 2: Як зберігати банани, щоб вони дозріли

 1. 1

  Вибирайте банани по мірі їх стиглості. Ваш вибір буде залежати від того, як швидко вони будуть з`їдені. Якщо ви купуєте банани для того, щоб пригостити ними гостей на завтрашній вечірці, або для своїх дітей, які з`їдять їх за один присід, то купуйте стиглі банани. Якщо ви зазвичай купуєте продукти на тиждень вперед, то купуйте недозрілі зелені банани. Ось що ви повинні мати на увазі, коли вибираєте банани:
  • Зелені банани ще не дозріли. Зелені банани зберігаються довго, і їх не потрібно заморожувати. Вибирайте тверді плоди без темних плям або подряпин на шкірці.
  • Стиглі банани в основному жовтого кольору, але деякі сорти бувають коричневого або червоного кольорів.
  • Банани з коричневими плямами на шкірці будуть самими солодкими. Чим більше плям, тим спелее плід. Коли на шкірці з`являться занадто багато коричневих або чорних плям, то банан перезріло.
  • Не купуйте бананів, у яких шкірка має сіруватий відтінок. Це ознака того, що банани зберігалися в холодильнику, що заважає правильному дозріванню плоду.

 2. 2

  Вийміть банани з пластикового мішка відразу, як тільки ви принесете їх додому. Ніколи не зберігайте банани в поліетиленових пакетах. Вони утримують вологу, що може привести до того, що ваші банани згниють.

 3. 3

  Зберігайте зелені банани при кімнатній температурі. Якщо ви приберете їх зеленими в холодильник або в морозилку, то вони не дозріють належним чином, навіть якщо ви потім будете зберігати їх при кімнатній температурі.
  • Покладіть зелені банани в коричневий паперовий пакет, щоб прискорити процес дозрівання. Додайте в пакет яблуко або помідор, щоб банани дозріли ще швидше.
  • Ви також можете прискорити процес дозрівання бананів, якщо покладіть їх у миску з іншими стиглими фруктами, наприклад з уже дозрілими бананами.

 4. 4

  Зелені банани повинні дозрівати на повітрі при кімнатній температурі протягом декількох днів. Будьте терплячі. Хоча це правда, що чим тепліше в кімнаті, тим швидше банани дозріють, але вам не слід тримати їх під прямими сонячними променями.

 5. 5

  Використовуйте підставку для бананів. Якщо ви справжній любитель бананів, то вам варто купити підставку для бананів. Або спеціальну вішалку, яку можна повісити на стінку. На бананах тоді не будуть з`являтися плями-пролежні.

 6. 6

  Зберігайте стиглі банани при кімнатній температурі, якщо ви збираєтеся їсти їх протягом декількох днів. Прибирайте їх в холодильник, коли на них з`являться плями, щоб банани не перезріли. 7. 7

  Як зберегти свіжими нарізані банани. Якщо ви нарізали банани на кружечки, будь то для зберігання в холодильнику або для смачного фруктового салату, то вам слід окропити їх лимонним або ананасовим соком, або оцтом. Так вони збережуться свіжими набагато довше.

Метод 2 з 2: Як зберігати стиглі банани

 1. 1

  Відокремте банани від зв`язки. Якщо ваші банани вже дозріли, то ви можете зберегти їх свіжими довше, якщо відокремте кожен банан від зв`язки.

 2. 2

  Зберігайте стиглі банани разом з незрілими плодами. Візьміть Недозрілий грушу або авокадо і покладіть їх поруч з бананами. Банани будуть зріти повільніше, в той час як груша сама буде дозрівати швидше. Це безпрограшна ситуація!

 3. 3

  Оберніть ніжки бананів поліетиленовою плівкою. Це дозволить запобігти виділення газу етилену, який з`являється в процесі дозрівання плоду. Газ не повинен досягти інших частин плода, інакше банан занадто швидко дозріє. Якщо хочете, то ви навіть можете додатково обернути ніжки бананів скотчем, щоб плівка міцніше трималася. Кожен раз, коли ви відділяєте банан від зв`язки, то заново акуратно оберніть всю зв`язку. Або ви можете відокремити всі банани від зв`язки, а потім обернути кожен плід окремо. Звичайно, щоб це робити, потрібно дуже сильно любити банани!

 4. 4

  Після того, як банани повністю дозріють, ви можете зберігати їх у холодильнику. Холод значно сповільнить процес дозрівання бананів, але, на жаль, не зупинить його. Шкірка у них буде продовжувати темніти, хоча сам плід буде залишатися свіжим і міцним ще 1-2 тижні. Компанія Dole стверджує, що стиглі банани в холодильнику будуть зберігати свій чудовий смак, навіть якщо їх шкірка почорніє.

 5. 5

  Зніміть з бананів шкуру, перед тим, як заморожувати їх. Покладіть їх у пластиковий пакет із застібкою або в пластиковий контейнер і зберігайте в морозилці. Якщо ви заморозите банани в шкірці, то вам потім буде важко їх очистити. А як тільки банани Отта, то вони перетворяться в кашу. Заморожені банани зазвичай використовують для фруктових коктейлів.

 6. 6

  Зберігайте банани в морозилці протягом декількох місяців. Ви можете використовувати їх для пирогів, фруктових соусів, коктейлів, і т.д. Щоб банани не темніли, окропити їх лимонним соком.

  • Ви можете нарізати банани на часточки або зробити їх них пюре.
  • Ви можете зберігати банани, розділивши їх на порції, необхідні для рецептів.
  • Порції можна покласти в пакети для морозилок або в пластиковий контейнер.

 7. 7

  Це дуже смачна страва. Якщо банани вже пізно зберігати або є, то у вас ще є час зробити їх них банановий хліб. Зрештою, навіщо викидати банани? Все що вам потрібно - це банани, горіхи, борошно, яйця, вершкове масло, і кориця.

Попередження

 • Банани можуть залучити плодових мушок. Якщо вони завелися у вас в будинку, то зберігайте банани в закритому паперовому пакеті або в холодильнику.