Як вибрати кавун

Багато людей поняття не мають про те, як правильно вибрати кавун. Вони просто стукають по великому фрукту, як ніби це що - то прояснює. Хоча на вигляд складно визначити, наскільки стиглий фрукт зсередини, є все - таки кілька деталей, які допоможуть вам вибрати ідеальний кавун. Читайте нижче поради щодо вибору стиглого кавуна.
Частина 1 з 3: Вибір кавуна

 1. 1

  Зверніть увагу на форму кавуна. Шукайте кавун симетричної форми, без пошкоджень, порізів або вм`ятин. Вони можуть означати, що сонячні промені нерівномірно зігрівали фрукт, або що його неправильно поливали.

 2. 2

  Підніміть його. Кавун повинен бути важким для свого розміру-це означатиме, що він повний соків і стиглий. Порівняйте два кавуна однакового розміру, той, який поважче, буде найбільш стиглим. Цей рада актуальна для більшості фруктів і овочів.

 3. 3

  Огляньте круглу пляму в нижній частині кавуна. Пляма має бути жовтуватим, його називають "точкою поля". Цією точкою кавун упирався в землю і дозрівав на сонці, тому чим темніше пляма, тим краще. Якщо пляма біла або його зовсім немає, цілком імовірно, що фрукт зірвали занадто рано, не давши йому дозріти.

 4. 4

  Зверніть увагу на колір кавуна. Ідеальний кавун має темно-зелений колір і не блищить зовні. Блиск на кірці знову ж таки може бути показником нестиглі.

 5. 5

  Спробуйте постукати по кавуну. Оволодіти технікою розпізнавання хорошого кавуна по стукоту важко, але багато любителів цього фрукта довіряють лише цим способом. Постукайте по кавуну суглобами пальців. Звук повинен бути дзвінкий, більше схожий на тенор, ніж на бас. Тупий або глибокий звук буде вказувати на не дозрів фрукт.

 6. 6

  Пам`ятайте, на що потрібно звернути увагу при покупці розрізаного кавуна. Тут теж є свої нюанси. Вибирайте шматки з м`якоттю темно - червоного кольору і з чорними або темно - коричневими насінням. Не беріть часточки з прожилками білої м`якоті або з білими насінням. Утримайтеся також від покупки кавуна з висохлої м`якоттю або відокремлюються від м`якоті насінням.

Частина 2 з 3: Зберігання та різання кавуна

 1. 1

  Зберігати кавун потрібно правильно. Цілий, що не розрізаний кавун можна зберігати в холодильнику з тиждень до запитання. Перекладайте кавун обережно, щоб не пошкодити його.
  • Ніколи не зберігайте кавун при температурі нижче 5 ° C- при такій температурі фрукт замерзає.
  • Якщо ви хочете, щоб уже куплений кавун наспів, зберігайте його при кімнатній температурі протягом декількох днів. За кілька днів кавун настигне, але ненабагато. Якщо зривати незрілий кавун, він вже ніколи остаточно не дозріє.

 2. 2

  Розріжте кавун. Щоб нарізати кавун на маленькі шматочки, спершу поставте його на обробну дошку, потім гострим ножем відріжте гурток зверху і знизу, щоб він не скочувався.
  • Розріжте кавун на частки, розділіть м`якоть від шкірки, а потім отримані диски наріжте на дрібні кубики.  • Якщо ви не збираєтеся є його негайно, розмістіть нарізані кубики в миску з кришкою і поставте в холодильник. У такому випадку кавун буде залишатися свіжим ще 3 - 4 дні.

 3. 3

  Видаліть насіння. Для цього розріжте кавун навпіл, потім на чотири частини і акуратно ножем виріжте м`якоть.
  • За допомогою вилки видаліть насіння з вирізаного шматка.

  • Відокремлений від насіння кавун легко можна нарізати на маленькі кубики, зручні для закуски, додавання в сальсу, приготування коктейлів і для інших цілей.

Частина 3 з 3: Використання кавуна в рецептах

 1. 1

  Зробіть кавуновий салат. Кавун ідеально підходить для додавання в свіжий салат, надаючи йому хрустку соковитість. У даному рецепті кавун додається до свіжих огірків, горіхів кешью і сиру фета!

 2. 2

  Зробіть лимонад з кавуна. Можете ви собі уявити щось більш освіжаюче в спекотний літній день, ніж склянку холодного лимонаду зі смаком кавуна? Для цієї мети візьміть найсолодший кавун, який вам вдасться знайти!

 3. 3

  Зробіть кавунові пончики. Кавунові пончики насправді не пончики. Це шматки кавуна, вирізані у формі пончиків. Посипані цукром і шматочками мигдалю. Це вишукана закуска.

 4. 4

  Зробіть коктейль із горілки з кавуном. Додавши кілька шматочків кавуна і льоду в склянку з горілкою, ви отримаєте смачний річний коктейль красивого рожевого кольору.

 5. 5

  Підсмажте кавун у фритюрниці. Це смачне, але не дуже корисне, виріб найчастіше продають на окружних ярмарках або інших заходах. Підсмажений кавун посипають цукровою пудрою.

Поради

 • Перевірте жовта пляма в нижній частині кавуна. Чим більше і чіткіше воно, тим довше кавун пролежав на землі і поспів. Стиглий кавун - солодкий кавун.
 • Постукайте по кавуну як по барабану. Звук повинен бути порожнистим.