Як вибрати авокадо

Авокадо - тропічний фрукт з унікальним смаком і текстурою. Авокадо використовується як в кулінарії, наприклад, для приготування гуакамоле, так і для приготування домашніх масок для краси. Його також можна їсти і окремо. У Росії авокадо не росте, але його можна купити в будь-якому супермаркеті. Давайте ж розберемося, як правильно вибрати авокадо, залежно від мети його використання.


Кроки

 1. 1

  Існують різні сорти авокадо. Вони відрізняються за смаком, кольором, формою.
  • Сорти Hass, Lamb Hass, Gwen, Reed, або Sharwil мають більш горіховим смаком. Найпоширеніший сорт Hass круглий, з нерівною горбистою поверхнею.
  • Інші сорти мають більш легким смаком, містять менше масла і калорій.
 2. 2

  Визначте, для чого ви купуєте авокадо. Якщо ви будете використовувати його негайно, або для приготування гуакамоле, купуйте стиглі і готові плоди. Але якщо ви купуєте авокадо заздалегідь, купуйте недостиглі плоди, які дозріють будинку.

 3. 3

  Перевірте авокадо на такі якості:


  • Стиглість: Покладіть авокадо на долоню. Злегка стисніть плід, але обережно, не залишаючи вм`ятин від пальців. Зрілий плід буде м`яким, злегка «спружинила» назад під вашими пальцями, але не буде розм`яклий. Якщо авокадо занадто твердий, значить, він не дозрів. Але ви можете купити і недозрілий плід, дозріє він удома.
  • Зовнішній вигляд: Вибирайте авокадо з неушкодженою шкіркою. Блискучі авокадо не дозріли, тим не менш, ви можете купити їх, і вони дозріють будинку.
  • Колір: Колір стиглого авокадо залежить від сорту. Наприклад, Каліфорнійський сорт Hass стає темно-зеленим або пурпурно-чорним, коли дозріває.

 4. 4

  Не купуйте занадто м`які авокадо, такий плід перезріло. Не беріть плоди з плямами, ямками і вм`ятинами.


Поради

 • Щоб авокадо дозрівали будинку, зберігайте їх при кімнатній температурі. У середньому, вони дозріють приблизно через 5 днів. Щоб прискорити процес дозрівання, покладіть авокадо в коричневий паперовий пакет з апельсином або бананом. Щоб зупинити процес дозрівання, просто покладіть авокадо в холодильник.