Як вибирати і зберігати капусту

Капуста - найскромніший овоч, який не звик хвалитися тим, що є центральною частиною страв по всьому світу. Однак wikiHow замовить слівце за сором`язливу капусту. Вибір і зберігання капусти - справа неважка, в порівнянні з тим, що ви будете робити з цим овочем далі.
Частина 1 з 3: Вибір капусти

 1. 1

  Шукайте капусту яскравого кольору. Капуста буває зелена і червонокачанна. Коли вибираєте зелену капусту, шукайте овоч яскравого, сяючого, зеленого кольору, майже як шкірка лайма. Червонокачанна ж капуста повинна бути насиченого темно-фіолетового кольору.

 2. 2

  Помацайте капусту зовні, щоб переконатися, що вона тверда. Якщо на дотик капуста здається м`якою і в`язкою, а не твердою і щільною, тоді, найімовірніше, всередині вона гнила. Беріть тільки ту капусту, яка на дотик тверда і міцна.

 3. 3

  Уважно огляньте листя. Вибираючи капусту, шукайте таку, у якої лише кілька аркушів відставали б від качана. Якщо капуста в цілому виглядає незакритих, і багато листя притиснуто недостатньо щільно до стрижня (серединці) капусти, цей овоч може бути дивним на смак, з дивною текстурою листя.
  • До того ж, ви шукайте хрусткі, тверді листя, але ніяк не м`які. М`які листя є свідченням того, що капуста трохи стара, або була пошкоджена

 4. 4

  Уникайте капусти, яка демонструє ознаки втрати кольору або гниття. Якщо листя значно пошкоджені, або на них багато плям і темних ділянок, вам не варто купувати цю капусту. Ці характеристики зазвичай пов`язані з збитком, нанесеним хробаком.

 5. 5

  Розумійте різницю між великим і маленьким капустяним качанами. В цілому, велика капуста має більш м`яким смаком, ніж менші, компактні качани. Якщо ви новачок в капустяному справі, або хочете привчити себе любити капусту, починайте з великих качанів, що не зіб`ють вас з ніг своїм сильним капустяним смаком.
  • Ви також повинні мати на увазі, що капуста, зібрана після морозу, буде солодше тієї, що зібрана перед ними. Якщо ви купуєте капусту на фермерському ринку, запитайте у продавця, чи були вже на його фермі морози.

Частина 2 з 3: Зберігання капусти

 1. 1

  Капуста повинна залишатися цілою до того часу, поки ви не вирішите її їсти. Після того, як ви розрізаєте капусту, вона починає втрачати вітамін С.
  • Якщо вам неминуче необхідно зберегти половинку капусти, тісно оберніть її в харчову плівку і покладіть в холодильник на 1-2 дні.

 2. 2

  Зберігайте капусту в контейнері холодильника. Тримаючи капусту в холоді, ви допоможете їй зберегти свої поживні речовини і хрустку текстуру. Попередньо складіть її в пластиковий пакет. Відмінна якість збережеться до двох тижнів.


  • Якщо ви купили савойскую капусту, тримайте її в холодильнику не більше тижня. Через тиждень її слід вжити, інакше вона почне псуватися.

 3. 3

  Відокремте і викиньте зовнішні листя перш, ніж використовувати капусту. Це особливо важливо, якщо частина листя зів`яла під час перевезення або зберігання. Промийте листя і використовуйте, як збиралися. Насолоджуйтесь!

Частина 3 з 3: Ідеї для страв з капусти

 1. 1

  Спробуйте приготувати капустяний суп. Суп з капусти не тільки корисний, він ще й є центром нових тенденцій у сфері дієтичного харчування.

 2. 2

  Зробіть фаршировану капусту на вечерю. "Golabki", або "голубці" в російській варіанті - традиційне польське блюдо, яке змусить вас вигукнути hura ("Ура" по-польськи).

 3. 3

  Спробуйте зробити халву. Шукайте що-небудь солодке? Чи не пройдіть повз халви з капусти. Халва - тип кондитерських виробів, який поширений у Центральній Азії, Південної Азії, Середньому Сході, Індії та на Балканах.

 4. 4

  Спробуйте приготувати трохи тушкованої капусти. Тушкована капуста не тільки смачна, поживна і веганські, вона ще й російська! Вам варто спробувати її.

 5. 5

  Зіставте свинячі відбивні і краснокочанную капусту. Ці два інгредієнти нерозривні як сіль і перець, кетчуп і гірчиця, Дід Мороз і Снігуронька.

 6. 6

  Приготуйте свою власну кислу капусту. Навіщо погоджуватися на покупну, оброблену кислу капусту, якщо ви можете зробити свою власну зі свіжої капусти?

Поради

 • Капусту можна використовувати в нарізаному або цілому вигляді в салатах, смажених стравах і як частина соусів.