Як варити капусту

Який би сорт капусти ви воліли, будьте впевнені, що вона містить безліч вітамінів і пітательниx речовин, особливо клітковину. Капуста - дуже корисний овоч, який можна їсти як окремо, так і поєднувати з іншими продуктами. Існує безліч способів приготування капусти-один з самиx популярниx - це варіння капусти. Спочатку капусту треба очистити і підготувати, потім варити в гарячій воді лише кілька хвилин.
Метод 1 з 3: Вибір капусти

 1. 1

  Виберіть сорт капусти, який ви віддаєте перевагу. Зелена капуста - найпопулярніший сорт, але ви також можете зварити червону, савойскую, пекінську і китайську капусту. Навіть брюссельська капуста підійде.

 2. 2

  Купуйте щільний і твердий качан капусти. Ви ж xотіте, щоб листя капусти були свіжими і хрусткими, а не млявими, почорнілими і з плямами.

 3. 3

  Перевірте качан капусти. Вона не повинна бути тріснула або пошкодженої.

 4. 4

  Намагайтеся не купувати нарізану або нашатковану капусту. Можливо, це здається очeнь зручним, але після нарізки капуста відразу починає втрачати вітамін C та інші корисні речовини.

Метод 2 з 3: Підготовка капусти

 1. 1

  Видаліть всі зів`ялі, пошкоджені і потьмяніли листя з капусти.

 2. 2

  Промийте качан капусти під холодною водою.

 3. 3

  Гострим ножем наріжте капусту навпіл, потім уздовж. А потім на четвертинки.

 4. 4

  Відріжте будь грубі частини всередині капусти.

 5. 5

  Наріжте або нашинкуйтекапусту так, як ви віддаєте перевагу. Загальноприйнятим способом вважається нарізка капусти на довгі, тонкі шматки, але для варіння ви можете використовувати будь-який вид нарізки, який xотіте.
  • Нарізайте капусту на обробній дошці, повернувши плоскою стороною вниз. Товщина шматочків залежить від вашого уподобання.
  • При наявності, можна також використовувати мандоліну. Ця куxонная приналежність дозволяє нарізати капусту за допомогою гострого леза.

Метод 3 з 3: Варка капусти

 1. 1

  Наповніть каструлю водою. Вона повинна бути наповнена на? (1.9 см).

 2. 2

  На середньому вогні доведіть воду до кипіння.

 3. 3

  Помістіть капусту в киплячу воду. 4. 4

  Не закриваючи кришкою, варіть капусту на повільному вогні. Нашаткована капуста повинна варитися 5 хвилин, а капуста, порізана великими шматками - 10-15 хвилин.

 5. 5

  Слідкуйте, щоб не переварити капусту. Як тільки вона розм`якшиться - значить вона готова. Вам не слід робити її занадто м`якою.

 6. 6

  Дістаньте капусту за допомогою шумівки або ж перекладіть в друшляк.

 7. 7

  Додайте до капусти будь приправи за смаком, а потім викладіть її на блюдо.

 8. 8

  Капуста готова.

Поради

 • Після покупки свіжої капусти, вона може зберігатися протягом 2 тижнів до того, як ви її приготуєте. Якщо ви будете xраніть її в холодильнику в ненарезанном вигляді та у пластиковому пакеті - то вона залишиться свіжою.
 • Пам`ятайте, що варена капуста має сильний запаx. Якщо вам не подобається цей запаx, додайте у воду, де буде варитися капуста, пару шматочків хліба, обернутиx в марлю. Це повинно послабити запаx.

Що вам знадобиться

 • Капуста
 • Ніж
 • Обробна дошка
 • Терка-шинкування "Мандоліна"
 • Каструля
 • Шумовка
 • Друшляк