Як встановити дві операційні системи на одному комп'ютері

Хочете встановити Windows XP, але при цьому залишити вже встановлену Vista? Тоді прочитайте цю статтю. Процес установки двох систем може бути трохи заплутаним і трудомістким, але зробивши це, ви зможете працювати в двох операційних системах (окремо).

Кроки

 1. Як встановити дві операційні системи на одному комп'ютері

  1

  Створіть резервну копію важливих даних. Хоча дані при установці другої системи не постраждають, цей крок може вберегти вас від втрати даних у разі непередбачених помилок.

 2. Як встановити дві операційні системи на одному комп'ютері

  2

  Візьміть інсталяційний диск системи, яку ви хочете встановити в якості другої системи. Також приготуйте інсталятори програм, які потрібно встановити в новій операційній системі.

 3. Як встановити дві операційні системи на одному комп'ютері

  3

  Якщо вже встановлена система займає весь диск, то необхідно розбити його на розділи, щоб мати можливість встановити іншу операційну систему. (Найкраще другу систему встановити на окремий жорсткий диск, але окремий розділ теж підійде.) Перевірте системні вимоги для обраної до установки операційної системи, щоб створити розділ відповідного розміру. Також ви можете створити і третій розділ для зберігання даних (цей розділ буде доступний обом системам). Зверніть увагу, що для різних операційних систем будуть потрібні розділи з різними файловими системами.

 4. Як встановити дві операційні системи на одному комп'ютері

  4

  Встановіть операційну систему на перший розділ (виберіть розділ під час установки). Якщо у вас вже встановлена одна операційна система, пропустіть цей крок.
 5. Як встановити дві операційні системи на одному комп'ютері

  5

  Встановіть другу операційну систему на другий розділ. Інсталятор другої операційної системи виявить першу систему і правильно налаштує завантажувач.

 6. Як встановити дві операційні системи на одному комп'ютері

  6

  Якщо необхідно, налаштуйте завантажувач за допомогою NT Loader (Windows) або GRUB (Linux). Почитайте інформацію про те, як це зробити. Ви повинні вказати операційну систему, яка буде завантажуватися першої (за замовчуванням) і задати затримку часу, протягом якого ви можете вибрати іншу операційну систему (після закінчення цього часу буде завантажена система, обрана системою за замовчуванням).

 7. Як встановити дві операційні системи на одному комп'ютері

  7

  Протестуйте правильність установки систем та налаштування завантажувача. Для цього завантажте кожну систему, визначте та усуньте неполадки (якщо є).

 8. Як встановити дві операційні системи на одному комп'ютері

  8

  Встановіть потрібні програми. Якщо ви не переустановлювали систему на першому розділі, то встановлені програми будуть працювати. А ось на другу систему потрібно встановлювати програми.

Поради • Описані дії краще виконувати на новому комп`ютері, так як на ньому ще мало даних / програм, які треба поміщати в резервну копію або встановлювати заново. Але на деяких нових комп`ютерах відсутні необхідні драйвери, тому, перш за все, знайдіть і встановіть їх.
 • При установці двох систем Windows, спочатку встановлюйте стару версію системи.
 • Деякі операційні системи можуть бути встановлені на одному розділі, інші - ні. Або почитайте документацію, або відразу створіть окремий розділ для кожної операційної системи.

Попередження

 • Зробіть резервну копію файлів.
 • Перед установкою другої системи ще раз подумайте, чи потрібна вона вам. У процесі установки можуть відбутися непередбачені збої / помилки / іншого, що може вплинути на вже встановлену систему.

Що вам знадобиться

 • Інсталяційні диски однієї або відразу двох операційних систем.
 • Деякий досвід роботи з комп`ютером.