Як прискорити роботу Windows 7

Фото - Як прискорити роботу Windows 7

Ваша Windows почала працювати повільно? Запуск програм займає більше часу, ніж раніше? Дотримуйтесь цього керівництву для прискорення роботи Windows 7.
Метод 1 з 5: Видалення програм-шпигунів і вірусів

 1. 1

  Запустіть хорошу антивірусну програму. Кращий спосіб боротьби з вірусами - запобігти їх появі. Є декілька безкоштовних і надійних антивірусних програм, доступних онлайн. Антивірусна програма повинна бути запущена, коли комп`ютер підключений до інтернету.

 2. 2

  Перевірте комп`ютер на наявність вірусів. Якщо ви не робили цього останнім часом, запустіть перевірку на віруси на вашому комп`ютері. Якщо антивірусна програма пропонує вам варіанти сканування, виберіть повне сканування. Створіть розклад сканування (принаймні один раз на тиждень), щоб запобігти появі вірусів.

 3. 3

  Виконайте пошук шкідливих програм. Шпигунське і шкідливе ПЗ - це програми, які встановлюються без вашого відома, працюють у фоновому режимі і споживають цінні системні ресурси. Попередньо Захисник Windows має сканер шкідливих програм і є багато подібних безкоштовних програм, доступних в інтернеті.

Метод 2 з 5: Оптимізація запуску

 1. 1

  Видаліть непотрібні програми з автозавантаження. Багато програм запускаються разом із запуском комп`ютера. Це зроблено для забезпечення швидкого доступу до таких програм, але таким чином значно збільшується час запуску системи.

 2. 2

  Подивіться в області повідомлень у правому нижньому куті робочого столу. Значки, які там знаходяться і є програми, які запускаються з запуском системи. Клацніть стрілку ліворуч, щоб подивитися всі значки.

 3. 3

  Виберіть програми, які вам не потрібні при запуску. Спосіб видалення окремих програм з автозапуску варіюється, але в загальних випадках клацніть правою кнопкою по значку для появи меню. У цьому меню, можливо, буде варіант видалення програми з автозавантаження. Якщо ні, то відкрийте програму і перейдіть в меню Налаштування або Параметри - там можна налаштувати параметри запуску програми.

 4. 4

  Видаліть невидимі програми. Деякі програми не відображаються в області повідомлень, але все ж запускаються разом із запуском системи. Для видалення таких програм перейдіть в меню Пуск і введіть у рядку пошуку msconfig.
  • Перейдіть в Автозавантаження. Зніміть галки з програм, які ви не хочете запускати зі стартом Windows. Переконайтеся, що ви знаєте, які програми ви відключаєте, тому що можна відключити важливі сервіси Windows, що вплине на роботу системи.

Метод 3 з 5: Видалення непотрібних програм

 1. 1

  Видаліть непотрібні програми. Крім використання простору жорсткого диска, непотрібні програми можуть як і раніше запускати процеси у фоновому режимі, навіть якщо вам це не потрібно. Це особливо вірно для антивірусних програм або інших подібних утиліт.
  • Нові комп`ютери часто поставляються з попередньо встановленими програмами. Багато з них є тестовими версіями, які повинні бути придбані для подальшого використання. Якщо ви не маєте наміру використовувати ці програми, видаліть їх.

 2. 2

  Натисніть Пуск - Панель управління - Програми та засоби, а потім натисніть «Видалити». Це відкриє список програм, встановлених на вашому комп`ютері. Залежно від того, скільки програм встановлено, може знадобитися кілька хвилин для відкриття списку.

 3. 3

  Виберіть програму, яку ви хочете видалити. У рядку меню (зверху) стане активною кнопка "Видалити". Натисніть її, щоб почати процес видалення. Кожна програма має свій метод видалення, але більшість з них автоматизовані.

Метод 4 з 5: Модернізація обладнання

 1. 1

  Додайте оперативної пам`яті. Windows 7 вимагає, принаймні, 1 Гб оперативної пам`яті, але краще працює з 2 Гб або більше. Якщо у вас 32-х розрядна система Windows 7, то буде доступно не більше 4 Гб оперативної пам`яті. Якщо у вас більше 4 Гб оперативної пам`яті, подумайте про установку 64-х розрядної версії Windows.
  • Якщо у вас дві планки по 512 Мб оперативної пам`яті, подумайте про їх заміну на дві планки по 1 ГБ або 2 ГБ, що призведе до значного підвищення швидкості роботи системи.
  • Ноутбуки та настільні комп`ютери використовують різні типи пам`яті, тому переконайтеся, що ви купуєте правильний тип для вашого комп`ютера.

 2. 2

  Встановіть новий процесор. Це значно складніше, ніж модернізації оперативної пам`яті, але дасть основний приріст швидкості роботи системи. При установці нового процесора вам, швидше за все, доведеться перевстановити Windows для забезпечення нормального функціонування комп`ютера.
  • Процесори в ноутбуках зазвичай не модернізуються.

Метод 5 з 5: Інші зміни

 1. 1

  Забороніть індексування пошуку. Відключення цієї служби збільшить загальну продуктивність комп`ютера. Якщо ви не використовуєте пошук часто, то вам потрібно це зробити.


  • Натисніть Пуск і введіть у рядок пошуку services.msc. При цьому відкриється вікно Служби.
  • Клацніть правою кнопкою на Windows Search і виберіть Властивості. У «Тип запуску» виберіть Відключено. Натисніть Застосувати, щоб зберегти зміни. Натисніть Зупинити для завершення поточної роботи і ця служба більше не буде запускатися при запуску Windows.

 2. 2

  Вимкніть тему оформлення Aero. Тема Aero - це те, що робить Windows візуально привабливою. На слабких машинах вона забирає значну кількість цінних системних ресурсів.
  • Клацніть правою кнопкою на робочому столі і виберіть Персоналізація.
  • Виберіть будь-яку тему з «Базові теми та теми з високою контрастністю". Це позбавить Windows всякої візуальної привабливості, але дасть вашій системі значний приріст продуктивності.

 3. 3

  Вимкніть прозорість.
  • Натисніть Пуск.
  • Натисніть Панель керування.
  • Натисніть Персоналізація.
  • Натисніть Колір вікна.
  • Зніміть галку з "Включити прозорість".
  • Натисніть "Зберегти зміни".

 4. 4

  Запустіть очистку диска. Ця утиліта видалить непотрібні файли на жорсткому диску. У деяких користувачів це може привести до збільшення продуктивності.
  • Натисніть Пуск> Всі програми> Стандартні> Службові> Очищення диска. Утиліта просканує систему на наявність небажаних файлів (цей процес може зайняти кілька хвилин).
  • Після цього виберіть, які файли ви хочете видалити. Утиліта надає опис для кожного типу файлів, який ви обрали.

 5. 5

  Дефрагментація жорсткого диска. При видаленні програм (їх файлів) жорсткий диск фрагментіруется, що може уповільнити доступ системи до потрібних програм. Дефрагментація зазвичай запускається за розкладом, але ви можете запустити її і вручну.
  • Натисніть Пуск> Всі програми> Стандартні> Службові> Дефрагментація диска.

 6. 6

  Перевстановлення Windows. Форматування жорсткого диска і переустановлення Windows може повернути комп`ютера високу продуктивність.