Як видалити з паперу принтерну фарбу

Принтерна фарба може з`єднуватися з паперовими волокнами або вбиратися глибоко в папір, тому її важче видаляти, ніж звичайні чорнило. Тим не менш, якщо ви не очікуєте отримання яскраво-білого паперу, є кілька методів, які можна спробувати. Перед початком роботи перевірте етикетку на принтері або картриджі, щоб визначити який принтер ви використовуєте - струменевий або лазерний. Якщо у вас немає доступу до принтера, спочатку спробуйте метод для струменевих принтерів, і якщо видалити фарбу не вийшло, тоді перейдіть до методу лазерних принтерів.

Метод 1 з 2: Видалення з паперу чорнила струменевого принтера

 1. 1

  Промокніть свіжу фарбу ватним тампоном. Струменеві (або "bubblejet") принтери розбризкують краплі чорнила на папір, і, залежно від типу використовуваних чорнила і принтера, ця фарба може залишатися вологою протягом декількох хвилин. Відразу після друку, ви зможете зібрати невелику частину чорнила за допомогою ватного тампона. Це може полегшити наступний крок, навіть якщо чорнило залишаються в основному видимими на папері.
  • Не тріть сильно папір, так як вона може порватися.
  • Більшість домашніх і офісних струменевих принтерів використовують чорнило на водній основі, зазвичай найдешевший варіант, якщо принтер містить нагрівальний механізм, їх висихання займе кілька хвилин.

 2. 2

  Поскоблите акуратно папір наждачним папером або лезом бритви. Іноді, чорнило будуть в основному залишатися на поверхні паперу. Зіскобліть верхній шар паперу за допомогою леза бритви або ультра-тонкої наждачним папером. Терти акуратно, тільки в одному напрямку - до себе.
  • Шансів на успіх буде більше, якщо ви спробуєте це зробити відразу після друку. Допоможе щільний папір, так як вона може витримувати додаткове соскабливание.
  • УФ-застигають чорнило, які дорожчі і довговічні, швидше прилипають до паперу, ніж отримують шанс вбратися. Їх можна бути легше зішкребти, ніж інші типи принтерних чорнила.

 3. 3

  Використовуйте штрих. Якщо вищевказані методи не спрацюють, вам, можливо, доведеться відмовитися від видалення чорнила. Застосуйте замість цього штрих і дайте йому висохнути, перш ніж будете писати чи малювати поверх нього.

Метод 2 з 2: Видалення з паперу фарби лазерного принтера

 1. 1

  Нанесіть ватним тампоном ацетон, щоб розмазати чорнило. Лазерні принтери вплавляє фарбу (технічна назва "тонер") в паперові волокон до того, як викидають папір, тому до того часу як ви її побачите, фарба вже суха і застигла. Ацетон, що продається також в якості засобу для зняття лаку з нігтів, можна нанести ватним тампоном, він розчинить деяку частину фарби і перетворить її знову в рідину. Це не ідеальний метод, але, можливо, єдиний легкодоступний. Папір буде в кінцевому підсумку сіра і забруднений, але нова печатка або написаний від руки текст, можна буде чітко побачити зверху розмазаний поверхні.
  • Тримайте ацетон далеко від джерел тепла, оскільки він володіє горючими властивостями. Якщо ви відчуєте запаморочення від вдихання парів, вийдіть на свіже повітря. Якщо ацетону потрапить на шкіру, в очі або рот, негайно промийте теплою водою протягом 15 хвилин, не роблячи пауз для зняття контактних лінз. 2. 2

  Під час нанесення ацетону потріть паперовою серветкою. Протирання ацетоном поверх фарби значно збільшує кількість видаляється фарби, хоча близько 1/3 фарби ймовірно залишиться у вигляді сірого плями і неясного зображення. Тріть паперовою серветкою ділянку паперу тільки один раз, оскільки додаткове тертя може порвати папір, а кількість вилученої при цьому фарби буде незначним.

 3. 3

  Покладіть просочену ацетоном папір в машину ультразвукового очищення (необов`язково). Ультразвукові прилади використовуються високочастотні звукові хвилі, щоб розщепити забруднення і зірвати їх з поверхні. Їх можна використовувати навіть для видалення великих плям фарби, хоча папір все одно не буде виглядати нової. Разом з тим, хоча ці машини продаються для домашнього використання, вони коштують досить дорого, залежно від потужності і можливого обсягу оброблюваного матеріалу.

 4. 4

  Подивіться останні новини по лазерним антипринтер. Ці пристрої використовують короткі імпульси лазерного світла, щоб спалити надруковані лазерним принтером фарби, але станом на вересень 2014 року, вони існують тільки у вигляді теорії або дослідних зразків. Однак, це може змінитися, так що шукайте в інтернеті новини про "unprinter" або про компанію "Reduse."
  • Ці пристрої не працюватимуть на папері з струменевим друком.

 5. 5

  Використовуйте штрих. Якщо жоден з перерахованих вище методів не спрацював, спробуйте використовувати штрих. Він залишить на папері видимий опуклий білий поверхневий слід, але після висихання поверх нього можна буде писати або малювати.


Поради

 • Якщо ви не впевнені, чи є ваш принтер струменевим або лазерним, подивіться етикетку на картриджі або пошукайте ім`я принтера в інтернеті, щоб знайти опис. На жаль, паперу, надруковані на струменевому принтері, і папери, надруковані на лазерному принтері, важко відрізнити.

Попередження

 • Деякі з цих обробок можуть пофарбувати папір.
 • Деякі інші речовини, крім ацетону, можуть розчинити Тонерні фарбу або, при змішуванні з ацетоном, в кінцевому результаті відбілити сіра пляма. Однак, деякі з цих речовин є надто небезпечними для домашнього використання, і, як правило, не доступні за межами хімічних лабораторій. Якщо ви або знайомий експерт маєте доступ до хімічної лабораторії, суміш з 40% хлороформу і 60% диметилсульфоксиду може бути найбільш ефективною.