Як видалити програму шпигун

Інтернет повний шкідливих програм, включаючи віруси і програми шпигуни. Ваш комп`ютер ще більш вразливий, якщо управляється системою Windows. Але не турбуйтеся. Ця стаття розповість вам, як виявити і видалити шпигунські програми.

Кроки

 1. 1

  Запустіть програму Combofix (http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/ComboFix.exe або https://forospyware.com/sUBs/ComboFix.exe), а потім видаліть її.

 2. 2

  Оновлення Windows. Для цього або запустіть Internet Explorer і натисніть «Сервіс» - «Центр оновлення Windows», або натисніть «Пуск» - «Виконати» і у вікні, введіть% SystemRoot% system32 wupdmgr.exe. Якщо необхідно, перезавантажте комп`ютер. Регулярне оновлення системи гарантує її безпеку.

 3. 3

  Завантажте та встановіть антишпигунські програми, наприклад, Spybot Search and Destroy або Lavasoft Adaware або AVG Anti-Spyware. (Перегляньте останні результати тестів, щоб мати уявлення про роботу цих та інших антишпигунських програм.)

 4. 4

  Регулярно оновлюйте бази антишпигунських програм.

 5. 5

  Завантажитеся в безпечному режимі.

 6. 6

  Проскануйте систему (це може зайняти деякий час).

 7. 7

  Видаліть виявлені шпигунські програми.

 8. 8

  Перезавантажте комп`ютер і повторіть сканування системи.
 9. 9

  Якщо шкідливі програми все ще присутні в системі, проскануйте її вашій антивірусною програмою. Якщо у вас немає антивіруса, можливо, ваш інтернет-провайдер надасть його вам. В іншому випадку антивірусну програму можна купити або безкоштовно скачати в інтернеті, наприклад, AVG Free Antivirus.

 10. 10

  Якщо система все ще заражена, скачайте HijackThis.

 11. 11

  Запустіть цю програму і збережіть журнал (з результатами її роботи). Відкрийте сайт https://forum.hijackthisaid.org і розмістіть збережений журнал у відповідному розділі- через деякий час ви отримаєте поради з видалення шкідливих програм з вашого комп`ютера.

Поради

 • Встановіть хороший антивірус і антишпигунську програму, наприклад, McAfee, Avast !, AdwarePro.
 • Якщо ви дуже турбуєтеся про комп`ютерну безпеку, перейдіть на іншу систему, наприклад, Linux. Метою більшості шкідливих програм є Windows.
 • Використовуйте обидві програми Spybot і Ad-Aware. Як правило, вони виявляють різні шкідливі програми.
 • Скачайте браузер Firefox і використовуйте його замість Internet Explorer. Це більш безпечний браузер.


 • Ще однією корисною антишпигунською програмою є Захисник Windows.
 • Оновлення систему за допомогою служби Windows Microsoft. Це призведе до усунення вразливостей системи та деяких програм.
 • Будьте обережні, відвідуючи такі сайти, як YouTube, Facebook і Twitter. На них можна підчепити програму шпигун, навіть якщо у вас встановлене антивірусне / антішпіонское програмне забезпечення. Постарайтеся не відкривати ці сайти.
 • У програмі Spybot скористайтеся функцією «Імунізація», щоб захистити систему від проникнення шпигунських програм.
 • Ви можете завантажити комп`ютер у безпечному режимі і в ньому запустити антивірусну програму. Однак цей метод не рекомендується для недосвідчених користувачів.
 • Якщо ви працюєте в Windows XP, скористайтеся функцією відновлення системи. Це призведе до видалення шкідливих програм і заощадить ваш час. Після цього обновіть бази програм безпеки.

Попередження

 • Не завантажуйте файли, якщо антивірус або антишпигунська програма попереджають вас про можливу небезпеку. Скачування файлів - найпоширеніший спосіб зараження системи.
 • Деякі програми (пов`язані з шкідливим кодом) перестають працювати після видалення шкідливих програм.
 • Майте на увазі, що деякі програми-шпигуни прив`язуються до системних файлів, і їх видалення може спричинити нестабільність роботи системи.
 • Читайте умови надання послуг і ліцензійні угоди всіх встановлюваних програм. Ліцензійні угоди деяких програм-шпигунів містять інформацію про збір даних.
 • Не завантажуйте антивірусні і антишпигунські програми, рекламовані в спливаючих вікнах або банерах. Швидше за все, такі програми містять шкідливий код (тобто не видаляють, а встановлюють його).
 • Антивірусне програмне забезпечення не є заміною антишпигунські програми (і навпаки). Norton і McAfee виявляють тільки деякі програми-шпигуни.
 • Чи не працюйте в інтернеті, якщо в системі присутні програми-шпигуни. У цьому випадку ви ризикуєте підчепити вірус або інші шкідливі програми. Якщо вам все ж необхідно вийти в інтернет, відкривайте надійні та перевірені сайти (ніяких блогів, соціальних мереж та інших сайтів, на яких повно шкідливих програм).
 • Деякі шкідливі програми приховані в програмах, встановлених на вашому комп`ютері. Якщо відкрилося вікно з повідомленням, що необхідно оновити ту чи іншу програму, натиснувши на кнопку у спливаючому вікні, не робіть цього!
 • Перед видаленням шкідливих програм створіть точку відновлення системи. Це дозволить вам відновити систему при її пошкодженні в процесі видалення шпигунських програм.