Як створити GIF анімацію у GIMP

Анімаційні gif`кі заполонили весь інтернет. Ці цепляющие очей картинки можуть виражати як повний спектр емоцій, так і багато іншого. Дана стаття допоможе вам опанувати основними прийомами створення анімаційних гифок за допомогою програми GIMP.

Кроки

 1. Як створити GIF анімацію у GIMP

  1

  Запустіть GIMP, за допомогою Файл - Створити, створіть нове зображення. Встановіть GIMP, якщо у вас його ще немає. Ця програма безкоштовна і знаходиться у відкритому доступі.
  • Розмір в більшій ступені залежить від вашої мети. Для рекламних банерів зазвичай використовується від 60 до 120 пікселів у висоту і від 400 до 800 в ширину. У різних вебсайтів можуть бути свої вимоги щодо оформлення. Кнопки зазвичай роблять не вище 40 пікселів і менше 300 пікселів в ширину. Для роздільників, віджетів, приколів і інших штучок зазвичай не існує строгих обмежень. Важливо лише визначитися, скільки смуг і простору ви хочете зайняти.

   Як створити GIF анімацію у GIMP

  • У даному навчальному уроці ми виберемо 200 пікселів в ширину і 20 у висоту, потім кликнемо ОК. З`явиться невеликий білий прямокутник.

   Як створити GIF анімацію у GIMP

 2. Як створити GIF анімацію у GIMP

  2

  Переконайтеся, що вам видна панель інструментів і панель шари. Кожен шар буде обрамленням анімації.

 3. Як створити GIF анімацію у GIMP

  3

  Використовуйте заливку, щоб зробити фон чорним.

 4. Як створити GIF анімацію у GIMP

  4

  Натисніть Фільтри - Візуалізація - Текстура - Сітка. Роз`єднаєте горизонтальні і вертикальні лінії, натиснувши на ланцюжок між ними. Виберіть 3 для горизонтальної лінії в ширину, а 4 для вертикальної, 0 в перетині. Потім 22 для горизонтального інтервалу, 18 для вертикального і 2 для перетину. Далі 1 для горизонтального зсуву, 0 для вертикального і 6 для перетину. Виберіть темно-червоний колір для вертикальної і горизонтальної ліній. Натисніть ОК.
 5. Як створити GIF анімацію у GIMP

  5

  На панелі шари клікніть правою кнопкою і виберіть "створити копію шару". Потім натисніть правою кнопкою на копію фону і виберіть "змінити атрибути шару" і дайте йому якесь просте ім`я, наприклад, "рамка 1".

 6. Як створити GIF анімацію у GIMP

  6

  Повторюйте до тих пір, поки у вас не утворюється 16 рамок, крім заднього фону.

 7. Як створити GIF анімацію у GIMP

  7

  Тепер вам не завадить зберегти свою роботу. Ці рамки можуть вам ще знадобитися в роботі з іншими ДІФКУ, і в наслідку ви заощадите масу часу. Для цих базових фалів використовуйте розширення .xcf.

 8. Як створити GIF анімацію у GIMP

  8

  Приховайте всі рамки, натиснувши на картинку очі поряд з ними.

 9. Як створити GIF анімацію у GIMP

  9

  Виберіть рамку 1, натисніть глазик і заповніть лівий шматочок сітки яскраво-червоним кольором.

 10. Як створити GIF анімацію у GIMP

  10

  Приховайте рамку 1 і виберіть рамку 2. Заповніть наступний шматочок тим же кольором. 11. Як створити GIF анімацію у GIMP

  11

  Продовжуйте вибирати рамки і заповнювати комірки зліва-направо, поки не дійдете до кінця.

 12. Як створити GIF анімацію у GIMP

  12

  Збережіть на випадок, якщо захочете пізніше внести які-небудь зміни.

 13. Як створити GIF анімацію у GIMP

  13

  Видаліть задній фон. Це допоможе вам виправити помилки і розширити анімацію, якщо забажаєте. Але в цілому він не потрібен для підсумкового результату.

 14. Як створити GIF анімацію у GIMP

  14

  Виберіть Файл - Зберегти як ..., дайте файлу назву і натисніть Зберегти. Програма запитає, як ви хочете зберегти роботу, виберіть Зберегти як анімацію та натисніть Експорт (ЗВЕРНІТЬ УВАГА: якщо у вас стоїть нова версія GIMP, замість кнопки Зберегти як, буде відразу кнопка Експорт).

 15. Як створити GIF анімацію у GIMP

  15

  Потім вам запропонують зберегти.gif коментар всередині файлу. Чим більше число, тим повільніше анімація. Зверніть увагу, що в новій версії всі подібні операції відбуваються з кнопкою Експорт.

 16. Як створити GIF анімацію у GIMP

  16

  Нарешті, натискайте зберегти. Ваша гифка готова!

Поради

 • Пам`ятайте, що в .gif картинках доступно тільки 256 кольорів (прозорість один з них) так що ви не зможете зробити занадто багато відтінків, або вони зникнуть при збереженні.
 • Поєднуючи анімацію і прозорість, ви можете добитися дуже цікавого ефекту.
 • Найбільшою популярністю користуються милі або смішні гифки.

Попередження

 • Надмірно мерехтливі зображення і повідомлення можуть стати причиною головного болю, нудоти і презирства з боку оточуючих.

Що вам знадобиться

 • Встановіть GIMP - безкоштовну програму у відкритому доступі для створення графічних зображень і редагування фотографій. Програма сумісна з більшістю операційних систем, включаючи Mac, Linux і Windows.