Як видаляти програми (Windows 7)

Коли якась програма стає марною, або просто заважає нормальній роботі комп`ютера, пора її видаляти. Видалення програм в Windows 7 зазвичай не викликає складнощів, але іноді ви можете зіткнутися з ситуацій, коли та чи інша програма не піддається видаленню. Прочитайте нашу статтю, щоб точно знати, що робити, якщо така ситуація виникне.

Кроки

 1. Як видаляти програми (Windows 7)

  1

  Відкрийте Панель управління(Control Panel). Панель управління можна відкрити через меню Пуск(Start). Клікніть на логотип Windows в нижньому лівому куті екрану або натисніть кнопку Windows на клавіатурі, так ви відкриєте меню Пуск.

 2. Як видаляти програми (Windows 7)

  2

  Відкрийте Програми та компоненти. Зазвичай Панель управління може бути представлена двома видами: по Категоріям і Значками. У вигляді Категорії ви знайдете 8 або 9 іконок, вид Значки представляє вам великий список іконок.
  • У вигляді Категорії клікніть на посилання Видалення програми (Uninstall a program) По категорією Програми.
  • У вигляді Значки клікніть на іконку Програми та компоненти.

 3. Як видаляти програми (Windows 7)

  3

  Знайдіть програму, яку ви хочете видалити. Коли ви відкриєте Програми та компоненти, ви побачите список всіх встановлених програм. Можливо, вам доведеться почекати кілька секунд, щоб список повністю завантажився. Клікніть на програму, яку ви хочете видалити.  • Якщо в списку програм ви не бачите програму. Яку хочете видалити. Перевірте, може ця програма має власний інструмент для видалення. Зайдіть в меню Пуск>Всі програми>Назва програми або компанії-розробника.
  • Якщо ви ніде не можете знайти інструменту з видалення, можливо, це шкідлива програма і вам будуть потрібні особливі дії з її видалення. Завантажте антивірус і проскануйте свій комп`ютер на предмет наявності шкідливих програм.

 4. Як видаляти програми (Windows 7)

  4

  Клікніть на кнопку Видалити / Змінити. Вона доступна у верхній панелі завдань за умови, що ви обрали програму для видалення. Ви також можете зробити правий клік мишкою по програмі і побачите кнопку Видалити / Змінити. Почніть процес видалення. У діалоговому вікні ви побачите запит на продовження дії.

 5. Як видаляти програми (Windows 7)

  5

  Дотримуйтесь підказок. Різні програми мають різні інструменти по видаленню. У діалоговому вікні з`явиться питання, чи хочете ви зберегти конфігураційні файли. Якщо ви збираєтеся встановити цю програму пізніше, не видаляйте ці файли, надалі перевстановлення пройде швидше.
  • Якщо програму не можна видалити, або вона з`являється знову після видалення, швидше за все, у вас вірус. Для боротьби з вірусом вам доведеться спробувати різні антивірусні програми. Прочитайте статтю про те, як боротися з вірусом. 6. 6

  Запустіть програму з очищення комп`ютера як додаткову міру. Іноді побічні файли і записи в реєстрі можуть залишитися і після видалення програми. Такі даремні файли будуть накопичуватися в комп`ютері, особливо якщо ви постійно встановлюєте і видаляєте програми. Такі програми, як CCleaner, можуть залишкові файли і комп`ютер буде працювати чітко і без програмних збоїв.
  • Якщо ви видаляєте кілька програм одночасно для того, щоб звільнити місце на жорсткому диску, вам, можливо, буде потрібно дефрагментація диска для поліпшення роботи комп`ютера.


Попередження

 • У процесі видалення ви можете отримати запит, чи слід видалити файли з загальним доступом (shared files, у яких зазвичай буває розширення DLL або OCX). Такі файли можна видаляти, особливо якщо після удаляемой програми ви більше нічого не встановлювали. Втім, якщо ви тимчасово видаляєте програму, то на всякий випадок залиште ці файли.
 • Якщо в процесі видалення ви отримуєте повідомлення Видалення даної програми може завдати шкоди іншим програмам (Uninstalling this program could damage other programs), То краще програму не видаляти, якщо ви не до кінця впевнені, що видалення не порушить роботу комп`ютера.

Додаткові статті

 • Як почистити комп`ютер
 • Як персоналізувати свій комп`ютер
 • Як встановити Windows 7
 • Як активувати безпечний режим в Windows 7
 • Як видалити всі файли з комп`ютера під керуванням Windows XP
 • Як відкрити заховані папки в Windows 7