Як створити просту тінь за допомогою Photoshop

Додавання тіні зображенню може створити драматичний ефект, особливо якщо поекспериментувати з кутом падіння світла. Ви можете створити просту тінь в Photoshop CS3, продублировав шар зображення, злегка спотворивши його і зробивши шар з тінню активним. Простіше простого.

Кроки

 1. Як створити просту тінь за допомогою Photoshop

  1

  [b]Відкрийте ваше зображення. Переконайтеся, що ваше зображення вирізане і знаходиться на прозорому шарі. Назвіть шар на власний розсуд. Залиште достатньо площі для тіні.

 2. Як створити просту тінь за допомогою Photoshop

  2

  [b]Продублюйте шар малюнка. Перейменуйте копію шару в "тінь", і перетягніть його під шар з вашим малюнком. Створіть новий шар, змініть його колір на білий, і перетягніть його в самий низ, зробивши нижнім шаром.

 3. Як створити просту тінь за допомогою Photoshop

  3

  [b]Задайте малюнку чорний колір. Заповніть рисунок копії шару чорним кольором, натиснувши на CTRL, Shift, і кнопку Delete. Зайдіть в Фільтри -> Розумієте -> Розмиття по Гауса і встановіть розмиття в діапазоні 3 або 5.

 4. Як створити просту тінь за допомогою Photoshop

  4

  [b]Спотворите тінь. Переконайтеся, що активний шар з тінню і натисніть одночасно CTRL і T. Ви побачите обрамляючу рамку з 8-ма маленькими квадратікамі- дивіться з якого боку світло падає на ваш малюнок і наведіть мишкою цю рамку в потрібне місце. Посуньте рамку, затиснувши CTRL і переміщаючи мишку. Рухайте тінь так, щоб виглядало красиво на вашому малюнку. Коли закінчите, натисніть Enter або кнопку Прийняти.

 5. [b]Як створити просту тінь за допомогою Photoshop

  5

  Зробіть шар з тінню активним [b]і зменшите непрозорість, щоб зробити її більш сіркою, приблизно 70-80% буде достатньо. А тепер скопіюйте шар з тінню.
 6. Як створити просту тінь за допомогою Photoshop

  6

  [b]Активуйте копію шару з тінню. Знизьте непрозорість цього шару, і ви побачите градієнт від чорного до сірого і світліше.

 7. Як створити просту тінь за допомогою Photoshop

  7

  [b]Змініть розмір копії шару з тінню. Зробіть його трохи більше ніж шар з тінню.

 8. [b]Як створити просту тінь за допомогою Photoshop

  8

  [b]Збережіть ваш малюнок в PNG або GIF і насолоджуйтеся своєю роботою. Збереження на прозорому фоні дозволить вам імпортувати малюнок куди завгодно.

Поради

 • Якщо ви бачите, що з вашою тінню щось не так, або що вона лягає не правильно, або не там, де потрібно, - ви можете видалити ці частини, використовуючи Ластик з властивістю "м`який".


 • Ви можете з`єднати два шари з тінями, а потім застосувати до них ефект розмиття.
 • Коли встановлюєте налаштування непрозорості шару з тінню - пограйте з непрозорістю і спостерігайте, як тінь виглядає принаймні зміни налаштувань.
 • Ви можете знову розмити тінь, після того як закінчите всі кроки вище для кращого ефекту.

Попередження

 • Постарайтеся не використовувати для збереження формат JPG - він прибере прозорість і створить білий фон у вашому малюнку.
 • Пам`ятайте, що потім треба видалити шар з білий фоном, таким чином, ви зможете імпортувати малюнок куди завгодно.
 • Якщо ви збираєтеся надрукувати цей малюнок, збережіть у форматі TIFF, якщо його потрібно буде масштабувати (збільшити) для друку. Файли з розширенням .tif так само підтримують прозорість, тому ваша тінь буде відображена плавним переходом.
 • Це грубий прийом і якщо ваша мета реалістичний малюнок, він часто буде виглядати неприродно. Цей метод створює одиночну, високо-контрастну тінь, яка може виникнути тільки в особливих умовах. Але в теж час, це додасть динамічності, якщо об`єкт - абстрактне зображення, як у нашому прикладі.

Вам знадобляться

 • Photoshop CS або вище - Photoshop CS3 був використаний в цьому прикладі
 • Картинка