Як створити вдома WiFi мережу

Багато сучасної домашньої електроніки - смартфони, телевізори, комп`ютери та ігрові приставки можна підключити до мережі Інтернет. Якщо ви підключені до високошвидкісного інтернет-провайдеру (через широкосмугової кабель, наприклад), ви зможете підключити свої пристрої до інтернету з будь-якої кімнати без проводів. Ви дізнаєтеся, як створити Wi-Fi мережу будинку, підключивши бездротовий маршрутизатор до модему.
Частина 1 з 5: Підключення до Інтернету

 1. 1

  Переконайтеся, що всі пристрої, які ви хочете використовувати, підтримують бездротове з`єднання. Більшість пристроїв, придбаних в середині 2000-х років, підтримують Wi-Fi.
  • Підтримка Wi-Fi не обмежується ноутбуками і смартфонами. Телевізори, пристрої потокового відтворення, як Roku, iPad та ігрові приставки також можна підключити до локальної Wi-Fi мережі (LAN).

 2. Як створити вдома WiFi мережу

  2

  Підпишіться на високошвидкісне підключення до Інтернету. Щомісячна вартість високошвидкісного інтернету може становити від 400 до 1000 рублів. Ви можете встановити Wi-Fi з`єднання на додаток до комп`ютерних кабелям, які вам знадобляться для підключення до Інтернету.
  • Перед налаштуванням Wi-Fi мережі переконайтеся, що інтернет-провайдер (ISP) встановив свій модем. Вам потрібно підключити модем до бездротового маршрутизатора.

Частина 2 з 5: Бездротовий маршрутизатор

 1. Як створити вдома WiFi мережу

  1

  Для підключення до Інтернету придбайте бездротовий маршрутизатор. Ви можете купити маршрутизатор як в інтернет-магазинах, так і в більшості місцевих магазинів електроніки.

 2. Як створити вдома WiFi мережу

  2

  Враховуючи тип підключення до мережі Інтернет та спосіб його використання, виберіть бездротовий маршрутизатор.
  • Якщо ви помірно використовуєте інтернет і у вас достатньо швидке підключення, придбайте маршрутизатор, який підтримує бездротовий стандарт 802.11N. Цей тип може працювати на частоті як 2,4 гГц, так і 5 гГц.
  • Плануєте використовувати лише підключення на частоті 2,4 ГГц і не хочете переходити на більш швидке підключення в майбутньому - купуйте бездротовий маршрутизатор 802.11B або 802.11G.
  • Проводите багато часу в Інтернеті і завжди шукайте більш швидкісне підключення - придивіться до бездротових маршрутизаторів 802.11ac.

 3. Як створити вдома WiFi мережу

  3

  Придбайте бездротової адаптер, якщо у вашому комп`ютері не встановлена плата бездротового зв`язку. Якщо ваш стаціонарний комп`ютер або ноутбук випущений раніше 2006 року, можливо, вам доведеться встановити плату або придбати USB-адаптер.

Частина 3 з 5: Бездротова мережа

 1. Як створити вдома WiFi мережу

  1

  Вимкніть модем свого провайдера. Це маленький пристрій, який встановлено для підключення вашого будинку до мережі Інтернет.
  • Вимкніть тільки кабель живлення. Не відключайте кабель для інтернету.

 2. Як створити вдома WiFi мережу

  2

  Підключіть шнур живлення до бездротового маршрутизатора. Переконайтеся, що вибране для установки маршрутизатора місце знаходиться поруч з модемом. При включенні живлення світлодіоди на маршрутизаторі повинні загорітися.

 3. Як створити вдома WiFi мережу

  3

  Підключіть бездротовий маршрутизатор до модему за допомогою кабелю Ethernet. Це кабель, який підходить більшості комп`ютерів для підключення до Інтернету. При правильній установці він почуєте клацання.
  • Якщо ви раніше використовували Ethernet кабель для підключення модему до настільного комп`ютера, витягніть його і підключіть до бездротового маршрутизатора. Для підключення до Wi-Fi мережі використовуйте бездротовий адаптер.
  • Якщо ви використовували маршрутизатор для підключення до Інтернету, ваш новий бездротовий маршрутизатор може замінити його.

 4. Як створити вдома WiFi мережу

  4

  Підключіть кабель живлення до модему. Почекайте кілька хвилин, поки він включиться.

Частина 4 з 5: Налаштування бездротової мережі 1. Як створити вдома WiFi мережу

  1

  Знайдіть керівництво користувача бездротового маршрутизатора. У ньому має бути вказаний URL-адресу, за якою потрібно перейти для настройки бездротового з`єднання.

 2. Як створити вдома WiFi мережу

  2

  Запустіть інтернет-браузер на комп`ютері, який буде підключений до Wi-Fi мережі. Введіть URL-адресу з керівництва користувача.
  • Використовуйте комп`ютер, який будемо основним комп`ютером в Wi-Fi мережі. Наприклад, ви можете вибрати стаціонарний комп`ютер, якщо частіше їм користуєтеся.

 3. Як створити вдома WiFi мережу

  3

  Слідуючи інструкціям з керівництва, встановіть логін і пароль. Вам необхідно вибрати унікальне ім`я Wi-Fi мережі (SSID).

 4. 4

  Дотримуйтесь інструкцій, щоб встановити захисний ключ. Завдяки цьому ви будете впевнені, що ніхто зі сторонніх не отримає доступ до вашої мережі.

Частина 5 з 5: Підключення пристроїв

 1. 1

  Якщо ви ще не встановили бездротові адаптери на пристрої, що не мають таких, зробіть це.

 2. Як створити вдома WiFi мережу

  2

  Увімкніть пристрій, який потрібно налаштувати.

 3. Як створити вдома WiFi мережу

  3

  Виберіть меню "Мережеве підключення", "Airport" або "Бездротове з`єднання".

 4. 4

  Виберіть ім`я вашої бездротової мережі (SSID). Введіть пароль. Все готово, ви повинні бути підключені.

 5. 5

  Повторіть цю процедуру з кожним пристроєм, який хочете підключити.

Що вам знадобиться

 • Високошвидкісний Інтернет
 • Модем
 • Пристрої з підтримкою Wi-Fi
 • Wi-Fi адаптер
 • Бездротовий маршрутизатор
 • Логін
 • Пароль