Як створити анімовану GIF картинку

Анімований GIF файл - це проста форма анімації. Ви можете створити анімований GIF файл за допомогою онлайн-інструментів, якщо у вас є набір картинок або коротке відео. Якщо ви хочете редагувати зображення і контролювати швидкість анімації, скачайте безкоштовний графічний редактор GIMP і користуйтеся його функціоналом для створення GIF анімацій.
Метод 1 з 2: Створення анімованих GIF файлів за допомогою онлайн-інструментів

 1. Як створити анімовану GIF картинку

  1

  Виберіть набір зображень або відео. Створіть папку на комп`ютері, що містить зображення, які ви хочете анімувати. Кожне зображення буде окремим кадром анімації. Крім того, ви можете конвертувати коротке відео в анімований GIF файл.

 2. Як створити анімовану GIF картинку

  2

  Відкрийте онлайн-генератор анімованих GIF файлів. Є багато безкоштовних онлайн-генераторів анімованих GIF файлів, у тому числі imgflip, makeagif і gifmaker. Вони не мають такого багатого функціоналу, як у GIMP або іншого графічного редактора, але ними легко користуватися (і не треба завантажувати).

 3. Як створити анімовану GIF картинку

  3

  Виріжте відеофрагмент (якщо хочете). Якщо ви хочете зробити анімований GIF файл з відеофайлу, виріжте з нього фрагмент (а не завантажуйте відеофайл цілком). Це можна зробити безкоштовно за допомогою VLC. Скачайте цю програму і виконайте такі дії:
  • Запустіть VLC і натисніть «Файл» - «Відкрити», щоб відкрити відеофайл.
  • Знайдіть початок потрібного відеофрагменту.
  • Натисніть «Відтворення» - «Запис».
  • Відтворіть відеофайл і зупиніть відтворення, коли досягнуть кінець відеофрагменту. Натисніть «Запис» ще раз, щоб зупинити запис. Новий відео буде збережено в тій же папці, в якій зберігається вихідний відеофайл.

 4. Як створити анімовану GIF картинку

  4

  Завантажте зображення або відео. Для цього натисніть «Завантажити зображення». Якщо ви хочете конвертувати відеофайл, натисніть «Завантажити відео».
  • Завантаження відео може зайняти багато часу, якщо у вас повільний інтернет або якщо відеофайл великий. Рекомендується завантажувати відеофрагменти тривалістю не більше декількох секунд.

 5. Як створити анімовану GIF картинку

  5

  Онлайн-інструменти, як правило, дозволяють змінювати порядок зображень (у випадку, якщо ви завантажили їх в неправильному порядку). Ви також можете додати текст, змінити розмір зображень і задати швидкість анімації.

 6. Як створити анімовану GIF картинку

  6

  Для створення анімованого GIF файлу натисніть «Створити GIF», «Створити зараз» або аналогічну кнопку. Після створення відобразиться список опцій, в тому числі посилання для відправки анімації на форуми, для її скачування або вставки на веб-сторінку.

Метод 2 з 2: Створення анімованих GIF файлів в GIMP

 1. Як створити анімовану GIF картинку

  1

  Скачайте GIMP. Це безкоштовний графічний редактор. Використовуючи GIMP, ви можете редагувати кожен кадр вашої GIF анімації, налаштувати швидкість відтворення анімації і зберегти її в оптимізованому форматі (який буде швидше завантажуватися).

 2. Як створити анімовану GIF картинку

  2

  Відкрийте зображення, яке ви хотіли анімувати. Для цього натисніть «Файл» - «Відкрити» і виберіть зображення, збережене на комп`ютері. Якщо ви хочете створити GIF анімацію з нуля, натисніть «Файл» - «Створити».
  • Якщо ви використовуєте зображення з кількома шарами, натисніть «Зображення» - «Вирівняти малюнок», щоб об`єднати всі шари в один шар.

 3. Як створити анімовану GIF картинку

  3

  Додавання додаткових зображень. Якщо у вас вже є серія зображень для їх перетворення в GIF анімацію (наприклад, серія скріншотів), відкрийте їх, натиснувши «Файл» - «Відкрити як шари». Якщо у вас є тільки одне зображення, у вікні «Шари» (праворуч) скористайтеся опцією «Дублювати шар». Для цього клацніть правою кнопкою миші по значку зображення і натисніть «Дублювати шар», або виділіть значок зображення і натисніть на кнопку у вигляді двох складених фотографій.
  • Кожен шар буде одним кадром GIF анімації. Зображення в кінці списку буде відображатися першим (і так далі вгору за списком). Щоб змінити положення зображень поміняйте їх місцями в списку зображень.
  • Всі зображення повинні бути одного розміру-великі зображення будуть обрізані при збереженні GIF анімації.

 4. Як створити анімовану GIF картинку

  4

  Приховайте шари, щоб редагувати нижні шари (якщо хочете). Якщо ви плануєте редагувати зображення або додавати до них текст, у списку скрійте всі шари, розташовані над шаром, який ви редагуєте. Є два способи зробити це (у вікні «Шари»):
  • Натисніть на значок у вигляді ока поруч із шаром, щоб приховати його. Натисніть на той же значок, щоб відобразити шар.
  • Або виділіть шар і задайте рівень непрозорості (у верхній частині вікна «Шари»). Низьке значення непрозорості зробить шар більш прозорим. Це корисно, якщо ви хочете додати текст або інші доповнення в кілька кадрів. 5. Як створити анімовану GIF картинку

  5

  Редагування зображень (за бажанням). Дізнайтеся про функціональність GIMP або просто виконайте такі дії. Виберіть зображення, яке ви хочете відредагувати, у вікні «Шари» (праворуч), а потім використовуйте наступні інструменти:
  • У вікні «Панель інструментів» (ліворуч) виберіть інструмент "Масштаб", щоб змінити розмір зображення. Зробіть всі шари однакового розміру.
  • У вікні «Панель інструментів» (ліворуч) виберіть інструмент «Текст», щоб додати текст. Введіть текст і використовуйте спливаючу панель інструментів, щоб задати розмір, тип і колір шрифту. По закінченні натисніть «Шар» - «Об`єднати», щоб об`єднати шар з текстом з шаром, розташованим під ним.

 6. Як створити анімовану GIF картинку

  6

  Перегляньте анімацію. Після того, як ви завершили редагування, натисніть «Фільтри» - «Анімація» - «Відтворити». Натисніть на значок відтворення у вікні, для перегляду анімації.

 7. Як створити анімовану GIF картинку

  7

  Задайте швидкість анімації. Відкрийте вікно «Шари» і клацніть правою кнопкою миші (або Control + права кнопка миші на деяких комп`ютерах Mac) по шару. Виберіть «Редагувати атрибути шару». Після імені введіть (XXXXms), замінивши ХХХХ на число мілісекунд, протягом яких даний шар повинен відображатися. Зробіть це з кожним шаром. Відтворіть анімацію ще раз, щоб переглянути її з внесеними змінами.
  • Швидкість більшості GIF анімацій на основі відеофрагментів дорівнює близько 10 кадрів в секунду (100 мс на кадр).
  • Ви можете пропустити цей крок і задати швидкість за замовчуванням пізніше (під час експорту файлу).

 8. Як створити анімовану GIF картинку

  8

  Оптимізуйте анімацію для прискорення її завантаження. Натисніть «Фільтр» - «Анімація» - «Оптимізувати (для GIF)». Це призведе до створення копії вихідного файлу набагато меншого розміру. У наступних кроках працюйте з зменшеною копією вихідного файлу.
  • До оптимізації кожен кадр анімації завантажується повністю. Після оптимізації завантажуються тільки мінливі ділянки зображень.
  • Ви можете пропустити цей крок і оптимізувати анімацію при її експорті.

 9. Як створити анімовану GIF картинку

  9

  Експортуйте анімацію у формат GIF. Для цього натисніть «Файл» - «Експортувати як». У нижній частині вікна натисніть «Виберіть тип файлу» - «GIF». Потім натисніть «Експортувати».

 10. Як створити анімовану GIF картинку

  10

  У новому вікні «Експорт зображення у вигляді GIF» встановіть прапорець у «У вигляді анімації». Потім натисніть «Експортувати» або внесіть такі зміни:
  • Приберіть прапорець у «Зациклити», якщо ви хочете відтворити анімацію тільки один раз.
  • Якщо ви не задали швидкість анімації, зробіть це зараз. За замовчуванням швидкість анімації встановлена на 100 мс, або 10 кадрів в секунду. Зменшіть це значення, щоб прискорити анімацію (і навпаки).
  • Якщо ви не оптимізували анімацію, знайдіть опцію «Видалення кадрів» і виберіть «Загальні шари (комбінувати)».

Поради

 • Старі версії Adobe Photoshop включали в себе програму Adobe ImageReady. Якщо вона у вас є, зробіть кожен кадр окремо в Photoshop, а потім скористайтеся Adobe ImageReady, щоб створити анімацію так, як описано вище (аналогічним способом).
 • GIMP має кілька анімаційних ефектів в меню «Фільтри» і «Анімація». Ці ефекти вставляються між кадрами, наприклад, брижі.
 • Для отримання доступу до додаткових ефектів встановіть плагін Gimp Animation Plugin (GAP) і прочитайте цю інструкцію. GAP не працює в 64-розрядних версіях GIMP 2.8, тому вам, можливо, буде потрібно завантажити GIMP 2.6.

Попередження

 • Розмір анімованого GIF файлу може бути таким великим, що він буде повільно завантажуватися (наприклад, на веб-сторінці). Використовуйте меншу кількість квітів і не вставляйте розмиті зображення, щоб зменшити розмір анімації.