Як використовувати GIMP

GIMP - це програмний пакет, який вміє робити багато чого з того, що робить Adobe Photoshop, але при цьому набагато дешевше його - він безкоштовний!
Метод 1 з 5: Установка GIMP

 1. Як використовувати GIMP

  1

  Скачайте останню версію GIMP (GNU Image Manipulation Program). Ви можете це зробити абсолютно безкоштовно з сайту розробників тут. Під заголовком `GIMP for Windows` натисніть на посилання `Download GIMP XXX`. Через кілька секунд почне скачиваться файл установки.

 2. Як використовувати GIMP

  2

  Запустіть інсталятор. Windows запитає вас, чи дійсно ви хочете відкрити цей файл. Переконайтеся ще раз, що ви завантажили GIMP з сайту розробників. Щоб продовжити процес установки, виберіть мову.
  • Запуститься інсталятор GIMP. Щоб встановити GIMP в папку за замовчуванням, натисніть на кнопку Встановити (Install). Щоб змінити будь-які налаштування установки і вибрати для установки додаткові розширення, виберіть Налаштувати (Customize).
  • GIMP буде автоматично асоційований з типами файлів зображень GIMP. Щоб він відкривав і інші типи файлів, виберіть опцію Налаштувати (Customize). Вам буде запропоновано налаштувати асоціювання з різними типами файлів.

Метод 2 з 5: Запуск GIMP

 1. Як використовувати GIMP

  1

  Запустіть встановлену програму. Коли GIMP запускається, йому необхідно завантажити декілька файлів з даними. Цей процес може зайняти кілька хвилин. Коли він закінчить завантаження, на вашому екрані з`явиться кілька вікон. З лівого боку буде Панель інструментів. Праворуч - меню Шари. Вікно в середині - це вікно, в якому будуть відкриватися зображення.

 2. Як використовувати GIMP

  2

  Створіть нове зображення. Щоб почати з порожнього зображення, натисніть на меню Файл в центральному вікні і виберіть Новий. Відкриється вікно Створити нове зображення, в якому вам буде запропоновано задати розмір нового зображення. Ви можете встановити розмір вручну або вибрати зі списку шаблонів, використовуючи меню, що випадає.
  • Натисніть OK, і відкриється ваше нове зображення. Ваш значок покажчика миші прийме форму Карандаша, і ви можете почати малювати. Щоб підібрати тип кисті, використовуйте меню Шари і Кисті.

 3. Як використовувати GIMP

  3

  Відкрийте існуюче зображення. Натисніть Файл, потім Відкрити. Перейдіть до файлу зображення, який ви хочете редагувати. Як тільки ви оберете файл, зображення відкриється в новому вікні.

Метод 3 з 5: Обрізка зображення

 1. Як використовувати GIMP

  1

  Відкрийте зображення хочете кадрувати (обрізати). Клацніть правою кнопкою миші на зображенні і виберіть Інструменти, потім Інструменти перетворення і потім Кадрувати і змінити розмір. Ваш значок покажчика миші прийме форму курсора обрізки, яка виглядає як ніж. Ви також можете вибрати інструмент для кадрування в Панелі інструментів.

 2. Як використовувати GIMP

  2

  Визначте прямокутну область зображення, яку ви хочете залишити. Первісне визначення цій області не обов`язково має бути точним, так як у вас буде можливість вручну змінити кордони цієї області. Клацніть мишкою на квадратики по кутах або на сторонах цієї прямокутної області, щоб перемістити відповідну точку.

 3. Як використовувати GIMP

  3

  Відрегулюйте межі області піксель за пікселем. Щоб використовувати точне регулювання, використовуйте пункт Параметри інструменту в нижній частині Панелі інструментів. Ви можете змінити положення кордонів області на зображенні, змінюючи значення чисел в поле Положення. Ви можете точно задати розмір потрібної вам області зображення, змінюючи значення поля Розмір.

 4. Як використовувати GIMP

  4

  Кадрування зображення. Якщо ви закінчили всі коригування, откадріруйте зображення, натиснувши в центр області, яку ви виділили. Всі частини зображення поза меж виділеної області будуть видалені, залишиться тільки те, що знаходиться всередині цих кордонів.
  • Якщо ви не задоволені результатом кадрування, ви можете його скасувати, натиснувши Ctrl + Z.

Метод 4 з 5: Віддзеркалення і обертання зображення 1. Як використовувати GIMP

  1

  Відобразіть зображення. Клацніть правою кнопкою миші на зображенні і виберіть Зображення, потім Трансформувати, потім Відбити горизонтально або Перевернути вертикально. Або ви можете клікнути на іконку Відобразити на Панелі Інструментів. У засобах інструменту ви зможете вибрати, чи потрібно вам відобразити зображення горизонтально або вертикально.

 2. Як використовувати GIMP

  2

  Поверніть зображення на 90 °. Щоб здійснити основні типи обертання зображення, клацніть правою кнопкою миші на зображенні і виберіть Зображення, потім Трансформувати і виберіть, чи потрібно вам повернути на 90 ° за годинниковою стрілкою, проти годинникової стрілки або повернути на 180 °.

 3. Як використовувати GIMP

  3

  Поверніть зображення на будь-який кут. Якщо вам потрібно повернути зображення на якесь своє значення кута, клацніть правою кнопкою миші на зображенні і виберіть Інструменти, Інструменти трансформування, потім Повернути. Відкриється інструмент для обертання зображення, де ви можете задати кут обертання або за допомогою повзунка, або ввівши значення кута. Ви також можете перемістити центральну точку повороту, ввівши її координати чи перетягнувши в потрібне місце коло на зображенні.

Метод 5 з 5: Освоєння інших основ

 1. Як використовувати GIMP

  1

  Змініть розмір зображення. Клацніть правою кнопкою миші на зображенні. У меню виберіть Зображення і виберіть Масштаб зображення. Відкриється вікно масштабу зображення, де ви зможете змінити його розмір. Введіть нові значення ширини і висоти, і зображення зміниться відповідним чином.
  • GIMP буде автоматично зберігати співвідношення сторін, пов`язуючи значення ширини і висоти. Це означає, що в разі зміни одного з цих значень, інше теж автоматично зміниться, не даючи зображенню розтягуватися або стискатися. Ви можете відключити цю функцію, клацнувши на відповідну іконку між двома квадратиками.
  • Якщо ви закінчили з настройками, натисніть на Масштабировать, щоб змінити розмір зображення.

 2. Як використовувати GIMP

  2

  Намалюйте пряму лінію. Виберіть інструмент для малювання, наприклад Олівець або Аерограф. Натисніть на зображенні, щоб задати початкову точку для вашої лінії. Утримуйте клавішу Shift і наведіть курсор миші туди, де хочете помістити кінцеву точку. Ви побачите появляющуюся лінію, що сполучає початкову і кінцеву точки. Натисніть, щоб намалювати лінію. Продовжуйте утримувати Shift, щоб додавати лінії, кожна з яких буде починатися там, де закінчилася попередня.

 3. Як використовувати GIMP

  3

  Додайте текст в зображення. Натисніть T на вашій клавіатурі і клацніть в те місце, де повинен починатися текст. Відкриється панель інструментів. Ви можете відразу ж почати набирати текст, і він буде з`являтися на зображенні. Для налаштування шрифтів і різних ефектів використовуйте панель інструментів.

Поради

 • Сайт gimp.org надає тільки вихідний код GIMP (модулі для побудови). Однак, ви можете завантажити виконувані версії, слідуючи інструкціям по скачуванню.
 • В Інтернеті є сайти підтримки користувачів, які допомагають більшості людей, не знайомих з процесом побудови модулів графічного програмного забезпечення для Unix-систем. Слід зауважити, що сайт wiki.gimp.org зараз недоступний. Є підозра, що він переїхав, але його ще потрібно знайти.
 • У нижній частині сторінки gimp.org є посилання "зв`яжіться з нами", по якій ви можете отримати ще кілька посилань на підтримку, обговорення, форуми та безліч інформації про останні версії GIMP.
 • GIMP - це акронім від GNU Image Manipulation Program. GIMP спочатку розшифровувався як General Image Manipulation Program. Його можна завантажити безкоштовно з сайту gimp.org або з одного з його численних дзеркал. Як і у випадку будь завантаження програмного забезпечення, читайте уважно і переконайтеся, що у вас сумісна операційна система. GNU - це Unix-подібна операційна система, розроблена в рамках проекту GNU і в кінцевому рахунку прагне бути "повністю Unix-сумісної системою програмного забезпечення", що складається повністю з безкоштовних програм.

Попередження

 • Майте на увазі, що будь-яке нове програмне забезпечення може призвести до проблем несумісності з іншими програмами. Наприклад, якщо у вас операційна система, і ви завантажуєте програму для Unix-систем, ви можете виявити деякі дивності в роботі інших програм, коли ця програма запущена. Найчастіше ці дивацтва не проблема, просто вам слід знати, що вони виникають, коли ви найменше цього очікуєте.