Як писати комп'ютерні програми

У міру того як технологія стає все більш і більш доступною широкому загалу, зростає і потреба в програмістів. Написання комп`ютерних кодів і програм, воно ж кодинг (від англ. "Coding"), - це навик, який набувається і удосконалюється протягом довгого часу, але навіть найдосвідченіший програміст колись був новачком. Існує велика різноманітність мов програмування, які чудово підходять для початківців програмістів, незалежно від того, в якій сфері діяльності ви хочете застосовувати ваші навички. Дізнайтеся, як навчитися писати комп`ютерні програми, прочитавши цю статтю.
Метод 1 з 2: Вивчіть мову програмування

 1. Як писати комп'ютерні програми

  1

  Не надто хвилюйтеся з приводу того, яку мову вам варто вибрати для вивчення. Багато починаючі програмісти не можуть вибрати мову, коли вони тільки починають вивчати написання програмних кодів. Безпосередньо сама мова, який ви виберете, не має значення, коли мова заходить про вивчення структур і логіки побудови інформації. Ці навички є набагато більш важливими, і їх можна вивчити з будь-якою мовою програмування.
  • Вибираючи мову, сконцентруйтеся на те, в яких цілях ви хочете створювати програмні коди, і вже потім вибирайте початковий мову. Наприклад, якщо ви хочете займатися розробкою веб-сайтів, то вам слід почати з вивчення HTML5, а потім доповнити його мовами CSS, javascript і PHP. Якщо ви хочете створювати програми для комп`ютерів, то почніть вивчати C або будь-який інший основна мова програмування.
  • Якщо ви станете професійним програмістом, то ви швидко зрозумієте, що ви ніколи не будете використовувати ту мову, який ви спочатку вивчили, для вашої роботи. Замість цього, ви будете весь час продовжувати вчити нові мови через документацію та експерименти.

 2. Як писати комп'ютерні програми

  2

  Знайдіть безкоштовні онлайн-ресурси, присвячені вашому вибраному мови. Інтернет - це скриня зі скарбами, який зберігає в собі безкоштовні посібники, курси та відео, присвячені мові, який ви вирішили вчити. Ви можете вивчити основи майже будь-якого вступного мови за день.
  • Ось тільки кілька популярних сайтів: Bento, CodeAcademy, Code.org, html.net, Khan Academy, Udacity, W3Schools і багато інших.
  • На wikiHow теж можна знайти велику різноманітність початкових посібників для різних мов.
  • Ви можете знайти навчальні відео практично для будь-якої мови на YouTube.
  • Stack Exchange - це один з найпопулярніших форумів, на якому професійні програмісти відповідають на будь-які питання користувачів.

 3. Як писати комп'ютерні програми

  3

  Скачайте хороший текстовий редактор. Багато мови програмування дозволяють використання зовнішніх текстових редакторів для написання програм. Знайдіть текстовий редактор, який буде відображати відступи і кодову розмітку.
  • Популярні програми включають Notepad ++ (Windows), TextWrangler (OS X) і JEdit (будь-яка система).

 4. Як писати комп'ютерні програми

  4

  Скачайте будь-які необхідні компілятори. Деякі мови програмування вимагають компілятор для відображення вихідного коду, який ви написали. Компілятори транслюють вихідний код в еквівалентну програму мовою низького рівня, яка потім обробляється комп`ютером. Багато компілятори є відкритими і безкоштовними програмами. Мови, які вимагають використання компіляторів, включають:
  • BASIC
  • C
  • C ++
  • C #


  • Fortran
  • Java
  • Pascal

 5. Як писати комп'ютерні програми

  5

  Почніть ваш перший проект. Виберіть хороший вступний проект, який дозволить вам випробувати ваші нові навички. В інтернеті існує безліч пропозицій і посібників з цієї темі-наприклад, ви можете почати з створення простих веб-сайтів з HTML, простих баз даних і функцій з PHP або простих програм на будь-якому з мов, що вимагають використання компіляторів.

 6. Як писати комп'ютерні програми

  6

  Розглядайте деталі інших програм або веб-проектів. Коли ви вчите код на ходу, не соромтеся шукати підказки в інтернеті і дивитися, як інші люди вирішують подібні проблеми. Приділяйте час на те, щоб зрозуміти, чому певні лінії коду ведуть себе певним чином.
  • Подивіться цей посібник, щоб дізнатися, як можна переглянути вихідний код будь-якого веб-сайту.

Метод 2 з 2: Розширте ваші знання

 1. Як писати комп'ютерні програми

  1

  Запишіться на курси. Університети, коледжі та інтернет-програми пропонують сертифікати та курси, які не тільки навчать вас програмуванню, але й допоможуть вам знайти роботу. Хоча університетський диплом за спеціальністю програміста не завжди потрібен, він може допомогти вам знайти постійну роботу в якості програміста.
  • Незаперечна і користь від прямого спілкування з учителем або фахівцем в області програмування, яке не завжди доступно через онлайн-курси.
  • Навчання на програміста може обійтися вам досить дорого, тому уважно подумайте, чи варто воно того. Якщо ви захоплюєтеся написанням комп`ютерних програм тільки як хобі, то вам не варто витрачати час і гроші на професійні курси. Якщо ж ви хочете побудує кар`єру в цій області, то отримання професійної освіти може значно вам у цьому допомогти (але, знову ж таки, воно не обов`язково, якщо у вас є талант).

 2. Як писати комп'ютерні програми

  2

  Розширте ваші знання. Ви отримаєте користь не тільки від вивчення мов програмування, але і від курсів з математики та логіки, оскільки ці предмети часто вимагають володіння програмуванням на високому рівні. Вам необов`язково вчити це в школі або інституті, хоча подібна середовище може бути корисна.

 3. Як писати комп'ютерні програми

  3

  Вивчіть більше мов. Коли ви добре розібралися з вашим першою мовою, ви можете почати вчити та інші мови програмування. Знайдіть мова, яка доповнює той, який ви вже знаєте, або ж виберіть мову, який необхідний для певного проекту. Додаткові мови, начебто HTML і CSS, як правило, легше вивчити.

 4. Як писати комп'ютерні програми

  4

  Будьте терплячі. Комп`ютерне програмування може бути досить розчаровує роботою. Вам буде необхідно навчитися бути задоволеним досягненням невеликих результатів, замість того, щоб вирішувати всю проблему за раз.

 5. Як писати комп'ютерні програми

  5

  Навчитеся працювати в команді. Якщо над проектом одночасно працює кілька людей, то ви можете отримати декілька різних поглядів на те, як цей проект повинен проходити. Робота в команді неминуча в світі бізнесу, тому будьте готові працювати з іншими людьми, якщо ви, звичайно ж, не збираєтеся розробляти весь проект самостійно.

 6. Як писати комп'ютерні програми

  6

  Знайдіть роботу, на якій ви зможете практикувати ваші навички програмування. Створюйте веб-сайти і комп`ютерні програми на волонтерській основі. Підробіток в невелике компанії також може відкрити безліч можливостей для написання коду для веб-сайтів і простих програм.

 7. Як писати комп'ютерні програми

  7

  Тренуйтеся, тренуйтеся, тренуйтеся. За деякими оцінками, людина повинна займатися програмуванням близько 15,000 годин, перш ніж його можна буде вважати Експертом. Це виливається в роки постійної практики. Ви по-справжньому опануєте майстерністю програмування, тільки коли ви вкладете багато часу в тренування і станете знавцем своєї справи.