Як почати вивчати комп'ютерне програмування

Програмування - вельми веселе заняття, до того ж воно дозволяє виявляти креативність і відкриває можливість нової кар`єри. Якщо ви хочете навчитися програмувати, то з цієї статті ви дізнаєтеся, в якому напрямку потрібно рухатися, і що вивчати.
Частина 1 з 3: Вибір мови

 1. 1

  Вибір мови програмування. Комп`ютерне програмування по суті представляє з себе написання комплексу програм, яким комп`ютер буде слідувати. Ці інструкції можуть бути написані на різних "мовах", які являють собою різні способи організації інструкцій і тексту. Однак для створення різних типів програм використовуються різні мови, так що для вивчення вибирайте таку мову, знання якої буде вам корисно. Якийсь інший мову завжди можна вивчити пізніше.

 2. Як почати вивчати комп'ютерне програмування

  2

  Розгляньте C, C ++, C # і схожі мови. В основному ці мови використовуються для створення комп`ютерних програм. C і C ++ прості і добре підійдуть новачкам, але і C # стає все популярнішим.

 3. 3

  Розгляньте Java або javascript. Якщо ви збираєтеся працювати над створенням веб-плагінів або додатків для телефонів, добре б вивчити ці мови. Зараз це дуже затребуване, так що знання цих мов програмування виразно придасться.

 4. 4

  Спробуйте Python. Ця мова програмування широко використовується на різних платформах, крім того його здорово вивчати. Багато клятвено запевняють, що для новачків він дуже простий, так що спробуйте!

 5. 5

  Розгляньте PHP. Ця мова зазвичай використовується для веб-програмування, особливо знадобиться хакерам, плюс його нескладно вивчати, а попит великий.

 6. 6

  Розгляньте та інші мови програмування. Їх безліч, і у всіх є свої області застосування. Якщо хочете працювати програмістом, вам абсолютно точно знадобиться знати хоча б дві мови, так що беріться за навчання вже сьогодні!
  • Найрозумніше подивитися оголошення про цікавлять вас вакансії для програмістів і дізнатися, які з поширених мов їх цікавлять.

Частина 2 з 3: Вивчення мови

 1. 1

  Подумайте про те, щоб піти в університет чи інший навчальний заклад. Хоча більшість компаній, приймаючи на роботу програміста, в першу чергу дивиться на його навички, а не на вчений ступінь, але диплом все-таки дає перевагу. Крім того, в університеті ви зможете вивчити більше і більш ефективно, порівняно з тим, якби ви вчилися самостійно, до того ж вас будуть навчати і направляти професіонали.
  • У цій області знань для здобувають ступінь передбачено безліч стипендій та грантів. Не лякайтеся плати за навчання: це можливо!

 2. 2

  Навчайтеся в онлайн-університеті. Вчіться ви в нормальному онлайн-університеті за гроші і з отриманням диплома або просто берете участь у безкоштовній програмі начебто чудової Coursera MIT (Массачусетського Технологічного Університету), програмування все одно можна вивчити.

 3. 3

  Спробуйте скористатися онлайн-ресурсами. Для вивчення програмування можна скористатися безкоштовними сервісами на зразок University Consortium від Google або Developer Network від Mozilla. Цим компаніям для допомоги з платформами потрібні нові розробники, так що їх ресурси - одні з кращих в інтернеті.

 4. 4

  Вчіться за допомогою навчальних програм онлайн. Існує безліч програмістів, які на своїх сайтах готові подати вам основи, а, може, і щось більш просунуте. Щоб знайти щось подібне, просто пошукайте через пошуковик програми навчання цікавить вас мови.

 5. 5

  Якщо можете, краще починайте змолоду. Є кілька програм для навчання дітей програмуванню. Для тих, хто молодший, особливо корисні програми на кшталт Scratch від MIT, крім того, чим ви молодше, тим простіше освоїти мову програмування (та й взагалі будь-яку мову).

Частина 3 з 3: Самостійне вивчення 1. Як почати вивчати комп'ютерне програмування

  1

  Почніть з хорошої книги або навчальної книги з програмування. Знайдіть хорошу, чи не застарілу книгу по цікавить вас мови програмування. Відгуки на Amazon і схожих сайтах допоможуть вам вибрати щось вартісне.

 2. Як почати вивчати комп'ютерне програмування

  2

  Дістаньте інтерпретатор для цієї мови. Інтерпретатор - всього лише інша комп`ютерна програма, вона конвертує записані вами на мові програмування ідеї в "мову машини" так, щоб ви бачили, як все працює. Безліч таких програм легко доступно, вам потрібно буде вибрати щось підходяще.

 3. Як почати вивчати комп'ютерне програмування

  3

  Прочитайте книгу! Візьміть з книги приклади програмування мовою і введіть у інтерпретатор. Спробуйте змінювати приклади і змушувати програму виконувати інші команди.

 4. Як почати вивчати комп'ютерне програмування

  4

  Спробуйте використовувати для створення працюючої програми і власні ідеї. Починайте з простих речей, на зразок програм для конвертації валют, у міру продовження читання і вивчення вашої мови програмування переходите до складніших речей.

 5. 5

  Вивчіть іншу мову. Після того, як ви почнете активно програмувати на першому мовою, вам захочеться вивчити другий. Найбільше користі в зможете отримати в тому випадку, якщо в якості свого другого мови виберете щось зовсім відмінне від першого. Наприклад, якщо ви почали зі Scheme, то в якості другого можна спробувати вивчати C або Java. Якщо ви почали з Java, далі можна вивчати Perl або Python.

 6. Як почати вивчати комп'ютерне програмування

  6

  Продовжуйте програмувати і пробувати щось нове! Щоб бути хорошим програмістом треба йти в ногу з розвиваються технологіями. Це - безперервний процес навчання-вивчати нові мови і нові підходи потрібно постійно і, найголовніше, потрібно постійно програмувати щось нове!

Поради

 • Роздобудьте хороший довідник. Це обов`язково має бути сама остання версія - мови продовжують розвиватися.
 • Не треба відразу братися за складні мови на зразок Java, почніть з python, в новачків він вселяє впевненість у власних силах, крім того, в ньому є практично будь-які аспекти програмування.
 • Почніть з чогось цікавого, знаходите мотивацію для подолання перешкод та розвитку навичок логічного вирішення завдань.
 • У Java є дуже важлива концепція - многопоточность. Вивчайте уважно.
 • Якщо вивчаєте Java, спробуйте NetBeans 7.3.1, це прикольно і нескладно.
 • Синтаксис насправді дуже важливий. Ви можете використовувати його по своєму. Вивчіть програми-приклади, потім починайте писати щось своє.
 • Для написання програми використовуйте Eclipse. Ця дуже корисна програма може знайти баги в коді, відразу його виправити, і, крім того, для переходу між різними файлами коду можна використовувати спеціальну програму аналізу.