Як ретушувати портрети в Photoshop

Ця стаття навчить вас грамотно працювати з портретами в програмі Adobe Photoshop.

Кроки

 1. Як ретушувати портрети в Photoshop

  1

  Для початку позбудьтеся очевидних недоліків шкіри. Найкраще для цього підходить «Лікує кисть». Натисніть клавішу ALT і клацніть на чистій ділянці шкіри (перед цим змініть розмір кисті, якщо необхідно), а потім клікніть на ваду. Повторіть на всіх ділянках, які потрібно поліпшити.

 2. Як ретушувати портрети в Photoshop

  2

  Відбілити зуби. Виділіть зуби один з інструментів "Ласо" і перенесіть їх на новий шар. Якщо ви виділили зайві ділянки, видаліть їх за допомогою маски. Використовуйте «Вибірковий колір», щоб прибрати жовтий відтінок.
 3. Як ретушувати портрети в Photoshop

  3

  За допомогою розмиття вирівняйте тон шкіри. Іyструментом «розмиття» пройдіться по шкірі, не зачіпаючи ділянок, які повинні бути чіткими - очі, волосся і т.д.

 4. Як ретушувати портрети в Photoshop

  4

  Надайте шкірі здоровий колір, налаштувавши червоні тони за допомогою «Вибірковою корекції кольору». Це допоможе уникнути неприродного тону шкіри. Можна також збільшити насиченість всього фото, щоб зробити його яскравішим. Натисніть ctrl-U (або command-U на макбуки), щоб викликати вікно «Тон / Насиченість».

 5. Як ретушувати портрети в Photoshop

  5

  Надайте різкості деяких дільницях, щоб оживити фото. Волосся, очі, ніс і т.д. часто виглядають краще, якщо додати їм різкості. Але не переборщіть, щоб уникнути зернистості фото. Використовуйте інструмент «Різкість» і налаштуйте розмір кисті, щоб працювати тільки з певними ділянками. 6. Як ретушувати портрети в Photoshop

  6

  Використовуйте фільтр «Дифузія» (Фільтр> Стилізація> Дифузія), щоб зробити картинку «м`якше». Встановіть відсоток дифузії близько 40-50% і ви отримаєте приємну картинку з характерним «гламурним» світінням.

 7. Як ретушувати портрети в Photoshop

  7

  Створіть дублікат шару (Шари> Створити дублікат шару) і обесцветьте його (Shift-Ctrl-U). Встановіть параметри накладання (його можна знайти в лівому верхньому куті віконця з шарами) обесцвеченного шару на «накладення». Експериментуйте з фільтром розмиття по Гауса (Фільтр> Розмиття> Розмиття по Гауса), зазвичай найкраще виглядає розмиття з коефіцієнтом близько 3-5. Це зробить фотографію ще м`якше, не знижуючи її чіткості.

 8. Як ретушувати портрети в Photoshop

  8

  Якщо зображення вийшло занадто м`яким, попрацюйте фільтром «Різкість» або інструментом з таким же ім`ям, щоб повернути чіткість потрібних ділянок.

Попередження

 • Не встановлюйте занадто високий коефіцієнт розмиття по Гауса, інакше ваша стильна фотографія перетвориться на різнобарвне пляма.