Як програмувати на Java

Щоб програмувати на Java (не так на javascript, який не має ніякого відношення до Java), вам знадобиться компілятор - програма, яка конвертує вихідний код Java в байт-код. У старі часи єдиним варіантом був JDK від компанії Sun- але зараз у вас багато варіантів, включаючи GNU GCJ, який створює файли класів або безпосередньо виконувані файли, а також jikes, розробку IBM з відкритим вихідним кодом. Вам також знадобиться віртуальна машина Java, яка по суті є "машиною всередині машини", розуміє байт-код Java і транслює його в машинний код відповідного процесора. Доступно багато засобів для роботи з Java, але ви точно не помилитеся, якщо будете використовувати компілятор [b]javac і віртуальну машину [b]java JRE, які включені в Java standard edition фірми Sun.

Кроки

 1. Як програмувати на Java

  1

  Скачайте пакет програм, відповідний вашій платформі. Користувачам Windows і Solaris потрібно зайти на сторінку Oracle Java SE, щоб завантажити пакет, користувачі Macintosh виявлять, що у них вже встановлена Java SE. Для максимальної переносимості програм краще встановити старішу версію- не у всіх ваших потенційних користувачів встановлена остання версія JVM. Крім того, ви можете використовувати компілятор з відкритим кодом або інший сторонній компілятор, такий як GCJ або jikes, і компілювати в безпосередньо виконуваний файл або запускати його за допомогою Java JRE.

 2. Як програмувати на Java

  2

  Дізнайтеся, як користуватися IDE (інтегрованої середовищем розробки). Eclipse і NetBeans - це ті дві IDE з безлічі інших, які дозволяють вам спростити написання коду - вони повідомляють про будь-яку помилку при написанні коду, допомагають з методами, імпортуванням і багато в чому іншому.

 3. Як програмувати на Java

  3

  Вивчіть цикл Редагування-Компіляція-Тестування. Ви можете почати з програми Hello World.

 4. Як програмувати на Java

  4

  Створіть ваш власний або відредагуйте чийсь клас (и).

 5. Як програмувати на Java

  5

  Відкомпілюйте, щоб отримати файл (и) класів.

 6. Як програмувати на Java

  6

  Запустіть програму як виконуваний Java файл або як Java-аплет в браузері. Якщо функціональність невірна, або ви хочете додати більше можливостей, почніть із кроку 1.
 7. Як програмувати на Java

  7

  Якщо ви можете собі дозволити, купіть хорошу книгу про програмування на Java і уважно прочитайте початок. При вивченні цієї мови початок завжди більш складне, ніж наступні кроки.

 8. Як програмувати на Java

  8

  Перевірте сайти, такі як Cksstudios.com, Javacooperation, Cokeandcode і сайт Oracle, на наявність відповідних ресурсів / підручників.

 9. Як програмувати на Java

  9

  Прочитайте і дотримуйтесь підручником Java (одним з перших рекомендованих підручників може бути підручник по колекціях).

 10. Як програмувати на Java

  10

  Для отримання більш детальної інформації про класи, методах і змінних відвідайте сайт API Oracle.

 11. Як програмувати на Java

  11

  Якщо у вас виникають якісь проблеми, завжди пробуйте знайти відповідь в Інтернеті. Там дуже багато хороших статей про Java.

 12. Як програмувати на Java

  12

  Чи не винаходить велосипед. Java завжди використовує бібліотеки з відкритим кодом. Якщо вам потрібна якась рідко використовувана функціональність, як правило знайдеться відповідна бібліотека, яка вам допоможе. Подивіться на сайтах Java-Sources і Ohloh,

Поради • Після того, як у вас з`явиться якийсь досвід, спробуйте отримати сертифікат Java-програміста в Sun Microsystems. Це набагато серйозніша сертифікація, ніж ви можете пройти в якихось сторонніх фірмах.
 • Зайве довгі методи (назва підпрограм в Java) не вітаються, так як вони роблять ваш код важко читаним і важко оновлюваних. Навчіться ділити ваш код на маленькі, точні модулі, кожен з яких добре робить одну річ.
 • Робіть ваш код організованим і додавайте побільше коментарів, що допоможе вам надалі читати, згадувати і оновлювати його.
 • Вивчайте технології, в яких сильна Java: мережеві технології, зв`язку з базами даних, веб-розробка і т.д.
 • Повторення - мати навчання.
 • По можливості не використовуйте "магічні числа". Магічні числа - це числа і значення, які зустрічаються у вашому коді, хоча їх слід визначити як змінні, щоб використовувати десь ще, і додати пояснення в коментарях, щоб було зрозуміло їх призначення. Це робить процес підтримки та оновлення коду простіше.
 • Перегляньте API, що надається SDK. Звикнете читати опис методів і класів. Це допоможе вам згадати метод або клас наступного разу, коли він вам знадобиться.
 • Вивчіть JUnit і напишіть автоматичні тести, які перевірять вашу програму на помилки. У більшості серйозних проектів так і зроблено.
 • Після того, як ви освоїте основи, спробуйте приєднатися до якого-небудь існуючого проекту з відкритим кодом і працювати з іншими людьми. З точки зору вивчення мови, це більш ефективно, ніж самому розробляти щось велике і складне.
 • На Bookboon є кілька хороших безкоштовних книг по Java для новачків

Попередження

 • Зазвичай не варто платити за курси з програмування на Java, так як вони можуть бути досить дорогими і не приносити особливої користі. Якщо ви хочете дізнатися щось конкретне, набагато краще просто самим більше програмувати і вчитися на чужих програмах з відкритим кодом.