Як програмувати на Flash (основи мови Actionscript 2.0)

Adobe Flash був і є відмінним засобом для створення фільмів, ігор, презентацій і багато чого ще. Це і графічний редактор, і відео-редактор, і оболонка для роботи з вбудованим мовою програмування. З чого почати? А з цієї статті і почніть.

Кроки

 1. Як програмувати на Flash (основи мови Actionscript 2.0)

  1

  Дізнайтеся версію Flash, встановлену у вас. Ця стаття застосовна для всіх версій Flash, починаючи з Flash 7 і вище (Не CS7, просто 7- хоча і все CS Flash теж згодяться).

 2. Як програмувати на Flash (основи мови Actionscript 2.0)

  2

  Отримайте базове уявлення про те, що таке мова програмування. А це, якщо загалом, засіб спілкування людини ("Привіт, світ!") І комп`ютера (10111010001000x101110001110). Уявіть собі, що ви зустріли когось, хто не говорить по-російськи. Зате ви обидва знаєте англійську, тому все ж можете спілкуватися - нехай і з певними застереженнями.

 3. Як програмувати на Flash (основи мови Actionscript 2.0)

  3

  Чому саме ActionScript 2? ActionScript - це вбудований в Flash мову програмування. Версія ActionScript 1 застаріла, а ActionScript 3 занадто складний, щоб намагатися пояснити його в цій короткій статті.

 4. Як програмувати на Flash (основи мови Actionscript 2.0)

  4

  Отже, основи ми вам пояснили, тепер можна приступати до роботи. Відкрийте новий проект під Flash, обов`язково ActionScript 2. Тепер намалюйте простеньку кнопку на екрані. Виділіть її мишкою за допомогою інструменту виділення, клацніть по ній правою кнопкою і виберіть "Перетворення в символ". Втім, можете просто натиснути F8, коли кнопка вибрана.
 5. Як програмувати на Flash (основи мови Actionscript 2.0)

  5

  З`явиться діалогове вікно. Виберіть тип кнопки, натисніть ОК. Врахуйте, що вікно з`явилося в розділі "Бібліотека".

 6. Як програмувати на Flash (основи мови Actionscript 2.0)

  6

  Клацніть двічі на кнопці. На таймлайне використовуйте опцію "Вставити ключовий кадр", щоб додати до рядів, що описує стану кнопки, невелике поле. В принципі, у кнопки повинно бути як мінімум два стани: "натиснута" і "не активна". Потім через меню поверніться на першу сцену (Scene 1) редактора.

 7. Як програмувати на Flash (основи мови Actionscript 2.0)

  7

  Тепер вставте на таймлайн ще один кадр, напишіть на ньому за допомогою інструменту додавання тексту щось на зразок "Привіт!"Текст, по суті, не важливий, на другому кадрі може бути що душі завгодно.

 8. Як програмувати на Flash (основи мови Actionscript 2.0)

  8

  А от далі вже починається програмування. Вибравши перший кадр, натисніть F9 або клікніть правою кнопкою і виберіть "Дії" (Actions). У вікні надрукуйте "stop ()" - але, ясна річ, без лапок. Суть цього скрипта - зупинити відтворення на першому кадрі. Щоб уникнути багів в майбутньому, слід додати цей же скрипт і до другого кадру.

 9. Як програмувати на Flash (основи мови Actionscript 2.0)

  9

  Тепер, коли код є в обох кадрах, знову викличте вікно "Actions". Надрукуйте наступний код: on (release) {gotoAndStop (2) -} Ця команда змусить Flash, коли кнопка вашої мишки буде відпущена над кнопкою, переводити вас на другий кадр ("Привіт") і на тому все, якщо ви не додасте аналогічний код до другого кадру. Можете скористатися функцією gotoAndPlay, щоб запускати анімацію, але це вже складніше. 10. Як програмувати на Flash (основи мови Actionscript 2.0)

  10

  Натисніть Ctrl + Enter, щоб запустити вийшов ролик (Cmd + Return на Mac). Натисніть на кнопку.


Поради

 • Розвивайтеся, творіть, створюйте нове - можливості Flash майже що безмежні ..
 • Чи не ускладнюйте. Програмування - це лише половина Flash, ось чому Action Sсript 2 усе ще популярний.
 • У мережі та на прилавках книжкових магазинів можна знайти незліченну безліч навчальних матеріалів по Flash.

Попередження

 • Програмування на Flash - справа складна. Починайте з простого, не забувайте зберігатися і робити резервні копії, особливо якщо ви поки що вкрай смутно уявляєте собі, що буде після тієї або іншої дії.

Що вам знадобиться

 • Adobe Flash (версія 7 +, якщо знайдете версію Macromedia Flash - знайте, це дуже давня версія)
 • Терпіння і завзятість
 • Базове розуміння принципів програмування.