Як зшити плаття з простирадла на гумці

Часом може бути важко знайти плаття за доступною ціною, яке при цьому буде добре сидіти по фігурі, а самостійний пошиття сукні потребують витрат часу і часто не буде дешевше. У даній статті розказано про недорогий спосіб пошиття сукні з гумкою на поясі (без трудомістких для пришивання блискавок і гудзиків з петлями). Вам буде потрібно шити зовсім небагато.

Кроки

 1. 1

  Знайдіть або купіть простирадло на гумці.
  • Такі простирадла зазвичай для фіксації на ліжка мають вставки гумки з двох кінців. Незважаючи на те, що можна зшити плаття зі звичайної простирадла, при цьому вам буде потрібно докласти більше зусиль на самостійне вшивання гумки.
  • Вам буде потрібно простирадло або двоспального розміру (135 см шириною), або розміру кінг сайз (150 см шириною), що залежить від ваших власних розмірів і бажаних параметрів спідниці.
  • Переконайтеся в тому, що матеріал простирадла не просвічує ні з якого боку, як би ви не старалися що-небудь побачити крізь нього. Якщо матеріал так чи інакше просвічує, не використовуйте його, так як крізь нього буде видно вашу нижню білизну. Це ключова умова, тому не йдіть на поводу у нав`язливих продавців магазину, вибирайте простирадло з м`якою і комфортною тканини. Останнє може бути важким завданням у випадку з дешевими або блідо пофарбованими простирадлами.
  • Якщо ви шиєте зі старого простирадла, переконайтеся в тому, що у неї немає потертостей або плям.

 2. 2

  Знайдіть куточки простирадла. Вони розташовані там, де закінчуються кінці вшитой гумки. Ви легко визначите їх по виконаним на них швах. Знайдіть точку початку шва (не так на краю простирадла).

 3. 3

  Зріжте тканину по прямій лінії від куточка до куточка по не мають гумки сторонам простирадла. Найчастіше по лінії необхідного вам зрізу вже закладений згин на простирадла в оригінальній упаковці.

 4. 4

  Розпоріть кутові шви. При розрізання шва в області гумки, що не розпоріть гумку. Потім відкладіть зрізані з боків смуги тканини в сторону, щоб можна було продовжити роботу з основним полотнищем.

 5. 5

  Відміряйте відстань від точки під грудьми до нижнього краю спідниці сукні. Якщо ви не можете визначитися з довжиною, то зазвичай непоганий довжиною є довжина до коліна.
  • Непогано буде, якщо ви залучите кого-небудь на допомогу для виконання даного кроку, оскільки самостійне виконання замірів може бути скрутним. Якщо ви виробляєте завмер самі, не нахиляйтеся вперед, інакше плаття вийде коротше необхідного.

 6. 6

  Ображати простирадло по подвійній довжині сукні, відмірявши її від однієї зі сторін з гумкою.

 7. 7

  Сколите кінці гумки і переконайтеся в тому, що зможете досить розтягнути гумку для шкарпетки сукні. Також переконайтеся в тому, що гумка не надто простора або туга для вашої талії. Коли будете задоволені результатом, зшийте кінці гумки.
 8. 8

  Зшийте поздовжній шов на простирадла. У вас повинна вийти довга трубка з тканини, що має з одного боку гумку.

 9. 9

  Підверніть тканину, щоб трубка стала двошаровою. Необроблений зріз тканини повинен розташуватися на внутрішній стороні трубки. Обов`язково вирівняйте тканину вгорі по лінії поздовжнього шва.

 10. 10

  Зшийте шари тканини по верхньому краю. Для полегшення свого завдання розтягуйте при цьому гумку.

 11. 11

  Виверніть спідницю сукні на обличчя і приміряйте, переконайтеся в правильності її довжини і розміру. У гумки повинен бути достатній запас розтяжності, так як вона втратить її частину після пришивання верхньої частини сукні.

 12. 12

  Візьміть одну зі зрізаних смуг простирадла і оберніть навколо грудей, розташувавши підгорнутий край вгорі під пахвами.

 13. 13

  Зріжте зайву довжину смуги.

 14. 14

  Підсуньте верхню частину плаття в спідницю і сколіть вертикальний шов.

 15. 15

  Відзначте спереду на топі шпильками лінію стикування верхній частині сукні зі спідницею. Чи не приколюйте при цьому спідницю.

 16. 16

  Зніміть сукню, розтягніть верхній край спідниці для пришивання спереду до верхньої частини сукні по наміченій шпильками лінії.

 17. 17

  Зшийте верх сукні зі спідницею ззаду, знову ж, не забувайте при цьому розтягувати гумку на спідниці.

 18. 18

  Зріжте надлишки матеріалу від верхньої частини сукні.

Метод 1 з 2: Лямки 1. 1

  Приміряйте плаття і визначитеся з розташуванням лямок (якщо вам не потрібні лямки на сукню, переходьте до наступного розділу статті).

 2. 2

  Виріжте довгу смужку тканини (близько 7,5 см шириною) з залишився від топа сукні клаптика.

 3. 3

  Складіть уздовж навпіл і зшийте по поздовжніх зрізах.

 4. 4

  Виверніть отриману трубку на лицьову сторону.

 5. 5

  Пришийте лямки.
  • Для неоплачених рамок розріжте трубку навпіл і пришити їх до сукні ззаду. Надіньте сукню і приколіть передні кінці лямок на місце, щоб надати їм правильну дину. Пришийте.
  • Для шийної лямки надіньте сукню і приколіть обидва кінці трубки спереду, так щоб лямка комфортно розташовувалася у вас на шиї.

Метод 2 з 2: Пояс

 1. 1

  Ображати друге зрізану з простирадла смугу до ширини в 12,5 см і складіть уздовж навпіл.

 2. 2

  Зшийте по поздовжніх зрізах.

 3. 3

  Надівши сукню, приміряйте пояс навколо себе по лінії шва з`єднання спідниці сукні та його топа.

 4. 4

  Ображати пояс відповідно до вимагаються обхватом, додавши зайві 5 см.

 5. 5

  Зашийте один кінець, потім виверніть пояс на лицьову сторону. Підверніть необроблені зрізи другого кінця пояса всередину, щоб їх не було видно.

 6. 6

  Виготовте з решти обрізків пояса бант чи інша прикраса.

 7. 7

  Пришийте прикрасу до зашита кінця пояса.

 8. 8

  Вирішіть, де саме має розташовуватися прикраса на сукню (спереду або ззаду), і відповідним чином приколіть незашітим кінець пояса до сукні, щоб при застібанні пояса його прикраса виявлялося в правильному місці.

 9. 9

  Пришийте пояс.

 10. 10

  Пришийте дві кнопки до вільного кінця пояса (на якому пришито прикраса), відповідні половинки кнопок пришийте до іншої частини пояса в тій точці, в якій застебнутий на сукню пояс не буде ні занадто тугий, ні занадто вільний.

 11. 11

  Внесіть на свій розсуд остаточні штрихи і правки в модель своєї сукні.

 12. 12

  Готово.

Що вам знадобиться

 • Простирадло на гумці (двоспальне або кінг сайз)
 • Голка (або швейна машина)
 • Нитки
 • 2 пришивні кнопки