Як зшити підгузник з тканини

Підгузники зараз виготовляються, в основному, з комбінації поліетилену і бавовни. За статистикою, дитина, перш ніж навчитися користуватися горщиком, в середньому витрачає 6000 одноразових підгузників. До повсюдного розповсюдження одноразових підгузників більшість сімей використовували покупні або саморобні багаторазові підгузки. Зараз тканинні підгузники знову набирають популярність, завдяки можливості багаторазового використання і непоганий економії сімейного бюджету. В інтернеті можна знайти багато викрійок, як простих, так і досить складних, за якими можна зшити такий підгузник. Але, насправді, для успіху потрібно небагато: всього лише тканину, швейна машинка і деяку кількість часу. А ця стаття підкаже вам, як зшити підгузник з тканини.

Кроки

 1. 1

  Виберіть тканину. Дуже популярним варіантом є фланель, оскільки це дуже м`яка і ніжна тканина, але ви також можете взяти махрову тканину, саржу або будь-яку бавовняну тканину. Вам знадобиться тканина для зовнішньої і для внутрішньої частин підгузника, так що запасіться приблизно метром тканини кожного виду.
  • Використовуйте старі фланелеві пелюшки або сорочки для виготовлення підгузника. Це допоможе вам переробити старі тканини і заощадити гроші сімейного бюджету.

 2. 2

  Знайдіть і роздрукуйте викрійку. Якщо ви введете пошукової запит «форма тканинного підгузника», ви отримаєте багато безкоштовних варіантів. Ваша роздрукована форма повинна виглядати як велика котушка ниток, у якої один кінець ширше іншого.
  • Вибирайте викрійку, приймаючи в розрахунок застібки, які ви плануєте використовувати для свого багаторазового підгузника. Для застібок можна використовувати липучки, кнопки, гудзики і т.д. Ви також можете вибрати викрійку, в якій передбачено виготовлення водонепроникного зовнішнього шару підгузка. Для такого варіанту інструкції з виготовлення будуть трохи відрізнятися від наведених нижче.
  • Ще варіант отримання викрійки: можна купити готовий тканинний підгузник і обвести його по контуру на щільному папері, наприклад, на щільному пергаменті.

 3. 3

  Обведіть викрійку на своїй тканини світлим маркером або маркером для письма по тканині і виріжте вийшла деталь. Повторіть цю дію двічі, щоб у вас вийшло дві однакові зовнішні деталі підгузника.

 4. 4

  Виконайте те ж саме на тканині для внутрішньої частини підгузника. Зробіть дві внутрішні деталі, якщо хочете підгузник товстіший, або одну - якщо хочете підгузник тонший.

 5. 5

  Виріжте підкладку, яка буде розташовуватися по центру підгузника і вбирати всю вологу. Її можна зробити зі старих добре всмоктують клаптів тканини, або з рушників з мікрофібри, або з будь-яких тканинних обрізків.

 6. 6

  Складіть тканину для підкладки вдвічі і змітайте половинки по краях.
  • Якщо ви використовуєте тканинні обрізки, то прикладіть їх до своєї викрійці, щоб вони підходили за розміром підгузника, і тільки потім змітайте їх разом по всіх краях.
 7. 7

  Розташуйте вбираючу підкладку по центру підгузника, розправивши широкі краю з обох сторін. Приколіть його на потрібне місце поверх однієї з внутрішніх деталей підгузника.

 8. 8

  Гарненько приметайте підкладку по контуру до внутрішньої деталі підгузника. Використовуйте шов «назад голку» по всьому периметру всмоктуючою підкладки, щоб вона краще і довше трималася.

 9. 9

  Складіть всі верстви підгузника разом в наступному порядку: внутрішня деталь, зовнішня деталь красивою стороною вгору, ще одна зовнішня деталь красивою стороною вниз і, нарешті, внутрішня деталь з пришитою всмоктуючою підкладкою «обличчям» вгору.

 10. 10

  З`єднайте краю всіх шарів. Сколите всі верстви по краях і посередині так, щоб вони не зміщувалися.

 11. 11

  Зшийте всі верстви по периметру прямим швом з довжиною стібка від 0,6 до 1,3 см, не забувайте закріплювати зроблене стібком «назад голку» в кінці кожного шва. Залиште приблизно 10 см не зашитими, щоб вивернути вийшов підгузник.

 12. 12

  Ображати зайвий матеріал по краях тільки що зробленого шва. Робіть це обережно, щоб не відрізати тільки що зроблений вами шов.

 13. 13

  Складіть вийшов підгузник вдвічі по довжині. Помітьте місця на верху підгузника і по краях ніжок, де ви хочете помістити сантиметрові еластичні вставки. Ці вставки повинні розташовуватися приблизно в 5 см від обох кінців підгузника і ніжок.

 14. 14

  Приколіть еластичний матеріал на ті місця, які ви тільки що позначили. Потрібно, щоб вони виявилися врівень з краями і паралельно тим прямим швах, які ви тільки що зробили.

 15. 15

  Пришийте еластичні вставки зверху прямими стібками, а по контуру - зигзагоподібними. НЕ забувайте закріплювати шов стібками «назад голку» кілька разів.

 16. 16

  Повторіть те ж на зовнішньому краї внутрішнього шару, там, де будуть ніжки. Не робіть еластичні вставки внизу підгузника, там, де ви будете натягувати його на животик дитини. Ці вставки повинні стягувати тканину підгузника, коли ви закінчите. 17. 17

  Виверніть підгузник на обличчя через залишений 10-сантиметровий незашітим ділянку.

 18. 18

  Підверніть незашітие краю всередину підгузника і сколіть їх.

 19. 19

  Зашийте незашітим ділянку, перевіривши надійність шва з обох кінців.

 20. 20

  Відріжте шматок застібки-липучки (шириною 3,8 см) так, щоб він по довжині практично дорівнював нижньому зовнішньому краю підгузника. Відріжте два маленьких шматочки іншого боку застібки-липучки.

 21. 21

  Приколіть довгий шматок застібки-липучки уздовж зовнішнього нижнього краю підгузника.

 22. 22

  Використовуйте зигзагоподібний шов по краях застібки-липучки, щоб вона добре трималася.

 23. 23

  Приколіть шпильками два маленьких шматка застібки-липучки до внутрішніх краях верху підгузника.

 24. 24

  Використовуйте зигзагоподібний шов, щоб надійно їх пришити.

 25. 25

  Використовуйте свій тільки що зроблений тканинний підгузник за призначенням!


Поради

 • Вам знадобляться поліетиленові вкладки для дитячого одягу, щоб вона не промокає від підгузника.
 • Щоб прикрасити свій підгузник, пришийте декоративну тасьму по зовнішньому краю підгузника після того, як виверне його на лицьову сторону.

Що вам знадобиться

 • Тканина
 • Ножиці для тканини
 • Швейна машинка
 • Нитки
 • Маркер по тканині
 • Застібка-липучка
 • Еластичний матеріал - гумка
 • Мікрофіброва серветка або обрізки тканини
 • Булавки