Як зшити стьобана покривало для ліжка

Стьобана покривало для ліжка, по суті, є таким же покривалом, яке може бути використане і для того, щоб зігрітися з його допомогою, і щоб з його допомогою прикрасити спальню. Стьобана покривало надає спальні естетичний вигляд, так як покриває собою найчастіше найважливіший предмет меблів в спальні - ліжко. Стьобані покривала можуть мати різну товщину, розмір, колір і дизайн. Якщо вам необхідно унікальне покривало, яке ідеально підійде вашому смаку і домашньому декору, то ви можете зшити його самі. Наявність великого досвіду в шиття не обов`язково. Навіть новачок зможе зшити покривало, скориставшись нижчезазначених кроками.

Кроки

 1. 1

  Визначтеся з типом виготовляється покривала. Ви хочете, щоб ним можна було користуватися як теплим пледом або будете використовувати його лише для застиланні ліжка? Це буде впливати на товщину покривала і його розмір.
  • Традиційне стьобана покривало досить велика, щоб закрити собою ліжко до самої підлоги, і має середню товщину.
  • Тепле стьобана покривало-плед найтовстіше по товщині і закриває собою лише площа матраца, що дозволяє прикрасити ліжко ошатним подзоров (ліжковий спідницею).
  • Тонке постільна покривало звичайно закриває собою лише матрац і часто використовується в якості прошарку між простирадлами і товщим покривалом, або в якості основного покривала в літню пору року.

 2. 2

  Зніміть мірки. За допомогою сантиметрової стрічки визначте довжину і ширину майбутнього покривала. Пам`ятайте про те, як сильно покривало повинно звисати з ліжка, а також про припуски на шви.

 3. 3

  Визначтеся з товщиною покривала. Це буде впливати на тип використовуваного ватину (набивання). Пам`ятайте про те, щоб зробити тепле покривало-плед, доведеться використовувати подвійний шар ватину, тоді як для тонкого покривала він зовсім не знадобиться.

 4. 4

  Виберіть тканину. Вам буде потрібно тканину для лицьової сторони покривала, яка буде видно, а також тканину для тильного боку покривала.

 5. 5

  Перевірте, що у вас є все необхідне в потрібній кількості, перш ніж приступати до шиття.
 6. 6

  Виріжте лицьову і тильну деталі покривала з обраної вами тканини. Для цього може зажадати зшити 2 або більше полотнищ тканини.

 7. 7

  Зшийте лицьову і тильну деталі покривала між собою. Складіть деталі особою всередину, прошийте три сторони, залишивши розкритим один поперечний кінець.

 8. 8

  Підготуйте ватин. Для великих стегнах покривав або для товстих покривав-пледів, швидше за все, буде потрібно об`єднувати кілька деталей з ватину, щоб домогтися потрібних розмірів або товщини, після чого ватин обрізається до необхідних розмірів покривала. Якщо ви готуєте тонке покривало, пропустіть етап підготовки ватину.

 9. 9

  Приєднаєте ватин до зшитому чохла. Вручну наживите ватин по кутах чохла. Будьте обережні, щоб не пришити ватин відразу і до лицьової і до тильної сторони покривала, інакше не зможете вивернути покривало на обличчя.

 10. 10

  Виверніть покривало на обличчя через незшитих сторону. Вам буде необхідно розправити ватин, щоб він лежав рівно, і ви могли доробити свою роботу.

 11. 11

  Підверніть відкриті зрізи тканини незшитим боку всередину.

 12. 12

  Сколите підсукані зрізи між собою, щоб застрочити. 13. 13

  Зашийте відкритий кінець покривала. Рядок має пролягти максимально можливо близько до краю.

 14. 14

  Зафіксуйте ватин. Настьогайте покривало по всьому периметру, фіксуючи краю ватину. Ви можете простьобаний його і всередині периметра, використовуючи будь-якої готовий дизайн.


Поради

 • Якщо вам необхідно двостороннє покривало, виберіть дві лицьових тканини.
 • Для розмітки тканини використовуйте крейду або маркери для тканини зі зникаючим чорнилом.
 • Поліпшите свої навички шиття, щоб процес пошиття покривала пройшов гладко.

Попередження

 • Не забудьте про припуски на шви. При зшиванні двох деталей тканини між собою ви втрачаєте приблизно 2,5 см тканини (всю залежить від того, наскільки близько до країв ви строчите).

Що вам знадобиться

 • Тканина для лицьової і тильної сторони покривала
 • Ватин
 • Голка
 • Нитки
 • Швейна машина
 • Сантиметрова стрічка
 • Швейні шпильки
 • Праска і прасувальна дошка
 • Ножиці