Як зшити плаття для випускного

Плаття мрії іноді коштує набагато більше, ніж може собі дозволити звичайна дівчина, але не варто через це переживати! Трохи терпіння, основні матеріали і дещиця досвіду в області шиття - і ви отримаєте точно таке ж плаття в два рази дешевше. Читайте далі!

Кроки

 1. 1

  Замовте або зробіть викрійку, грунтуючись на своєму зростанні і розмірах. Викрійки можна знайти в тканинних магазинах або в журналах і найчастіше вони супроводжуються детальними інструкціями. Прості викрійки можна знайти у Butterick, Kwik Sew, McCall`s і Simplicity, в той час як викрійки з, наприклад, Vogue призначені для більш досвідчених швачок.

 2. 2

  Придбайте матеріали. Насправді, шиття саме по собі - це не складно. Складно справлятися з особливостями конкретної тканини, яку ви використовуєте.
  • Уважно вивчіть рекомендації щодо поводження з тканиною, надруковані на упаковці. Деякі тканини набагато більше підходять для певних проектів, ніж інші, і звичайно це вказано.
  • Будьте обережні з тканиною. Більшість тканин для ошатного одягу (атлас, мереживо, шовк, оксамит) підлягають тільки хімічного чищення і мають безліч інших відмінних особливостей (наприклад, їх можна гладити тільки холодним праскою). Деякі з них дуже «слизькі» (потрібно більше шпильок), на інших легко з`являються зачіпки (перевірте, чи достатньо гостра голка у вас в машинці), треті швидко починають обтрепиваются по краях (потрібен оверлок). Ці характеристики - побічна сторона красивого виду тканини, а також причина того, що в магазинах такі сукні коштують недешево.
  • Придбайте на півметра більше тканини, ніж потрібно. Викрійки зазвичай досить точно вказують необхідну кількість тканини, але завжди краще мати трохи про запас. А якщо залишиться зайве - зробіть сумочку або шарф в комплект.

 3. 3

  Заздалегідь придбайте всі необхідні дрібниці на зразок гачків, блискавок, гудзиків, стрічок, мережива і так далі. Подивіться в викрійці, що саме вам потрібно. Коли почнете роботу, вам найменше захочеться відволікатися на додаткові походи по магазинах.
 4. 4

  Виперіть тканину відповідно до інструкцій. Якщо тканина підлягає тільки хімічний чищенню, це не обов`язково (хіба що якщо вона очевидно брудна або від неї виходить неприємний запах).

 5. 5

  Прочитайте інструкції до викрійці.

 6. 6

  Розріжте частини викрійки, які вам знадобляться. Викрійка зазвичай надрукована по кілька частин на одному аркуші паперу. Вам потрібно вирізати ті, які ви будете використовувати, і відкласти інші.

 7. 7

  Покладіть тканину на рівну чисту поверхню.
  • Зверніть особливу увагу на інструкції з вирізання, які дає форма. Наприклад, іноді потрібно зігнути тканину навпіл в довжину або навпаки покласти в один шар. Переконайтеся, що ви все робите правильно, якщо не хочете в кінці отримати половину сукні!


  • Якщо у вас немає великого столу, можна працювати прямо на підлозі (тільки на чистому!) Або на великій обробній дошці. У магазинах з товарами для шиття також можна придбати спеціальні картонні аркуші з розміткою.

 8. 8

  Розмітьте тканину, керуючись схемою крою.

 9. 9

  За допомогою шпильок акуратно закріпіть частини викрійки на тканині.

 10. 10

  Двічі перевірте розташування тканини, кількість шарів і відповідність частин, які ви збираєтеся вирізати.

 11. 11

  Обережно виріжте частини, слідуючи позначок на викрійці.

 12. 12

  Зшийте частини так, як вказано в інструкції. Найчастіше разом з схемою крою даються докладні інструкції з картинками по зшивання, все, що вам потрібно - беззаперечно дотримуватися їх.

 13. 13

  За бажанням можна додати на сукню стрази, пір`я та інші прикраси. Їх краще пришивати вручну, використовуючи нитку такого ж кольору, як сама сукня.

Попередження

 • Будьте обережні при роботі з гострими голками, шпильками і ножицями.

Що вам знадобиться

 • Швейна машинка (інакше вам доведеться шити вручну)
 • Викрійка
 • Тканину і додаткові матеріали